Skocz do zawartości

Problem z RE SE12D4


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z w/w glosnikami. Po wlaczeniu zaplonu oba zaczynaja dudnic, nie wydobywa sie z nich zadna muzyka. RCA odlaczalem, nic sie nie zmienia. Co moze byc przyczyna tego dudnienia? Wzmak otwieralem, wszystko wyglada w porzadku. Bezpieczniki na wzmacniaczy i kablu zasilajacym cale. Jakies porady, jak zdiagnozowac i usunac problem?

 

RE se12de4 x2 i ground zero gzta 1.2000mk2. zasilanie spawarka, rca sinuslive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by zacząć od tej strony - odłącz głośniki od wzmacniacza, włącz zapłon, posłuchaj czy dudnią i potem zmień temat na: " Mam problem ze wzmacniaczem Groun Zero, a nie z głośnikami RE".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś odłączyć głośnik żeby dojść do tego, że odłączony od wzmacniacza głośnik nie wydaje żadnych dźwięków? Oddaj wzmacniacz to fachowca, bo sam tego nie ogarniesz np. passca.pl (o ile to opłacalne, nie znam tego wzmacniacza).

 

Może przydałby się ktoś "doświadczony" aby spojrzał na instalację, bo może jest to spowodowane jakąś oczywistością którą od razu wykluczamy.

 

Wzmacniacz masz pod zapłon czy radio podłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ide sprawdzic ta opcje.

 

Dobra, tak jak radzil jd, odlaczylem glosniki i nastala cisza, nic nie burczy i nie dudni. 

No to niezłe odkrycie, ale przynajniej już wiesz że głośniki same od siebie nie dudnią. Na początej dobre i tyle.   :wink:

Przed oddawaniem wzmaka do naprawy ja bym się jeszcze upewnił czy to faktycznie on jest walnięty. Podepnij na próbą jakiś inny wzmak, jak nie masz to  pożycz na 15 minut i podłącz do tej samej instalacji. Gdy nadal będzie dudnić to pozostaje Ci jeszcze radio i być może instalacja do sprawdzenia. Na odległość nic mądrzejszego nie wydumamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety bedziesz mial mega problemy ze znalezieniem fachowca ktory naprawi ten wzmacniacz

mialem go tez u siebie. czesc usterek (tor analogowy) usunalem, ale niestety dzwiek byl nadal znieksztalcony... wszyscy mi znani elektronicy nie podejmuja sie naprawiania cyfrowek

tak wiec musisz szukac specjalisty

passat EQ chcial go brac na ogledziny - mozesz zaczac od niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by zacząć od tej strony - odłącz głośniki od wzmacniacza, włącz zapłon, posłuchaj czy dudnią i potem zmień temat na: " Mam problem ze wzmacniaczem Groun Zero, a nie z głośnikami RE".

Kolego najpierw sprawdź jak poprawnie napisać nazwę tego wzmacniacza a później się wymądrzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najpierw sprawdź jak poprawnie napisać nazwę tego wzmacniacza a później się wymądrzaj

Kolego? To nie CB radio. Zanim zaczniesz innych nauczać zasad pisowni, to najpierw sam sobie sprawdź, gdzie w zdaniu powinno się używać przecinków i kropek. Moje wymądrzanie przynajmniej w 100% było trafne i sprawdziło się w realu, natomiast Twoje mądrości kompletnie nic wartościowego nie wniosły do tego tematu. Kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...