Skocz do zawartości

2 x re audio sr 12 czy 1 x re audio sx 12 ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,kuzyn zamierza robić subwoofer tylko zastanawia się co lepiej i mocniej zagra , zaznaczam że w grę wchodzą tylko re audio. 2 x sr 12 w budzie br czy 1 x sx 12 tez w skrzyni br ? z tym że jeden sx 12 zajął by mniej miejsca w bagażniku , ma większy x max i moc , a 2 sr większą powierzchnię membran i tu z pytaniem do Was doświadczonych ludzi . Jak to ma się do siebie , które zestawienie jest lepsze ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe informacje -

Jakie auto, wymagania i muzyka?

SRy zagrają szybciej i 800 watt rms już nimi zabuja ładnie, będą bardziej "uniwersalne",

SX 1 kW powinien dostać żeby rozwinął skrzydła, na pewno niżej zejdzie i basik będzie bardziej mięsisty.

Propo ode mnie (skoro tylko RE Audio) - 2x SE 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod to honda prelude IV .muzyka wolna -czarne rytmy. Wymagania to niski miesisty bas ktory rowniez narobi zamieszania w samochodzie. Jak piszesz o 2x10se to wolalbym juz 2x12se tylko podobno ten glosnik gra przy ok 0,9/1kw to prawda ? Czy 600 wat tez na sztuke pojdzie? Chodzi o to ze nie wiem jak poradzi sobie prad w samochodzie bo altek jest chyba 90a i ile wzmak odda glosnikom . A ma on ok 1,5 kw w 1 ohm. I 1.2 kw w 2 ohm. Na 2 sry pradu by bylo , pod sxa 1 kw tez. Ale pod 2se 1200 to raczej juz cienko.co o tym myslicie Panowie?:)

 

i jeszcze jedno do tych co słyszeli sr-y. Czy kultura grania w nim jest taka jak np w se ? Ze gra miesiscie czy to juz nizsza liga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rockford t1000.1 jak już se to wolałbym 2x 12 tylko jak to z tym prądem by wyszło. Na spadkach może być z 1.2kw

 

i nie wiem czy to wystarczy dla dwóch se temu miałem w głowie 2 sr i dac i 1kw tylko czy one tez graja tak ladnie niskim basem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lekceważ 10" bo kolega z mojego teamu w astrze II na 2xSE 10 i piecu 1 kW wyciskał prawie 144 dB, bez żadnego przygotowania i pomiarów (po prostu wrzucone na szybko do auta).

SE12 z tych wszystkich jest najwolniejszy, 10 już lepiej sobie radzi, jak zepniesz je w 1 ohm to ten piec sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE to wyższa seria, ZAWSZE zagra lepiej od SR. Dodatkowo 10 będzie szybsza i bedzie łatwiejsza do opanowania przez twój wzmacniacz, bedzie to lepiej kopać niż niedokarmione 12, Gdybyś miał do wyboru większy wzmacniacz można by debatować nad 2xsr12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie , spoglądałem na parametry re se 10  i sx-a 12 i zauważyłem że Se 10 ma tylko 83 db , przy dwóch sztukach było by 86 ( gdzie jeden sx 12 ma 88 ) , skok membrany w se 10 to 18 mm , w sx 12 jest 22 mm czyli znów na korzyść SXA 12 bedzie lepiej pomował  no nie ?  , jedynie powierzchnia bedzie przy dwóch se 10 większa bo ok 620 cm2 gdzie przy sxie 12 jest 480 cm2 . Teraz moje pytanie  , jak te parametry mają się w praktyce ? Bo patrząc po parametrach sx 12 powinien mocniej zagrać niż 2 x se 10 czy się mylę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikacja  odnosnie RE Audio wyglada mniej wiecej tak SR nastepnie SE i dalej SX a potem MT w zaleznosci jakimi funduszami kolega dysponuje  musi wybrac miedzy modelami. Potem kwestia czy 2 czy 1 glosnik. musi miec takze na uwadze to ze kupujac  powiedzmy 2 glosniki klasy nizej powiedzmy SE - moze a nie musi zagrac lepiej od 1 glosnika klasy SX. W zalerznosci czego kolega  oczekuje od zakupionego sprzetu - jesli cisnienia to 2 SE moga ale nie musza zagrac lepiej od 1 SX - kwestia  auta, ogolnego wykonczenia instalacji CA (wygluszenie zasilanie itp itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak jak SynDmx wyzej napisal to u mnie te 2x SE 10" na piecu orion 1200D pompuja w tej chwili 146 z malym hakiem w clio i naprawde daja dużo radosci :) Z tym ze na wynik tak jak koledzy pisza sklada sie wiele czynnikow a przede wszystkim zasilanie i piecyk :) Zobaczymy co wypompuja na nowym piecu DD'ka m1c :) dodam jeszcze ze to wersja D4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...