Skocz do zawartości

Drugi Akumulator MB CLK200


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Planuje montaż systemu car audio w moim clk200 coupe (192ps). Jest to wersja z raczej podstawowym wyposażeniem, lecz po vinie wyczytałem ze był w nim mocniejszy akumulator i alternator. Aktualnie mam nowy akumulator - 105aH, ale potrzebuje wsadzić drugi ok 50-60aH. No i tu zaczyna sie problem, czy alternator uciągnie je jednocześnie ? Ew może macie jakieś pomysły jak można to rozwiązać ? 

 

Zestaw:

Przód - Focal Polyglass vr3
Tył - 2x PowerBass 3xl
Wzmak(p) - Kenwood ps501f
Wzmak(t) - PowerBass ASA-1500.1D

 

Dzieki i Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co spamujesz? Nie na wszystkie pytania można znaleźć odpowiedź od razu...

 

No więc dowiedziałem się że powiększony akumulator nie jest jednoznaczny z powiększonym alternatorem, i mój jest standardowy.

Dowiedziałem się także że Centra do tego modelu zaleca akumulator 67aH. Zaś w modele z powiększonym akumulatorem tj. mój, były pakowane 100aH.

Nie jestem w stanie zweryfikować jak mocny jest alternator, ale wnioskuje mój aktualny akumulator to max co alternator ogarnie.

 

Jednak może te 38aH zapasu wystarczy do uciągnięcia zestawu ? Co o tym myślicie ?

 

 

Edit. Alternator to prawdopodobnie 12V/90A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że można by pomierzyć prąd miernikiem cęgowym podczas jazdy z włączonym radiem i wszystkimi innymi odbiornikami i to by trochę rozjaśniło sytuację...

większość mierników cęgowych ma funkcję MAX czyli zapisze ci na wyświetlaczu maksymalny prąd jaki zmierzysz

proponuje podpiąć go na przewodzie masowym na największym zakresie gdzieś blisko aku  i przejechać się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...