Skocz do zawartości

Skrzynia szczelinowa dual do 2 x STX SW.10.2.400.2x2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wpadajac jednak na pomysł zbudowania czegos wiekszego postanowiłem zbudowac skrzynie szczelinowa do dwoch głośników STX, o ktorych sie doczytałem sporo rzeczy i dobrych opini.Zakupiłem 3 płyty mdf 18mm 3m x 1m i wszystko co do skrzyni zbudowania jest potrzebne.Budowałem juz predzej skrzynie wiec i z ta sobie poradze, lecz nie mam pomyslu jak to wszystko obliczyc dlatego zwracam sie do was.

STX SW.10.2.400.2x2

 

Qms - 3,6
Qes - 0,36
Qts - 0,33
Cms - 0,24 mm/N
Mms - 96 g
BL - 14,1 T.m
Vas - 34 L
L 1kHz - 2,11 mH
L 10 kHz - 0,82 mH
Sd - 0,0315 m2
Eta - 0,29%
Voice coil diameter - 50 mm
Max. linear excursion - 15 mmm(p-p)
Czułość 88dB


Co do głosnika to doczytałem sie ze w skrzyni br gra w 30 litrach strojony na 35Hz.

Co do rodzaju muzyki słucham to co w ucho wpadnie od hip hopu po disco polo:)

Skrzynia ma grac w oplu corsie B. :serce:

W załaczonej miniaturze jest rycina mniejwiecej jak chcialbym aby skrzynia wygladala. (rys od Pawła S)
Mogłby mi ktos zaprojektowac ja?? tzn podac wymiary i przekroj jak by to mialo w srodku wygladac,dodam ze w podstawie max 40 cm glebokosci co do wysokosci tez odpowiada mi 40cm.Bardzo chetnie pomoge jezeli bedzie taka potrzeba. Kontakt GG 34516289

Pozdrawiam!


Proszę nie zamykać tematu. :wink:

post-12036-0-72902300-1368740804_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega dosłownie wcześniej wykazał się chociaż odrobiną znajomości wiedzy i prób budowy, a ty chyba chcesz 100% gotowca..

Aż dziwię się że potrafiłeś to napisać, czy może pomocnik google zrobił to za ciebie?

Masz 5 podpiętych tematów głównych ale widać tam nie zajrzałeś nawet. 19 latkowie chyba po maturze potrafią czytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zlecić komuś budowe ja własnie tak zrobiłem przyszła do mnie solidna piękna szkrzynia i też teraz czeka na dwie 10 napisz do mnie na PW to polece Ci ziomka za przyzwoite pieniądze zna sie na rzeczy ;) a samemu spier*olisz strojenia i nie bedzie to grało poprawnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980 potrafisz tylko krytykowac? Skąd ty to mozesz wiedziec czy probowalem takie rzeczy juz robic czy nie..

PS koledzy..

Mam w domu stolarnie i troche sprzetu wiec mysle ze z pomoca dałbym rade to zrobic..Aha i nie powiedzialem ze chce gotowca tylko poprosiłem o pomoc.

Co do zomera1980..Chodze do 3 klasy technikum..matura jest w 4:)

Jestem szkolniakiem i nie mam nie wiadomo ile kasy zeby wydawac pieniadze na skrzynie ktora ktos mi zrobi ; / Kupiłem specjalnie mdf'y do tego.I dlatego tez chce STX wsadzic w skrzynie bo na lepsze mnie nie stac, a podobno jak na cene lepszych sie nie znajdzie w innym razie dal bym komus do robienia cala skrzynie i wlozyl glosniki re czy jl.

Prosze tylko o pomoc w poszukaniu jak to zrobic..Jakimi programami po obliczac itp..Czy to duzo?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosz13071994,

 

Projektowanie skrzyni szczelinowej ze sciana pochylona nie jest taka latwa sprawa i wymaga pewnego czasu. W zwiazku z tym nie ma ochotnikow do pomocy. Proponuje zrobic pudelko prostokatne. Do muzy "co w ucho wpadnie od hip hopu po disco polo" to musi byc BR universalny, na przyklad 44L@34Hz. Taka opcja daje dobre group delay i stosunkowo zwarty bas.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...