Skocz do zawartości

ponownie wybor 2 din alpine czy sony


bams
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


W535BT

Ktoś się doczytał jaką to ma rozdzielczość ekranu? Nie wiem czemu ale Alpine strasznie ukrywa rzeczywiste rozdzielczości swoich wyświetlaczy. Zwykle jest to opisane w sposób "wysokiej rozdzielczości wyświetlacz" i na tym się kończy. Kiedyś szukałem ponieważ chciałem się dowiedzieć jaką rozdzielczość ma moje d106r, zero informacji. Nawet jak coś znalazłem to była to chyba wyssana z palca wartość nie potwierdzona żadną oficjalną notą. W każdym razie rozdzielczość była bardzo niska, pewnie stąd brak info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, masz napisane (rozwiń Możliwości i dane techniczne)

http://www.alpine.com.pl/p/Products/mobile-media-stations4/iva-d106r

Sekcja monitora

  • Rozmiar ekranu LCD: 7.0"
  • Typ systemu operacyjnego: Typ Transparentny TN LCD TFT matryca aktywna
  • Liczba elementów obrazu: 336,960 pikseli (1440 × 234)

Z resztą wszystko w instrukcji opisane na temat monitora i rozdzielczości.

http://www.alpine.com.pl/fileadmin/user_upload/manuals//car_audio_manuals/IVA-D106R/OM_IVA-D106R_PL.pdf

strona 73.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza liczba zawsze określa pion :)

No nie bardzo.

Rozdzielczość pozioma to liczba pionowych linii i na odwrót.

A jak masz laptopa w rozdzielczości HD to też powiesz mi, że pierwsza liczba określa rozdzielczość w pionie? Kształt laptopa mówi co innego.  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony gadasz pierdoły teraz :) , oczywiście że tak !

 


A jak masz laptopa w rozdzielczości HD to też powiesz mi, że pierwsza liczba określa rozdzielczość w pionie? Kształt laptopa mówi co innego. :wink2:

Mam laptopa 1920x1080 gdzie 1920 to liczba pionowych linii a 1080 to liczba poziomych :D , jak byś policzył ile pikseli masz od lewej do prawej wyjdzie pierwsza liczba , jak z góry na dół wyjdzie druga liczba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony gadasz pierdoły teraz :) , oczywiście że tak !

 

Mam laptopa 1920x1080 gdzie 1920 to liczba pionowych linii a 1080 to liczba poziomych :D , jak byś policzył ile pikseli masz od lewej do prawej wyjdzie pierwsza liczba , jak z góry na dół wyjdzie druga liczba :)

x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w poziomie masz 1920 pikseli to znaczy, że masz 1920 pionowych linii, więc zarówno tony jak i bury mają racje.

 

 

Rozdzielczość w poziomie składa się z pionowych linii, natomiast w pionie z poziomych linii.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzielczość_ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w poziomie masz 1920 pikseli to znaczy, że masz 1920 pionowych linii, więc zarówno tony jak i bury mają racje.

 

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzielczość_ekranu

mieszasz :) ine możemy mieć obaj racji mówiąc co innego :) Poza tym przepisałeś to co Napisałem wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość pozioma to liczba pionowych linii i na odwrót.

 

 

Mam laptopa 1920x1080 gdzie 1920 to liczba pionowych linii a 1080 to liczba poziomych :D , jak byś policzył ile pikseli masz od lewej do prawej wyjdzie pierwsza liczba , jak z góry na dół wyjdzie druga liczba :)

 

Przecież jedno drugiego nie wyklucza. Liczba pionowych linii w matrycy, to rozdzielczość pozioma która jest pierwszą liczbą np. 1920.

 

 

I jeszcze raz napiszę, rozdzielczość pozioma definiuje ilość pionowych linii w matrycy (1920), a rozdzielczość pionowa liczbę linii poziomych w matrycy (1080). Liczba linii pionowych jest równa liczbie pikseli w jednym poziomie, stąd nazwa rozdzielczości poziomej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mam laptopa 1920x1080 gdzie 1920 to liczba pionowych linii a 1080 to liczba poziomych :D , jak byś policzył ile pikseli masz od lewej do prawej wyjdzie pierwsza liczba , jak z góry na dół wyjdzie druga liczba :)

Tu to napisałeś to samo co ja.

 

 

 


Pierwsza liczba zawsze określa pion :)

Później co prawda pisałeś już dobrze ale pierwsza uwaga jest kompletnie błędna. Jaki pion? Pion to możesz sprawdzić przykładając poziomice do ściany. Pierwsza liczba nie określa "pionu. Określa albo liczbę pixeli w poziomie albo liczbę pionowych linii. :wink: W każdym razie oboje wiemy o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś sprawdzał połączenie IVA-W505R z prockiem H800, czy wszystkie funkcję są dostępne z konsoli?

Czy do podłączenia stacji z prockiem trzeba użyć tylko kabla KWE-610A czy są jakieś tańsze alternatywy?

Wie ktoś coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych.
Po podłączeniu stacji z prockiem, jest możliwośc ustawiania procka tylko i wyłącznie za pomocą kompa lub Ruxa.
W stacji jest tylko możliwość sterowania subem i wybierania 1 z 6 zapisanych ustawień.

 

Nie trzeba używac kabelka KWE-610A, można przerobić gniazdo wyjściowe na Toslinka, będzie to na pewno tańsza alternatywa tak jest to tutaj.

http://www.diymobileaudio.com/forum/how-articles-provided-our-members/128481-tutorial-diy-toslink-your-alpine-iva-w505.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...