Skocz do zawartości

Problem z wzmacniaczem


lukaszich
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki mały problem z wzmacniaczem u-Dimension Junior 4-300

Od kiedy doszedł sub u Jr.1004v2 do mojej kolekcij zaczął mi sie wyłączac wzmak przy większym udeżeniu basu.

Wzmacniacz zimny nwet się nie zagrzeje, gain ustawiony na połowe. Kable zasilające 20mm

Działo sie tak podczas zapalonego auta jak i na postoju, myslałem że to akumulator nie wydala ale zrobiłem pomiar i wydaje mi sie ok.

 

Przepatrzałem całą instalacje, wszystko podokrecałem na nowo ,pozaciskałem i polutowałem.

Teraz gdy auto jest zgaszone to jakby było ok. choc zdarzy sie że sie wyłaczy, natomiast gdy auto zapale nawet na średniej głośnosci w radiu nie idzie posłuchać bo od razu się wyłączy.

 

Nadmienie ze minus mam z karoseri, czy to by było tego przyczyną?

 

Możliwe jest by nowy głośnik mógł by być uszkodzony? Niestety nawet nie mam go gdzie sprawdzić

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten sub jest podlaczony do wzmaka ? Wzmak w mostku? Niemoglem znalezc info na temat suba ale czy nie jest on 2-cewkowy? Wraz ze wzrostem zasilania wzrasta moc... oczywiscie jesli piec powinien ja utrzymywac na stalym poziomie ale wydaje mi sie ze tak na pewno nie jest we wszytskich wzmakach ...wzmak widzi inna rezystancje ( impedancje ) i wlacza sie zabezpieczenie. Napisz cos jak to masz podlaczone...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten sub jest podlaczony do wzmaka ? Wzmak w mostku? Niemoglem znalezc info na temat suba ale czy nie jest on 2-cewkowy? Wraz ze wzrostem zasilania wzrasta moc... oczywiscie jesli piec powinien ja utrzymywac na stalym poziomie ale wydaje mi sie ze tak na pewno nie jest we wszytskich wzmakach ...wzmak widzi inna rezystancje ( impedancje ) i wlacza sie zabezpieczenie. Napisz cos jak to masz podlaczone...

 

Co do podłączenia to jest ok., głosnik jest 4 omowy wiec tu nie ma problemu.

 

Byc może głośnik lub wzmacniacz jest uszkodzony ale dlaczego wzmak sie wyłacza tylko na zapalonym aucie?

To mnie najbardziej zastanawia.

 

[ Dodano: 2009-01-10, 23:03 ]

Jak już wczesniej pisałem zamiana akumulatora nie przyniosła efektu.

O dziwo gdy założylem stary z powrotem sprzet zagrał na ful i wszystko w pozadku, niestety po zgaszeniu auta i ponownym zapaleniu sytuacja się powtórzyła.

Na moje ucho to i tak teraz można deczko głosniej pograć.

 

Troszke to wydaje mi sie juz smieszne, na mój głupi rozum to coś z instalacją w aucie jest nie tak, tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...