Skocz do zawartości

Alpine 9833R - brak czasówek dla wooferów


rojass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W samym mikroprocesorze też możesz pominąć pewien tor :) No ale muszę przyznać, że skoro jest to sygnał cyfrowy to przy przechodzeniu przez filtr który ma nic nie zmieniać, sygnał powinien nie ulec zmianie, jednak w dobie miniaturyzacji elementy smd odbiegają jakością od elementów stosowanych dawniej (przewlekanych) i może to one wprowadzają jakiś tzw. szum do sygnału.

Ok rozumiem że może wprowadzić szum lub zakłucenia , ale nie zmieniać barwę tylko np basu ( tak jest u mnie ) i jest to dziwne zjawisko jak bym zapiął HP na system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

krisman zastanów się  nie masz możliwości sterowania sygnałem analogowym w torze audio za pomocą softu i już

 

Ja nie mowie o sterowaniu, tylko o wlaczeniu lub wylaczeniu, EQ to tylko program ktory procek obsluguje, a program mozna wylaczyc bez wylaczenia procka, tak jak zamykasz np winampa czy inny program na kompie. 

A za pomoca softu mozna sterowac dowolnym urzadzeniem, wez sobie np sterownik silnika w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem że może wprowadzić szum lub zakłucenia , ale nie zmieniać barwę tylko np basu ( tak jest u mnie ) i jest to dziwne zjawisko jak bym zapiął HP na system

 

Tym bardziej, że dźwięki o niskiej częstotliwości zakodowane w sygnale cyfrowym powinny być mniej podatne na zakłócenia (co pośrednio wynika z prawa Shannona) od wysokich częstotliwości.

 

Ja bym się skłaniał ku temu, że Alpine "koloryzuje", a defeat powoduje tego wyłączenie, aby można zastosować zewnętrzne proce, którym "koloryzowany" sygnał tylko zepsuł by prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 




Tym bardziej, że dźwięki o niskiej częstotliwości zakodowane w sygnale cyfrowym powinny być mniej podatne na zakłócenia (co pośrednio wynika z prawa Shannona) od wysokich częstotliwości.



Ja bym się skłaniał ku temu, że Alpine "koloryzuje", a defeat powoduje tego wyłączenie, aby można zastosować zewnętrzne proce, którym "koloryzowany" sygnał tylko zepsuł by prace :)

Ale wszystkie modele wraz z F1 , to chyba naciągana teoria , nie sądzisz :) ? jak na moje to defeat psuje sygnał na siłę go wypłaszcza lub robi z nim coś niedobrego :) , możliwe że on uruchami jakiś filtr lub układ lub jakiegoś dodatkowego preampa , nie chce dywagować , najchętnie zobaczył bym serwisówkę i wtedy mozę coś by mi zaświtało .

 


Ja nie mowie o sterowaniu, tylko o wlaczeniu lub wylaczeniu, EQ to tylko program ktory procek obsluguje, a program mozna wylaczyc bez wylaczenia procka, tak jak zamykasz np winampa czy inny program na kompie.

Coraz bardziej się pogrążasz :) , a jak chcesz zmieniać parametry w tym " programie " analogowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz zmieniać parametry w tym " programie " analogowym

Gdzie napisalem, ze program to analog? Ale niewazne, wiem o co Ci chodzi. 

Pozatym proc tylko steruje EQ, MX, zwrotnica aktywna itp czy jak mozna wywnioskowac z Twoich wypowiedzi, ma to wszystko na swoim pokladzie? 

Pytam bo nie wiem. Nie obejrzalem jeszcze calego schematu, ale widze filtry poza DSP, jak i tez zastanowil mnie jeden element, ktory jak mniemam to przelacznik?

 

SW201

SLD–42–508X  i jest opisany: AiNet, EQ, DIV, NORM czy cos w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pozatym proc tylko steruje EQ, MX, zwrotnica aktywna itp czy jak mozna wywnioskowac z Twoich wypowiedzi, ma to wszystko na swoim pokladzie?

Pytam bo nie wiem. Nie obejrzalem jeszcze calego schematu, ale widze filtry poza DSP, jak i tez zastanowil mnie jeden element, ktory jak mniemam to przelacznik?

Tak ma czasy , zwrotkę DSP itp generalnie pełna aktywka 2way plus sub .

 


dobra bo powiesc sie znowu stworzyla, do rzeczy ma byc wlaczone to "gowno" czy nie ? Bo ja wszedzie jak cos mam "nieznanego pochodzenia" to jest z marszu off

Jak dla mnie off , nie widzę sensu zmieniać skoro gra gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Temat powraca. Opiszę po krótce co się dzieje.

po wyborze opcji 3way, dla front RCA nie działają czasówki. Oczywiście wartości zmieniają się na wyświetlaczu, w głośnikach czasem słychać delikatne i ciche szumy podczas kręcenia gałką, ale absolutnie nie słychać zmiany. Dla kanałów REAR wszystko jest ok ( woofery)
Kolejna sprawa, to fakt, że lewy tweeter gra czasem dużo ciszej, a czasem normalnie ( tak samo głośno jak prawy)
Przy opcji 2way i napędzie całego systemu pasywnie z wyjść front RCA czasówki działają normalnie, choć też zdarzało się, że lewa strona grała ciszej, co może świadczyć o uszkodzeniu samego wzmacniacza.
O ile sam wzmacniacz da się szybko zdiagnozować, o tyle z radiem mogę mieć problem.
Spotkaliście się  może z czymś takim ? Jest to w ogóle możliwe żeby dla tej samej pary wyjść RCA czasówki działały lub nie w zależności od wyboru opcji 3way/2way ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Siema,

Sorry za odkop, nie widzę sensu zakładania nowego wątku. Przerabiam właściwie identyczny temat. Alpina 9833R, wf i tw aktywnie pod phase RS4, na radiu opcja 3 way, filtry na wzmaku off, defeat w radiu off.

Na FRONT L i FRONT R czyli tweetery nie słychać żadnej zmiany, mimo że wartości na wyświetlaczu się zmieniają. Dla rear (wf) jest ok. 

Jakieś pomysły? Może autor się wypowie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...