Skocz do zawartości

Jaki przekaźnik?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

zastanawiam się nad przekaźnikiem "holiłuda" 100A a 200A, przyznam że cena pomiędzy nimi jest spora. 

Który wybrać? 

 

Mój sprzęt to:

Aku 60ah

Aku 20ah

Steg K4.02 z bezp 100A spięty w 2 mostki po 2ohm (wg. amp-performance.de max pobór to ok. 280A, lecz bezp 100A nie spalił się nigdy)

Steg K2.02 z bezp 40A (wg. amp-performance.de pobór w granicach 40A)

Gienek B40 z bezp wew. 10A na kablu 20A 

Oba aku w bagażniku w odległości 10-15cm od siebie. 

Jak są jeszcze jakieś pytania odnośnie sprzętu to pytać.

 



Ew. coś takiego http://allegro.pl/przekaznik-wyciagarki-200a-stycznik-atv-12v-i3194506028.html

????????

Byłoby najtaniej, tylko nie wiem czy coś takiego może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja chcę połączyć akumulatory kablem 21mm2 lub 53mm2 to taki przekaźnik odpada. Zresztą tak nie płynie mały prąd, np. podczas rozruchu będzie tam dużo większy natężenie tak samo i przy mocniejszym graniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


miałem tak spięte pod uniwersalnym 40A przekaźnikiem żel 20ah i kwasiaka 45ah przez miesiąc czasu i jakoś nic się wiele nie działo
krótko...  Mój 20ah bufor spuchł bardzo przy połaczeniu z kwasem 60ah... Inna kwestia to to ze przekaznik by mu nie pomógł bo był duzo bardziej obciazany po prostu niż kwas..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. podczas rozruchu będzie tam dużo większy natężenie

 

właśnie po to zakładasz ten przekaźnik by silnik tego dodatkowego aku nie obciążał ,a ten dodatkowy aku załączał by ci sie np po wł radia ew zastosować sterownik od świateł dziennych i automatycznie by sie przekaźnik załączał gdy napięcie by wzrosło w całym układzie po odpaleniu po zgaszeniu automatycznie by rozłączało ten przekaźnik i obie baterie by się nie rozładowywały między sobą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podczas rozruchu ma korzystać z głownego akumulatora (60Ah), po rozruchu ma już załączyć się bufor i wtedy działają obydwa.

Czyli jak pisał kolega powyżej, taki 25-35A spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co będzie w sytuacji gdy  bufor (20ah) nie będzie posiadał już prądu do oddania, a w kwasie będzie jeszcze możliwość, to jak popłynie tamtędy cały potrzebny prąd to ten przekaźnik nie wytrzyma przecież. Może źle rozumuje, stąd te pytania.

Radio i tak jest zawsze włączone po zapłonie i nie mam zamiaru go wyłączać specjalnie także pewnie trzeba by było zastosować ten automatyczny włącznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie takiej opcji.

Oba jednocześnie będą się rozładowywać. Akumulator nie będzie pobierał prądu (ewentualnie tyle ile potrzebuje z ładowania) czyli około 6A.

A może nie wiesz gdzie powinien być zamontowany ten przekaźnik i dlatego coś Ci się miesza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem, nie mierzyłem, ale skoro, np. jeżeli będzie pobór 100A to pobór rozłoży się 50A na żelka i 50 na kwasa a jeżeli połączenie pomiędzy nimi wytrzyma do 30A to się przekaźnik przepali. Czy źle rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ile wydobędę z aku tylko o to ile popłynie przez przekaźnik, bo wszystkie wzmacniacze są podłączone pod bufor. Więc cały prąd prosto z alternatora płynie do głównego aku i przez przekaźnik do bufora i stąd do wzmaków, chodzi o to czy przekaźnik wytrzyma przepływ prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ile wydobędę z aku tylko o to ile popłynie przez przekaźnik.

 

Jestem pod wrażenie, że jesteś w stanie z tego rysunku dowiedzieć się ile prądu popłynie.

Ja zdobywałem co prawda wykształcenie w zeszłym wieku i musiałem nauczyć się to obliczać w szkole podstawowej.  :zalamany:

 

Swoją drogą mógłbyś mi i pewnie kilku innym osobą wytłumaczyć jak na podstawie tego rysunku odczytałeś ile prądu popłynie przez przekaźnik.  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...