Skocz do zawartości

Subwoofer-wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jestem tu nowy i z CA dopiero zaczynam...

A mam taki dylemat bo  jak ktos zacznie sie w to bawic to ciagle mało i tak do wszystkiego co mam chce teraz dołozyc subwoofer bedzie on pracował w zabudowie nadkola

ok. 30-45l  wybrałem alpine SWR-10D4 10 cali 

  • impedancja (4Ω+ 4Ω)
  • moc maksymalna 3000W
  • moc RMS 1000W

 

i tu problem mam wolny wzmacniacz który chciałbym wykorzystac do tego subwoofera tylko nie wiem czy da on rade Pionier GM 3500T 2-kanałowy  4 Ohm  

 

Prosze o porade....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze specyfikacji producenta tego wzmacniacza wynika, że w mostku jest stabilny w 4Ohm i osiąga moc rzędu 185W. Natomiast głośnik który podałeś (pomijam fakt co to za głośnik), możesz spiąć w 2 lub 8Ohm. Zatem aby go podłączyć do tego wzmacniacza musisz go spiąć w 8Ohm i moc jaką uzyskasz w takim przypadku to w przybliżeniu 120W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to widzę zeby ten Pioneer 2x60 dał mu radę Ale jak to juz masz to co Ci szkodzi spróbować

 

 

Słabo to widzę zeby ten Pioneer 2x60 dał mu radę Ale jak to juz masz to co Ci szkodzi spróbować

 

Witam ponownie!

 

Chciałbym przedstawic swoje rozwiazanie i co zatym idzie poznać waszą opinie.

 

Moze napisze o tym co juz mam i jakie auto...

 

Głośniki

Przód - TEC SPL 6p/K /160watt/max 80 RMS

 

Tył - KENWOOD KFC-S6894C 240w

Wzmacniacz - Alpine pdx - 4.150/ 600w

Samochód - MAZDA6 2009r kombi

Wszystkie drzwi i podłoga w 100% od

ściany grodziowej do konca bagażnika

wyłozone matami STP

Teraz

chciałbym dołozyć Subwoofer najlepiej

10-tke a moze inny (((myslałem o tym jak wyzej ale piszecie ze ten wzmacniacz moze nie dac rady, wiec moze inny..)) Słucham głównie muzyki powiedzmy

hity listy przebojów ,dyskotekowa.

Chce do tego wykozystac ten  wolny wzmacniacz ,,pionier-GM-3500T,,

 

W bagazniku ten samochód nie ma na wyposazeniu koła zapasowego , całosc wypełniona jest pianką  grubosci 4cm z dosc sporą prostokatna wneką głebokosć-24 cm długośc-67cm szer-27cm całosc przykryta jest podłogą. Wymyśliłem ze mozna by wydzielic czesc powiedzmy gł- 24cm  x szer-27cm x dł-30cm do powiedzmy 50cm  całosc (wnetrze) wyłozyc płytą  MDF zamknac od góry  i jest skrzynia gotowa , w podłodze zamontował bym maskownice  całosc przykryłi powinno byc ok. ale to tylko moje zdanie co wy na to????

 

Tutaj fotka bagaznika   http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5b2b1169f6cf7d0.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzieki to czego sie od was dowiedziałem...

Sam tez troszeczke poczytałem ala mam wrazenie ze im wiecej wiem tym wiekszy problem z wyborem .....znalazłem to  wyglada fajnie tylko jak zagra? http://www.ebay.co.uk/itm/FOCAL-27V1-11-27CM-500W-POLYGLASS-CAR-SUBWOOFER-/170456755007?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item27b003ab3f    a moze ktoś cos poleci....tak do 800zł .

Dodam ze nie chodzi o jakies mega wstrząsy ma to tylko uzupełnic całosc....no---

ale  chciałbym oczywiscie troszke to poczuc .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym odlaczyl te jajka z tylu i pod wolne kanały Pdx szukał suba

Jednak ma trochę wiecej tych wattow niż ten magiczny Pioneer

 

