Skocz do zawartości

Audison vrx4.300 vs Brax x2400


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Pytanie głównie do tych osób które słuchały lub miały oba piece w swoim posiadaniu ( Bartekmaj, Adamu, CASKP  )  - główne różnice brzmieniowe, i skala tych różnic. Chodzi za mną Audison ( w kontekście napędu tweeterów [Morel Mt-23/Supremo] + wooferów [Micro Precision 5.16] ) ale niestety nie mam możliwości odsłuchania go, Brax-a mam możliwość odsłuchać w swoim systemie.

.

Czy możecie  opisać swoje spostrzeżenia odnośnie tych dwóch pieców.

Po przegrzebaniu neta tak na mój rozum to Audison powinien mieć łagodniejszą , słodszą górę, natomiast Brax lepiej kontrolowany bardziej zwarty dół ( efekt większego DF ?? : Brax - 400 przy 100hz/ 100 przy 20 khz, Audison 160 przy 100 hz/ 100 przy 20 khz )

 

PS. Ewentualnie jeżeli ktoś ma na "stanie" VRX-a i była by możliwość odsłuchać u kogoś lub u siebie w sytemie to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem VRX 2.400

Zawsze mnie kusiła jego moc...

I powiem cie pod woofery tragedia... moc ok, potęrzna ale brak basu, najnizszych rejestrów...

Jezelichodzi o górę, średnice to piękne... ale na woofer absolutnie dla mnei sie nei nadawal...

A jaki miałeś wtedy sprzęt towarzyszący ?? 

Chcesz wymienić Oriona? Można wiedzieć z jakich powodów?

Nie, nie chce wymienić. Chce poznać opinię o ww piecach, posłuchać Braxa i wyrobić sobie swoją, ewentualnie odnieść się w ten sposób do Audisona , o którym często myślałem, i zastanowić się czy może kiedyś brnąć dalej w next level, ( teoretycznie ww Brax i Audisona to  referencyjna klasa 4 kanałówek w/g zagranicznej jak i nie wydawanej już Polskiej prasy ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...