Skocz do zawartości

Rainbow SLX265 DeLuxe aktywnie?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak troche z nudow zastanawiam sie czy warto bawic sie w podlaczenie aktywnie SLX265. Wzmacniacz JR 4.300m, radio clarion cz702 e.  Podlaczylbym 3-way,  wysokotonowe ze zwrotnica, a woofery bez zwrotki - ciecia ustawione w radiu i we wzmacniaczu.

Z czasem zmienie wysykotonowe, ale na razie chcialbym zobaczyc jak to wyglada w 3-way. Moze mi ktos podpowiedziec jak powinny wygladac ciecia dla tych glosnikow i na co powinienem zwrocic uwage??

A moze nie ma sie co bawic.... ??

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem, zeby bez zwrotki tylko tak troche mam obawy przed sfajczeniem. Czy ustawiajac ciecia w radiu powinno sie tez stosowac "ciecia bezpieczenstwa" we wzmaku (znaczy sie tak, zeby w droge ustawieniom z radia nie wchodzilo)?? Bo jak radio zaliczy reset to niestety ciecia sie zeruja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie nie boj, nie powinno sie ustawiac ciecia w radiu i na wzmaku bo wyjdzie maslo maslane, poza tym podlaczanie tylko tweeterow przez zwrotke a wooferow juz nie to takze nie do konca bezpieczna zabawa. Nie chce bawic sie w gornika (zeby to znalezc) ale juz nakamichi i pare innych osob o tym pisalo ze takie cudo nie jest chyba zbyt bezpieczne dla wzmaka z uwagi na nierownomierne obciazenie (chyba ? :zawstydzony: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozecie mi podpowiedziec, jaka czestotliwosc ciecia ustawic?? Bo nie bardzo moge cos znalezc na ten temat.

Sprawdzisz sobie na słuch. Możesz sobie jedynie znaleźć informacje na temat Twojego zestawu jak wygląda podział w ori zwrotnicy (o ile takie info znajdziesz) i próbować ustawić coś w tych okolicach. Nie wiem zacznij od powiedzmy 3khz 12 db/oct... porównaj sobie różne ustawienia, oczywiście na słuch bo pomiarów to raczej sobie nie zrobisz...

 

 

 

zabezpieczenia

Po co? Przecież radio po resecie nie puści Ci pełnego pasma na TW. Co to byłoby za radio... Po to chyba są przełączniki na obudowie. Też kiedyś nie mogłem tego skumać jak to jest z tym ewentualnym resetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest aktywnie. Zaskoczyla mnie mnogosc kombinacji ustawien zwrotnicy, Po uaktywnieniu systemu 3-way w radiu (clarion cz702) troche sie nie moglem ogarnac - bo sporo ustawien sie pozmienialo. Na razie troche draznia mnie tweetery - pewnie w perspektywie cos tu trzeba bedzie zmienic. Radio faktycznie po resecie przestawia sie na initial - wiec nie powinno sie nic pojarac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam; jesli ciecia dla wysokotonowych ustawie na 2,5khz to woofery powinny miec ciecia na 2khz - aby pokryte bylo cale pasmo?? Czy nie ma na to zasady?? Bo nie bardzo moge uzyskac taka czystosc dzwieku jakiej bym oczekiwal...

I drugie pytanie pytanie to czy mozna swobodnie manipulowac nachyleniem zbocza w tych glosnikach?? Rozumiem, ze wybranie zbocza np 6db pozwala na stosowanie wiekszych przestrzeni miedzy cieciami tweetera i woofera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie moge nic znalezc w tym temacie, a nie chce nowego tematu zaczynac z obawy o opie.....

Co w kwestii polki w hatchbacku?? Czy powinna byc w jakis sposob wytlumiana. Polke mam dosyyc sztywna, ale zastanawiam sie, czy nie okleic jej od spodu taka paianka otwarty komorowa?? Ma to jakis sens - czy przerost formy nad trescia?? Pianki otwrto i zamknieto komorowej mam spre zapasy wiec nie problem w finansach ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...