Skocz do zawartości

Projektowanie skrzyni z bass refleksem szczelinowym do głośnika boxter warrior db 12" 1600w rms


ciacho0504
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy ;) Posiadam głośnik BOXTER warrior db 12" 1600w rms. Głośnik nie ma tak naprawdę takiej mocy, a jedyne informacje jakie udało mi się znaleźć to to że głośnik ma podwójny magnes 120oz ale nie wiem czy tyle ma jeden magnes czy obydwa. Chce zrobić skrzynie do niego z bass refleksem szczelinowym ale nie wiem o jakich wymiarach. Szukałem jakiś programów żeby zrobić projekt skrzyni ale nie mogłem znaleźć, kumpel powiedział mi żebym tu napisał bo program to nie wszystko. Może mi pomożecie? Z góry dzięki ;) Tu są wszystkie informacje jakie mam o tym głośniku :

Qts = 0,57 Vas = 26,61 L Fs = 40



zapomniałem dodać że wymiary bagażnika to szerokość-90cm, wysokość-35, głębokość-46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to głośnik jest wsadzony w skrzynie około 66l która jest zrobiona z płyty wiórowej a bass refleks ma 6cm ( szczelinowy) i jednym słowem gó..o . Nie wiem z jakiej grubości mdfu mam zrobić skrzynie, o jakich wymiarach, jaki ma być bass refleks (wymiary), czy śnianka ma być pochylona czy nie? Nie wiem jak się do tego zabrać. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przy okraglej rurce mozna podac szerokosc? :/ wez czasami pomysl co piszesz

 

skoro skrzynia ma 64 litry (jezeli scianka ma faktycznie 20mm, w co watpie) a ty wsadziles tam tunel o srednicy 6cm i dlugsci 35cm to masz strojenie na ok 18Hz! + mega swisty powietrza

 

na ktorej sciance masz ten tunel?

 

przerob ten tunel na fi 10cm x 20cm dlugosci

czyli przykladowo http://allegro.pl/rura-tunel-wylot-bass-reflex-10cm-hd-12-fv-mlawa-i3154789970.html

 2 takie tunele polaczone w szeregu. dzieki polaczeniu 2 tuneli masz profilowane obie krawedzie co da redukcje szumow, swistow itp

 

tylko poszukaj tych tuneli taniej - chodza od 4,5zl/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie-bez xmaxa, qts, Sd to można wróżyć jak voice kraft.. Normalnie to zawsze pomagam ale tutaj to można raczej zgadywać.

Jedyne co moge napisac to wątpliwość do pudowania szczeliny, bo robiąc port szczelinowy przekroczenie powierzchni powyżej 100mm2 to już problem z długością aby zejść na 38hz. Odliczajac wszystkie parametry do wystrojenia tej "niewiadomej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest skrzynia z bass refleksem szczelinowym który ma szerokość 35cm a tak zwana długość to 6cm szerokość można obliczyć z danych skrzynie  Nie wiem jak mam się zabrać za zrobienie nowej skrzyni króra będzie lepsza a dane którem mam to część kumpel mi podesłał a część ja znalazłem bo nic więcej się ni dało. W skrzyni nie ma żadnej rury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odrozniasz MDFu od wiorowki

nie potrafisz myslec logicznie i sam sie gubisz w swoich zeznaniach...

 

ale skrzynia jest w miare dobrze dobrana i to powinno jakos grac

strojenie wypada na ok 40Hz wiec mozesz zmniejszych troche przekroj zeby zejsc ze strojeniem

jak nadal to nie bedzie dobrze gralo to zmien glosnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...