Szukaj moze jakiegoś słabszego z RE

Nigdy nie słuchałem, ale dużo ludzi je poleca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie do 800zł za sam sub? Panie, pan masz szeroki wybór Chyba że ze wzmakiem, ale to i tak mamy w czym wybierać. W tym miejscu musiałbyś sie określić czego mniej więcej słuchasz. Jeśli jest to rap, to zdecydowanie wybierz 12", jeśli słuchasz w miare w wszystkiego a chcesz też poczuć weź 10". jeśli chcesz tylko uzupełnić najniższe rejestry i chcesz mieć kulturalne granie, 8". Gdybym miał twój budżet kupiłbym Re-Audio z serii SE w używce (trafisz po 400-500zł) i do tego jakiś silny 2 kanałowy wzmacniacz stabilny przy 2 Ohmach. Możesz wybrać wersje D4 lub D2, zależy czy wzmacniacz pozwoli ci grać przy 2 ohmach wtedy weż D4 ( 4 ll 4 =2ohm). Jeśli wybierzesz wzmacniacz który nie da rady w 2 ohmach weż D2 (2+2=4ohm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie 2-szt  ...czym sie róznia bo cenowo bardzo....ten drozszy napewno lepszy ale pod magicznym pionierem nie zagra ,  ten tanszy pewnie pasował  by do niego ale czy mnie zadowoli (( słucham jak napisałem wyzej głownie lista przeboji itp)) co o tym myslicie.

 

A czy ten  pierwszy chodziłby pod Alpine pdx - 4.150/ 600w na 2-ch wolnych kanałach czy nie da rady ?

 

pozdrawiam

 

1) http://www.ebay.co.uk/itm/JL-Audio-10W3v3-4-10-Inch-25cm-300W-RMS-4-ohm-Car-Sub-Subwoofer-/181082649612?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item2a295df40c

 

2)http://www.ebay.co.uk/itm/JL-Audio-10w0v3-4-10-Inch-25cm-300-Watts-4-ohm-Car-Sub-Subwoofer-/181082630165?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item2a295da815

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla was moje pytania moga byc jak 2+2 ale dla mnie to nieznana strefa dlatego prosze o wyrozumiałosc nie chce zainwestowac w cos co bede musiał zmieniac za miesiac.

Mianowicie jestem zdecydowany kupic ten subwoofer  http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DO_SAMOCHODU/ALPINE/GLOSNIKI_TYPE-R/SWR-10D4?s1=1

  pytanie tylko D2  czy D4  do tego chciałbym dobrać jakis wzmacniacz  zeby to fajnie zagrało ( wzmacniacztylko pod subwoofer )  Głosniki  tył przód obsługuje Alpine pdx - 4.150/ 600w.

Dodam ze chce go umioescic w zabudowie koła zapasowego  jest tam sporo litrów, i odnosnie litrów ile bedzie potrzeba do niego ,

Dodam ze muzyki słucham jw.  w 80% niezbyt głosno i tu chciałbym wiedziec czy subwoofer tem bedzie słychac tagze przy cichym ustawieniu.

Czasami oczywiscie szczególnie kiedy jade sam bede chciał poczuc troche mocy.

Dzieki  za rady i pozdrawiam



Znalazłem cos takiego co o nim myslicie?

 

http://allegro.pl/ground-zero-gzhw-25x-subwoofer-mdf-wielka-moc-i3235927791.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Zakupiłem jednak Alpine SWR-10D2 zdecydowałem się ją podpiąć  pod 2-wolne  kanały wzmacniacza ,,Alpine pdx - 4.150/ 600w,,

Sprzedawca w sklepie obliczył ze skrzynia ( zamknięta )  powinna mieć  ok 22L  i teraz prośba czy wartość ta jest poprawna

bo znowu się naczytałem i straciłem pewność. Gdyby ktoś pomógł mi podać konkretne wymiary .

Głębokość musi być 22cm , szerokość tez musi być max 28cm ( jeśli będzie konieczne można zwiększyć do ok 34 ale będzie trochę pracy ),

natomiast długością można regulować  litraż  tu może być do 61cm.

Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i niecierpliwie czekam....



Witam ponownie!

 

Zakupiłem jednak Alpine SWR-10D2 zdecydowałem się ją podpiąć  pod 2-wolne  kanały wzmacniacza ,,Alpine pdx - 4.150/ 600w,,

Sprzedawca w sklepie obliczył ze skrzynia ( zamknięta )  powinna mieć  ok 22L  i teraz prośba czy wartość ta jest poprawna

bo znowu się naczytałem i straciłem pewność. Gdyby ktoś pomógł mi podać konkretne wymiary .

Głębokość musi być 22cm , szerokość tez musi być max 28cm ( jeśli będzie konieczne można zwiększyć do ok 34 ale będzie trochę pracy ),

natomiast długością można regulować  litraż  tu może być do 61cm.

Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i niecierpliwie czekam.

Srednica subwoofera to 10 cali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...