Skocz do zawartości

Woltomierz


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

A ja (prawie) ręczę, że każdy tani chińczyk z jedną cyferką po przecinku nie będzie "latał" .

Właśnie zakupiłem taki malusi by wytestować i mam plan by zintegrować go z jeszcze jednym ustrojstwem.

http://allegro.pl/wo...3148921405.html

 

Ja używam podobnego i jestem zadowolony. Małe gabaryty, cena przystępna i wartości nie przeskakuja za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli juz jest taki temat. 

 

Wie ktoś czy ten woltomierz z linku autora tematu wyświetla jakoś "normalnie" napięcie? Czy mruga jak ten moj wyciągnięty z rozdzielacza tzn chyba chodzi tutaj o częstotliwość pomiaru. Cyferki na moim tak szybko sie zmieniają ze oko nie nadąży tego ogarnąć. Irytujące jest to niesamowicie

 

Jest na rynku jakiś tani i mały woltomierz który nie "miga" z prędkością światła ?? :P

 

Ponowie zapytanie o ten produkt z 1 wpisu : Czy ma on jakieś wzlędne opóznienie, czy jedank podczas dużych i szybkich zmian napięcia podczas głośnego słuchania cyferki zmieniają się z taką częstotliwością że oczopląsu można dostać ??

 

mnie akurat rochodzi się o ten sam tylko zielony, bo by mi bardziej pasował do reszty kolorków ;)

 

http://allegro.pl/zielony-cyfrowy-woltomierz-led-4-5-30v-dc-i3140380830.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy jedank podczas dużych i szybkich zmian napięcia podczas głośnego słuchania cyferki zmieniają się z taką częstotliwością że oczopląsu można dostać ??

 

System audio może być wyłączony a i tak miernik szaleje jak głupi. Jak zachowują sie te mierniki z odświeżaniem 500ms które pokazujecie? Może filmik jakiś ktoś nakręci? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że właśnie mam taki jak w 1 poście tj:

http://allegro.pl/panelowy-cyfrowy-woltomierz-led-4-5-30v-dc-i3115638840.html

Aparat w łapki, osprzęt i idę mierzyć i kręcić :)

brb;)

o Super, będę wdzięczny ( i pewnie kilku innych użytkowników ) 

 

bury22, ile kosztuje takie cos jak podałeś w linku ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu bardzo ciekawa opcja woltomierz z funkcją remote mały łatwy w zabudowie sprawuje się beż zarzutu już 2 lata pomiar napięcia w przyzwoitych granicach cena też przyzwoita godny polecenia http://allegro.pl/woltomierz-led-0-30v-cyfrowy-4-kolory-paragon-q-i3134330323.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcą zakładac nowego tematu, więc zapytam tutaj.

 

Czy ktoś rozważał lub ma jakie kolwiek infomacje (strony pdf-y) o wykorzystaniu oryginalnego wyświetlacza od Opla jako woltomierza z wykorzystaniem mikrokontrolera z softem?

 

Przy zmianie radia ten wyświetlacz jest nie używany, można by go wykorzystać jako woltomierz instalacji elektrycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to kwestia znalezienia odpowiednich segmentów wyświetlacza w oplu i podłączenia do takiego układu (zmontowane masz na alegroszu).

Pracochłonne, ale na pewno będzie to voltmiara na wyświetlaczu fabrycznym. Pojęcia nie mam czy da się mierzyć napięcie które go zasila ale podobny manewr da się wykonać na każdym z woltomierzy wystarczy trochę się pomęczyć :wink: .

http://www.intersil.com/content/dam/Intersil/documents/fn30/fn3082.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji nie ma wzmianki aby model alpiny 9853 miał wyjście na wyswietlacz zewnętrzny. Sterowanie i owszem ale z wyęwietlaczem jest problem. Przy 9885 była taka możliwość ale zabijała cena.

 

Chuba zaczynamy odbiegac od tematu, wiec zakończył bym na tym. Dzięki za podpowiedzi. A jesli ktoś ma jakieś infomację to prosze na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9887R ma coś takiego z tyłu:



Vehicle Display Interface Connector (Black) - Outputs Vehicle Display Interface control signals. Connect this to the optional Vehicle Display Interface box.

 

wiem ale nie chcę zmieniac na razie radia, jestem zadowolony z tego co jest. Jak juz pisałem miałem 9885 i równiez było takowe wyjście oraz na I-Pod-a ale 9853 takowego nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

Odświerze troszke.

W którym miejscu podłączacie woltomierz?

Czy gdzieś w okolicach wzmacaniacza czy raczej w okolicach radia?

I czy on zawsze mierzy napięcie (nawet na wyłączonej stacyjce)

JA podłączyłem go w rozdzielacz zasilania przy wzmacniaczach i cały czas mi swieci - zastanawiam sie czy nie pobiera za duz prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Odświerze troszke.

W którym miejscu podłączacie woltomierz?

Czy gdzieś w okolicach wzmacaniacza czy raczej w okolicach radia?

I czy on zawsze mierzy napięcie (nawet na wyłączonej stacyjce)

JA podłączyłem go w rozdzielacz zasilania przy wzmacniaczach i cały czas mi swieci - zastanawiam sie czy nie pobiera za duz prądu.

Jaki to jest ten Voltomierz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...