Skocz do zawartości

Magnat RX 44 i 2 lanzary max


Manfredo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Każdy tak chwali te lanzary, więc kupiłem 2 sztuki wpakowane do skrzyń 48litrów sztuka, średnica br 10cm długość 11,5 i muszę powiedzieć, że jeszcze nie słyszałem gorszej tandety, bas jest jakiś przytłumiony, słychać go jakoś jakby głośniki były obok samochodu, ale dziwne jest to, że wszystko w samochodzie się trzęsie a basu jest mało:/nie mówiąc o braku zejścia i wytworzeniu ciśnienia:( wcześniej miałem magnata transforce 1200 w skrzyni BR grał może ciszej, niż te 2 skrzynie, ale tam bas to poezja, masaż plecków,niskie zejście, bardzo mięsisty, aż chciało się słuchać muzyki a tutaj porażka:( da się coś z tym zrobić??

 

[ Dodano: 2008-12-24, 15:34 ]

aha wiem, że długość br powinna wynosić 27-29cm, ale nie wydaje mi się, że przez krótszy port bas jest aż taki tandetny liczę na waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Biorąc pod uwage twoje skrzynki to nie dziw sie ze masz brak zejscia. Skrzynia jest głosna bo zestroiłes ja na 53hz czyli bardzo wysoko.

Po drugie lanzar max 12 to tani chinczyk ktory lubi duuuze obudowy..

Przy twojej budzie lanzar ma fajne walniecie ale w okolicach 60hz

Jezeli liczysz na zejscie to powinienes zrobic bude w granicach 60litrow i zapodaniu portu fi100mm o długosci 30cm

Mozesz tez zrobic skrzynke z portem szczelinowym i zestroic ja nisko. Jesli słuchasz wolnych bitow to skrzynia 60-70litrow i jeden glosniczek pokaze ci wiecej pary niz 2sztuki w małych budach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez obstawiam przeciwfaze, jestes pewny ze jest git?? Jesli masz pod jakims wzmakiem tez glosniki przednie to w stosunku do nich tez faza jest wazna, bo duzo starcisz... Sprobuj je moze zamknac dla testu w closed, podlacz to prawidlowo na 100%, a pozniej rob BR tak jak ma byc... Nie wierze zeby lanzar w 12' nie mial zejscia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tak:) ale nie bede zmienial juz obudowy;p mowie o mojej 48 litrow:)

 

[ Dodano: 2008-12-25, 19:10 ]

panowie a może we wzmaku mam coś źle ustawione??? bo mam takie coś jak x-over i do wyboru off,hp,lp obok jest pokrętełko od 40hz do 300hz, ja mam na HP i pokrętło na 1/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaa :]:wstyd::wstyd::wstyd::wstyd::wstyd::wstyd:

 

[ Dodano: 2008-12-25, 19:26 ]

HP to górne pasmo...Lepiej wlacz x-over to jest filtr dolnoprzepustowy, chyba ze masz juz sygnal na suba generowany z radia...

 

[ Dodano: 2008-12-25, 19:27 ]

Albo w ramach jaj wsadz w obudowy 2szt wysokotonowch i daj pokretło przy zalaczonym HP na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...