Skocz do zawartości

Budujemy, nagłośnienie w Mercedesie C220


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponownie mój smarcik jakiś czas temu znalazł nowego właściciela. Od niedawna jestem posiadaczem Mercedesa C220 CDI Sport/Coupe, wiec pora podreperować brzmienie fabrycznego zestawu audio. Muzyka, głównie klubowa, z dużą domieszką lekkiego akustycznego rocka. Głównie płytki z wypalonymi FLAC'ami, ale nie ukrywam, że zdarza mi sie podpiąć pendriva, wtedy te 320kbp/s w mp3 to jest MINIMUM. Na początek tak żeby było łatwiej forumowym wyjadaczom, napisze co mam, co mi zostało po poprzednim aucie.

 

- Kupa, kabli, 10mm 25mm i 2x1,5 OFC wiec o to nie trzeba sie martwic, RCA

- Pionner AVIC 900BT I to bedzie jednosta której chciałbym sie trzymać przynajmniej na razie

- JBL GTO 755.6 Dostałem w gratisie razem z kupionym autem, nie wiem, nie słuchałem, nie wiem czy jest on coś wart, czy lepiej sprzedać i kupić coś konkretnego.

- JBL GTQ wielki i stary, napedzał w smarcie 2 suby w mostku, całkiem przyjemny, do zasilania subów, (nie testowałem na nich żadnych zestawów 2-way)

- Phase Evo RS4 Chyba najkonkretniejszy z tego co mam, prawdopodobnie zostanie użyty do napedzania 2 sztuk Audio System HX10 SQ (tak muszą być 2 suby, bo taka jest koncepcja zabudowy, bagażnika)

 

I tu, mam dylemat z wyborem przetworników. Na przód chciałbym wydać ok 1000zł,i myśle ze trzeba by tu przyjąć dolną granice SPL jako 90db (czasem lubie puścić nieco głośniej), drzwi są dość pokaźne, a jako wytłumienia użyje GMS 06. Sprawdziły mi się w Vito, przyjemnie sie układały i nie odłażą.

 

Nie wiem jak sie zabrać do zasilenia przedniego zestawu, nie wiem czy te moje JEBLE mają choć odrobine jakośći w zestawach 2-way. Jeżeli sie nadają to owszem, jeszcze lepiej, a jak nie, to trzeba bedzie sprzedać i kupić coś jakościowego. Czyli np. co ????

 

Suby, tak będą, ale jeszcze nie teraz, wymogiem będą 2 głośniki 10". Póki co chce sie skupić na przednim zestawie. Nie boje sie używek, a nawet chcetnie po nie siegam, bo to czesto gesto, sprzet klase wyższy niż nowy kupiony za te sama cene. Alternator w tej C-klasie to o ile sie nie myle 200A więc o prą nie trzeba sie martwić.

 

Widziałem na znanym portalu aukcyjnym Helixy RS6, kiedyś gdzieś słyszałem że są warte swojej ceny.

Z nowych przykuły moją uwagę 

 

-Audio System RADION 165 Ale te głośniki mają już swoje lata, i nie jestem pewnien, ale chyba warto było by dopłacić do HX165SQ.

-Focal Performance PS 165

 

Czekam na propozycje zrealizowania, tego projektu, jestem otwarty na wszelakie propozycje.

 

KamiloVsky

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...