Skocz do zawartości

dwa aku a kondensatory


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego sam Orek potrafi wszamać cały prąd z twojego akumulatora w ciągu paru minut, przy takich klockach AGM to podstawa i od tego powinieneś zacząć. Założę się że ten kwasiak ma już dość i nie trzyma prądu. Porywając się na taka instalkę powinieneś pamiętać o solidnym zapleczu prądowym.

Jeśli chodzi o koszta to moim zdaniem lepiej uzbierać kasę i zrobić to porządnie, bo za chwile zabijesz piece spadkami i wtedy dopiero będzie wydatek.

ten system gra juz kilka lat jak by co z roznych kombinacjach i zmianach wiec znam ten układ w miare niezle.

.

"porywanie sie " na te audio to są lata modyfikacji i testow w tym aucie kolego wiec nazywaj jak chcesz moje zabawy (dla mnie srednio to nazwałes)

 

 

 

ja rozumiem ze forum jest do dyskusji wiec probuje dyskutowac pooprzez wymiane informacj,bardziej poprzez zadawanie pytan i oczekiwanie odpowiedzi od ludzi ktorzy maja doswiadczenie praktyczne w temacie

 

tymczasem co drugi post w temacie opisuje mi to co ja opisałem w pierwszych postach...

to ze wiem jaki jest pobor pradu (spoczynek) w aucie napisałem,ze niewiem ile pobiera moje audio podczas grania tez,ze moje audio jest słabo zasilone,ja to wszystko panowie wiem,wiec nie piszcie mi tego co juz wiem.dziekuje bardzo.

 

 

oki inwestuje wiec w agm,tylko pytanie czy dwa po np 40ah czy inny układ?

test z kondziołkami czy zostana zrobie juz po zbudowaniu nowej instalacji prądowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i rozumiesz, ale raczej nie bierzesz pod uwage...

PS

Z ciekawosci poprosze Cie o krotkie opisanie Twojego systemu (jednostka, piecyki, glosniki, co z czym...)

Dzieki

wszystko biore pod uwagę ale jak to zwykle bywa,nie sprawdzisz-nie wiesz,kłaniam się tym co wnieśli cos nowego do mojego myslenia i przekonali mnie do dalszych inwestycji.....

 

radio alpine 7998r,proc pxh a701 plus sterownik,zmieniarka dha s690 plus monitor tme m740

wzmaki już opisałem,rockford 200x2 trans ana goni (lada moment)front woofer dls nobelium

tweeter dls scandynawia(Genesis dual mono),bo do tej pory był pasywny w całości na nobelium,

central (5.1)jakies pół systemu Dego pasywnie

tyl tylko przy 5.1 to dls 10cm  nie pamiętam modelu to goni z centralem rockford 400.4

bas orion 2400d pędzi w zaleznosci od humoru 2x orion p12d4 lub 2x rockford rfr 2210 lub 1x rf rfd2412 i inne

siakies 2 kondzioły chyba lanzar

 

teraz będę w związku z zasilaniem przebudowywał system a własciwie instalke bo dorzucam przez przejście na aktywke trans ane wiec z tad ten temacik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


"porywanie sie " na te audio to są lata modyfikacji i testow w tym aucie kolego wiec nazywaj jak chcesz moje zabawy (dla mnie srednio to nazwałes)


Wyraziłem tylko moją opinie, ma ona Tobie pomóc w rozwiązaniu problemu. Przeczytaj mój post uważnie -

"Założę się że ten kwasiak ma już dość i nie trzyma prądu"

Parę razu w busie zostawiłem na noc postojówki włączone i po roku czasu nowy aku do wymiany, odpalał normalnie itd ale jak stał ze 2-3 dni to już tylko "cyk" i nawet rozruch nie zakręcił, mierzyłem pobór prądu na postoju i wychodził 80mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem tylko moją opinie, ma ona Tobie pomóc w rozwiązaniu problemu. Przeczytaj mój post uważnie -

"Założę się że ten kwasiak ma już dość i nie trzyma prądu"

Parę razu w busie zostawiłem na noc postojówki włączone i po roku czasu nowy aku do wymiany, odpalał normalnie itd ale jak stał ze 2-3 dni to już tylko "cyk" i nawet rozruch nie zakręcił, mierzyłem pobór prądu na postoju i wychodził 80mA.

ale kolego po co to wytykanie żeby przeczytać uważnie?

poza tym:

ja już to napisałem na poprzedniej stronie co Ty powyżej..

 

ale spoko słucham rad dalej tylko bardzo proszę o konkretne do audio a nie w moim kierunku :)

 

pod maske wejdzie max np. to po wymiarach:

 

http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-spv-45-p307.html

 

wiec do bagara wolał bym cos mniejszego gabarytem bo miejsca tam już małoooooo

 

myślałem o np.:

 

http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-spv-20-p296.html

 

lub cos w podobie i wtedy na lezeka w miejscu koła zapasowego by się jakos upchneło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...