Skocz do zawartości

Wciaganie membrany subwoofera


g4cek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
 
Mój problem dotyczy wciagania membrany tuby, pompowanie. Gdy podpinam tube do wzmacniacza wystepuje ten efekt.

 

Bawiłem sie dzisiaj ze wzmacniaczem podpiąłem stare radio i o dziwo tuba grala normalnie gdy podpialem moje radio KENWOOD DDX4028BT http://www.kenwood-electronics.co.uk/products/car/multimedia/receivers/DDX4028BT/details/ problem nawracał i wciągało membrane. Czy jest opcja, żeby wzmacniacz był za słaby do tego radia, jakis konflikt z napieciami na czinczach czy cos w tym stylu? Czy to raczej wina radia i wyjscia czincz? Wzmacniacz to linus live 752 jego dane http://archiwumallegro.pl/sinuslive_752_wzmacniacz_sinus_live_2_kanalowy-186588537.html Z gory dzieki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pewnosci - podczas zmiany radia sub nadal gral na wzmacniaczu?

jezeli tak to masz walniete albo radio albo uszkodzone gniazdo sygnalowe

 

gral i do tej pory gra pod warunkiem ze zasilanie wzmacniacza jest podpiete od drugiego wzmacniacza a do wzmacniacza od suba podepne filtr przeciwzakloceniowy na czincze a ja sie chcialem pozbyc jednego wzmacniacza strasznie to dziwne ale tak jest. Jesli jest tak jak wspomniales jest szansa to naprawic jesli to cos z radiem? czy sprobowac moze jeszcze wymienic wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego samego Kenwooda w aucie i przy różnych wzmacniaczach i subwooferach taki efekt nigdy nie wystepował. Jeśli dobrze pamiętam to radio ma wyjście 4V na RCA, więc może wzmacniacz się przesterowuje?

Spróbuj tak:

- korektor na flat

- na wzmacniaczu gain maksymalnie w lewo (jak byś ściszał wzmacniacz w domu - ten sam kierunek)

- w radiu po włączeniu opcji Subwoofer masz regulację jego głośności (suba). Zjedź na -20 z subem, puść muzyke i stopniowo podgłaszaj suba na radiu aż do "zera". Jesli nadal nie będzie zniekształceń, to zacznij kręcić Gainem we wzmacniaczu.

Opisz efekty, jeśli coś nadal będzie nie halo pomyślimy dalej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałem wykluczyć przester. Ja najpierw bym podpiął inny kabelek RCA między wzmacniaczem,a radiem. Mowiles że masz 2 wzmacniacze. Podmien piec na suba i cobacz, czy sytuacje się powtarza. Jesli nie to znaczy że coś we wzmaku nie tak. Jesli nadal bedzie glosnik szalal to skołuj jakies radio na podmianę. Ale najpierw zrób podmianę kabelka i wzmacniacza. Potem napisz co "zaszło" :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałem wykluczyć przester. Ja najpierw bym podpiął inny kabelek RCA między wzmacniaczem,a radiem. Mowiles że masz 2 wzmacniacze. Podmien piec na suba i cobacz, czy sytuacje się powtarza. Jesli nie to znaczy że coś we wzmaku nie tak. Jesli nadal bedzie glosnik szalal to skołuj jakies radio na podmianę. Ale najpierw zrób podmianę kabelka i wzmacniacza. Potem napisz co "zaszło" :D

Drugi wzmacniacz to jakas padziocha w ogole na nim nie szlo.Podpinałem juz 3 różne kable RCA :) Mawet nowy kupiłem. W poniedziałek bede podpinał pod nowy wzmacniacz to radio. Jeszcze jedno co zauwazylem to jak podpiałem stare radio pod ten sam wzmacniacz na ktorym wciagalo membrane, bezposrednio do akumulatora nawet podpietego do prostownika to do pewnej głośności grał w miare a przy zwiekszeniu głośności subwoofer się wyłączał czy może to być jakiś znak usterki wzmacniacza czy raczej słaby akumulator? I nie mówie o dużej głośności subwoofer grał na głośności do ok 7 poz a wyżej sie wyłączał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt wysokie napięcie na RCA radia względem wzmacniacza / źle skręcony gain / uszkodzona masa na RCA / gniazda sygnałowe / uszkodzony wzmacniacz

 

etc.

 

najlepiej weź zewnętrzne źródło dźwięku mp3/telefon/laptop i daj sygnał kabelkiem jack-->czincz do wzmacniacza  - wtedy będziesz wiedział który element kuleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki filtr?

czlowieku, wlacz na test diod (piszczek) lub na najmniejszy zakres oporu i teraz zmierz

a nie jakies napiecia mierzysz :/

 

Ok tak zrobie :) filtr mialem na czinczach przeciw zakloceniom :)

 

 Na wyjsciu RCA przy najnizszym zakresie oporu nie pokazuje nic pokazuje dopiero przy 20k Ω i jest to 15-18Ω. Mam nadzieje, że o to chodziło ;] jesli tak czy to dobrze czy zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz miernik na badanie przejścia - symbol diody(po zwarciu obu igieł miernik powinien piszczeć), następnie dotknij jedną igłą obudowy radia(metalu) a drugą igłą blaszki zewnętrznej na gnieździe RCA.

w ten sposób sprawdzałem i jest opór piszczalka piszczy a na pomiarach pokazuje ok 1.0 Ω

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...