Skocz do zawartości

Mały problem


NerVouS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy. Mam mały problem przy wyliczaniu skrzynki. Zależy mi na skrzyni BR z portem szczelinowy pod 2x Powerbass PS-12. Może śmieszne głośniki ale z jednego jestem mega zadowolony, który grał sobie w skrzyni closed wiec przy okazji promocji postanowiłem zakupić drugi.

Ale wracając do tematu. Producent zaleca wentylowana skrzynie 71l i okrągły port o wymiarach d-102 mm i H-229 mm. Specyfikacja pod jeden głośnik. Rozumiem, że i litraż i wymiary portu mam podwoić?? Zależy mi na tym aby strojenie było w granicy 32-34 Hz.

Za cholerę nie mogę sobie poradzić z przeliczeniem portu okrągłego na port szczelinowy. I prosiłbym o podanie mi wymiarów głębokości i szerokości tego portu z zewnątrz i wewnątrz :) Zależy mi aby to było dobrze zrobione.

 

http://images48.fotosik.pl/660/b295d25fe9e90026med.jpg

 

a-94 cm

b-43 cm

c-35 cm

 

Jeżeli ktoś jest mi w stanie pomóc to bardzo bym prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za cholerę nie mogę sobie poradzić z przeliczeniem portu okrągłego na port szczelinowy.

 

Zartujesz? Nie pamietasz wzoru na pole kola i prostokatu? 

Najlepiej sciagnij sobie programik do projektowania obudow, ja uzywam WinISD, wszystko w nim obliczysz i nawet przeliczy Ci port okragly na prostokatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta  skrzynia z tymi wymiarami ma 141,5 litrow brutto wiec i tak teoretycznie za mała bo netto będzie mieć  jakieś 109 litrów jak będzie płyta 18mm i od tego jeszcze trzeba odjąć objętość głośników i portu. ale wracajac do  wielkosci portu to długosc zostaje taka sama czy to dla jednego czy do dla  dwóch głośników. podaj wymiary jakie moze miec maksymalnie skrzynia zeby ci weszla to ci oblicze  tak zeby jak najlepiej to zagrało oraz czego słuchasz  zebym wiedzial na ile strojona skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta  skrzynia z tymi wymiarami ma 141,5 litrow brutto wiec i tak teoretycznie za mała bo netto będzie mieć  jakieś 109 litrów jak będzie płyta 18mm i od tego jeszcze trzeba odjąć objętość głośników i portu. ale wracajac do  wielkosci portu to długosc zostaje taka sama czy to dla jednego czy do dla  dwóch głośników. podaj wymiary jakie moze miec maksymalnie skrzynia zeby ci weszla to ci oblicze  tak zeby jak najlepiej to zagrało oraz czego słuchasz  zebym wiedzial na ile strojona skrzynia

 

 

Przemierzyłem bagażnik i wyszło mi, że max wymiary to:

 

szerokość - 93 cm

wysokość - 38 cm

głębokość 49 cm

 

Zależy mi na tym aby głośniki były skierowane do góry.

Ewentualnie jak się okaże, że jest za mało miejsca to mogę pokombinować z wysokością (jakieś +5/7 cm)

 

Czyli mówisz KRZYCHU, że nie podwajam w tym przypadku objętości BR? W takim razie wychodzi 2l tylko...

Wobec czego obliczyłem parę rzeczy i przyjmując litraż portu BR (2l) i głębokości głosników (2x3l) wyszło mi, że skrzynka powinna mieć ok. 150 l netto.

 

Następnie posługując się wzorem z podwieszonego tematu uzyskałem wymiary:

wysokość- 42,5 cm

szerokość-93 cm

głębokość - 49 cm

 

tylko cały czas nie wiem jaka szerokość portu szczelinowego zrobic i czy wtedy liczy sie do deski ktora wewnatrz zakreca czy do samego konca za zakretem jeszcze???

 

Co do sluchanej przeze mnie muzyki to wszelka rozna roznista :) ale zalezy mi zeby skrzynka zeszla jak najnizej. Do czystego grania mam zamknieta skrzynke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz KRZYCHU, że nie podwajam w tym przypadku objętości BR?

długości nie podwajasz a objetosc podwajajsz

 

 

 

przy xmaxie 8mm  chciecie zrobic skrzynie 93x38x49 

 

to chyba na 4 takie glosniki 

 

 

Producent zaleca wentylowana skrzynie 71l

i to raczej mowa o jednej sztuce a

netto i tak nie wiem czy 2/3 tego zostaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...