Skocz do zawartości

dobór głośników na tył pod u-Dimension Glow 4075


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje podpowiedzi jakie głośniki kupić na półkę do tyłu, elipsy gdyż poprzednio miałem tam włożone Helixy Dark Blue( moc 50 w Rmsie) ale jeden zaczął "pierdzieć" i chyba już po nim (przedobrzyłem z wzmacniaczem i potrzebuje kupić dwa nowe mocniejsze :/
Będą podpiete pod wzmak u-Dimension Glow 4075 4x75w (poprzedni jaki pod nimi grał to Kenwood KAC 8401 4x60 ale mnie pokusiło na u-dimensiona czy słusznie to sie okaże

Lubie dobry bas z głośników (ale tuby nie chce montować dodatkowo )
Muzyka jaką słucham to głównie hip hop i rock
budżet jaki mam to 250 zł
na przodach mam Helixy Blue b62c
radio Alpine 9882Ri

z góry thx za pomoc
:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrezygnowac z opcji glosniki na tylnej polce  

wytlumacze ci to tak jak idziesz na koncert hiphopowy czy rockowy czy do filcharmoni  

a) pchasz sie pod scene do ''mlyna'' zeby jak najlepiej slyszec      czy 

b) siadasz w ostatnim rzedzie tylem do sceny/orkierstry/wykonawcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko kolego będziesz miał żeby ktoś Ci tu pomógł, bo po prostu nikt tu jajek nie słucha. Z przodu masz helixy więc jeśli jesteś zadowolony może pomyśl o tej samej firmie na tył. Oczywiście model z tej samej półki co przód. Oczywiście to tylko moja propozycja, bo 6x9 helixa nie słyszałem.

 

Kolejna rzecz to taka, że jednak przydały by się jakieś pudełka na te głośniki. Wsadzone w półkę praktycznie grają "free air" czyli nie wykorzystujesz ich potencjału w dolnych zakresach. Po za tym grają do góry- w szybę czy też podsufitkę, co też jest trochę nie halo jeśli chodzi o średnie i w szczególności wysokie tony.

 

Bajer81: Na forum jest nurt, że głośniki tylko z przodu + ewentualnie jakiś sub. Ok, ja to rozumiem, ale nie wmawiaj na siłę komuś kto woli kwadrofonie, żeby z niej rezygnował. To tak samo jak byś pedałowi wmawiał, że dziewczyny są lepsze- bo są, ale dla niego nigdy nie były i nie będą. Nie chcę Ciebie czy kogokolwiek innego pouczać co dobre, a co złe, ale weźcie w końcu uszanujcie preferencje ludzi, których to one różnią się od Waszych.

ps. Też wole kwadrofonię, bo przy muzyce  minimal, d&b i pochodnych lubię być w "epicentrum", a nie "pod sceną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest nurt, że głośniki tylko z przodu + ewentualnie jakiś sub. Ok, ja to rozumiem, ale nie wmawiaj na siłę komuś kto woli kwadrofonie, żeby z niej rezygnował. To tak samo jak byś pedałowi wmawiał, że dziewczyny są lepsze- bo są, ale dla niego nigdy nie były i nie będą.

 

Hm.... nie wiem czym się kierujesz ale przód i sub to masz odpowiednia scenę...po groma dawać coś na tył? im więcej głośników tym lepiej?? porownanie chyba nie na miejscu bo dziwne wg mnie, po za tym jeśli nie pasi to co mówią ludzie którzy siedzą w temacie x lat to po co wchodzić na forum?? pisać?? a potem czytać??  jak i tak po swojemu się robi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... nie wiem czym się kierujesz ale przód i sub to masz odpowiednia scenę...po groma dawać coś na tył? im więcej głośników tym lepiej?? porownanie chyba nie na miejscu bo dziwne wg mnie, po za tym jeśli nie pasi to co mówią ludzie którzy siedzą w temacie x lat to po co wchodzić na forum?? pisać?? a potem czytać??  jak i tak po swojemu się robi??

Przecież pisałem, że mi nie zależy na tym by przy zamkniętych oczach widzieć/słyszeć "scenę", a lubię być w środku otoczony przez muzykę (aczkolwiek jak pisałem owale w półkę są słabym rozwiązaniem ).   No z tamtym porównaniem to fakt trochę popłynąłem ;), ale jak ktoś lubi kolor czerwony to po co mu wmawiać, że tylko zielony jest ok. Nie pasiło to co napisał Bajer i tyle, nie widzę nic złego do namawiania kogoś do czegoś, ale już tekst

 

Musisz zrezygnowac z opcji glosniki na tylnej polce
moim zdaniem jest już nie bardzo. Na forum wchodzę i czytam, by mieć jakieś tam choć małe rozeznanie w sprzęcie i po to by się dowiedzieć pewnych rzeczy ;)

Nikogo nie chciałem  urazić ani tym, ani wcześniejszym swoim postem, jeśli uraziłem to przepraszam, ale wyrażałem tylko swoje zdanie.

Sorka za ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kolega upiera się przy głośnikach w półce to ja bym zrobił tak: kupiłbym te jajka w półkę i puściłbym przez LPF,a na ok 80Hz. Doda Ci to trochę basu a nie zrujnuje kompletnie sceny z przodu.

TO TYLKO LUŹNA PROPOZYCJA, ŻEBY MNIE ZARAZ NIKT NIE ZBESZTAŁ ZA SZERZENIE HEREZJI (wiem że to nie jest poprawne granie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...