Skocz do zawartości

subwoofer 2x30cm + wzmacniacz do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

zamierzam kupić jakieś dwa 12" głośniki i wzmacniacz po taki zestaw , dysponuje ok 1000 polskich złotych.

skrzynię chciałbym wykonać sam ponieważ mam materiał potrzebny do takiej zabawy. :).

Prosiłbym o podanie jakiś propozycji odnośnie głośników i wzmacniacza.

Chciałbym również spytać czy lepiej w podwójnym połączeniu głośniki dwu cewkowe czy jedno cewkowe

przegladając rózne aukcje przegladałem m.in. takie głosniki jak Infinity ref 1260 , lanzar max 12, lanzar MAXP124, jbl gt5-12

Potrzebowałbym również rysunek pod podwójna skrzynię bass reflex z dwoma okrągłymi otworami i teraz tez moje pytanie brzmi ile litrów?

słucham hip hopu jak i takich różnych densowo-soft-techniawkowych nowości :P

skrzynia wyląduje i to tak w 70%albo w bmw e36 no albo w 30 % w golfie IV

 

Jeżeli zrobiłem coś źle przepraszam i proszę o przeniesienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłeś źle ze nie przeczytales nic na naszym forum a na wszystko znajdziesz tu odpowiedź. Skrzyn projektuje sie pod wybrany głośnik a nie najpierw. To jakie wybierzesz głośniki,ilu cewkowe nie ma znaczenia dla skrzyn ma jedynie dla wzmacniacza i od jego poszukiwan zacznij.

 

zrobiłeś źle ze nie przeczytales nic na naszym forum a na wszystko znajdziesz tu odpowiedź. Skrzyn projektuje sie pod wybrany głośnik a nie najpierw. To jakie wybierzesz głośniki,ilu cewkowe nie ma znaczenia dla skrzyn ma jedynie dla wzmacniacza i od jego poszukiwan zacznij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu z początku będą 2 pioneery z serii TS-G17 wszystko z biegiem czasu :).

dwie 12-stki w bagażniku to takie moje małe marzenie i chcialbym je spełnić jednak za bardzo we wszystkim ogarnięty nie jestem bo bedzie to mój pierwszy subwooferowy zakup, za duzo pieniedzy znowu ładować też nie chcę bo jak wiadomo "apetyt rośnie w miarę jedzenia" i po pewnym czasie zawsze chce się czegoś jeszcze lepszego :).

i potrzebuje troche pomocy w skompletowaniu takiego sprzęciku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna konkretna 12" w BRce zrobi robotę,

zgadam sie z tobą miałem przedtem 2x12 gt5-12 pod wzmacniaczem infinity 611a i nie robił takiej zadymy co jeden AS Xion 12 spiętego w 2ohm  pod gzha 2350, jedna 12 dobrze zasilona gra zdecydowanie lepiej i mocniej od 2 słabych przetworników  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


napisane jest w poście(9) powyżej chyba wież że są głośniki i głośniki jedne są bardziej efektywniejsze drugie mniej
fakt ten przykład jest prawdziwy i możliwy.

 

 

 


tzn np  ? 2 x re12 / 800 rms nie równa się 1 x se12 /800 rms ?
zakłądajac powiedzmy 2x 12sr i 1x12 se to nie jest to to samo... 2x 12 zagraja mocniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej normalne ze dwie zrobią większe ciśnienie :0 i doszedłem do tego ostatnio odsłuchując suby 200 rms 400 rms i 650 rms rużnica nie wielka lepiej np: 2x200 rms niż jedna 400 ale to tylko moje zdanie może sie myle zalezy chyba też od przetwornika nie wiem już sam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lanzara max 12 i infinity ref1260w. Obecnie w bagazniku siedzi infinity. Gra to pod carpower hpb 1502. obydwie skrzynie bass-refleks. Jesli chodzi o jakos to jest bardzo przecietnie. Napewno z infinity wydobedziesz wiecej niz z tego lanzara. Jesli chcesz mniec duzo halasu i potrzasac samochodem mozesz brac dwa razy inifinity ale w zakmnietej skrzyni. dzwiek jest bardzo "twardy" przy glosniejszym odsluchu nic przyjemnego poza masazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...