Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze CA do auta ciałbym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jako że zaczynam przygodę z CA a chciałbym w sowim aucie zamienić serję na coś bardziej przyjemnego piszę o pomoc w doborze ciekawego zestawu CA do mojego auta . Co do moich prefernecji chce uzyskać wmiarę czysty ładny dźwięk z odrobiną basu , dodam że miałem kiedyś auto z nagłośnieniem zmontowaną przez firmę zajmującą się CA : Alpine 9882ri , wzmak Helix Dark 5 blue , głośniki groud zero ( chyba 16,5 ) i skrzynia Groud Zero GZRW 30 SPL , ale jako że człowiek młody i głupi ostała się tylko skrzynia którą chce wykorzystać do tego zestawu

 

Pacjent to : Audi b4 Cabrio

 

Jednostka sterująca : co do modeli konkretnie nic nie napisze ,  wiem że wybór jest pomiędzy Pionieer seria DEH lub Alpine seria CDA i tutaj prośba o wybór jakiegoś fajnego rozsądnego modelu

 

Głośniki : na przód w deskę wejdą 10cm , zaś na tył uda mi się wepchnąć 16,5 co do przodu nie mam pojęcia co mogę włożyć na tył myślałem nad HERTZ HSK 165

 

Sub : Ground Zero GZRW 30 spl

 

Wzmak : Helix Dark Blue five ( ale sam nie wiem czy nie za mocno sprzęt do takiego grania ) może jakieś inne propozycje

 

Kable : co potrzebuje jakie grubości ??

 

 

Bardzo proszę o pomoc mam rozebrane auto i chce to jakoś poskładać do kupy a że nie siędze w tym temacie jeszcze tak mocno licze na waszą pomoc .

 

Koszt jaki na to mógłbym przeznaczyć chciałbym aby był nie duży .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy chce jak najtaniej a tak się nie da, przód wygłoszenie, plus wzmak na sub i przód,czyli czterokanal

Pisząc przód masz na myśli te 10tki jakie chce wsadzić w deskę :D ?

 

Niech sie wypowiedzą bardziej obeznani z tym autkiem, w drzwi nie da się nic wsadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwi jest bardzo ciężko coś ulokować seryjnie nie ma tam żadnych głośników trzeba bybyło robić panel ale nie bardzo chce ciąć boczków i w tym problem , myślałem nad głośnikmi w desce( seryjnie tam są )  i głośnikami z tyłu tak jak pisałem wyżej ( seryjnie są 13cm) przy czym tył mam tak pociętą blache że ktoś na siłe pchał większe głośniki to mogę zaaplikować spokojnie 16.5 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to bym ustalił co jest konieczne - czyli na pewno zasilanie. Bo od tej kwoty wyjściowej trzeba odłożyć tą stałą opcję i inne niezbędne dodatki.

Dodatkowe pytanie - po co ci głośniki na tył?

Koszta samej instalacji kabli to 200-250zł. Od tego odejmij radio - zakres kwoty od - do.

Zostanie ci kwota na wzmak+przód..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to bym ustalił co jest konieczne - czyli na pewno zasilanie. Bo od tej kwoty wyjściowej trzeba odłożyć tą stałą opcję i inne niezbędne dodatki.

Dodatkowe pytanie - po co ci głośniki na tył?

Koszta samej instalacji kabli to 200-250zł. Od tego odejmij radio - zakres kwoty od - do.

Zostanie ci kwota na wzmak+przód..

Na tył chciałem zaplikować głośniki kosztem przodu ( drzwi)  ale rozumiem że nie jest to dobre wyjście ? Głośniki w cabrio tyle są zaraz za fotelami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj w google fotki z podobnego auta. Może coś znajdziesz, ciekawe rozwiązanie

5lat temu miałem ten model w warsztacie. Dla mnie porażka..

Troche już oglądąłem i wymaga to cięcia i zrobienia panela na przodzie ... Narazie zamontuje 16,5 z tyłu 10cm zostawie w desce zobacze jak to będzie grać , pewnie będe musiał i tak ten przód zrobić ale na to będe potrzebował czasu .

 

Panowowie pytanie odnośnie radia i wzmacniacza co konkretnie szukać zdecydowany jestem na Alpine tylko pytanie który model da pewne możliwości i będzie przyszłościową jednostką , no i wzmacniacz ilu kanałowy myślę nad Helixem może ktoś coś alternatywnego jest wstanie zaproponować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz jeszcze pare postów i ludzie sami ci uciekną.. A wiesz dlaczego?

 

Troche już oglądąłem i wymaga to cięcia i zrobienia panela na przodzie 

 
Hhmm..  To chyba ta najbardziej właściwa droga?
 

 

pewnie będe musiał i tak ten przód zrobić ale na to będe potrzebował czasu
 
Tak wiem, jabłka same na drzewie rosną, trzeba poczekać aż dojrzeją.. 

 

 

 

Panowowie pytanie odnośnie radia i wzmacniacza co konkretnie szukać zdecydowany jestem na Alpine 
 
Zdecydowałeś.. Ale cel wybrany? Jedziemy na Majorkę. Ok - ale pracować, odpoczywać, czy odebrać paczkę?
 

 

tylko pytanie który model da pewne możliwości i będzie przyszłościową jednostką 

 

Najpierw w głowie musi być IDEA ( to nie operator komórkowy - to jedno z głównych pojęć filozoficznych, wprowadzone przez Platona)

 

 

 

, no i wzmacniacz ilu kanałowy myślę nad Helixem
 
Czemu Helix? Ok, Ok.. Jak pada to kupuje sie kalosze.. A czemu nie myślisz że kalosz a noga, musi mieć taki wymiar aby noga weszła i dobrze pasowała?
Helix to Helix. But to but.. To zakładaj mamy Pantofle. Narzekasz? Czemu? W końcu dostałeś BUTA..
 

 

może ktoś coś alternatywnego jest wstanie zaproponować ??

 

Alternatywa.. Wrócimy do butów. Nosisz nr 45 tak? Ale gdzie idziesz? Do teatru? To pantofle. Na plaże? To klapki.. Grasz w piłkę? To buty sportowe..

 

Chłopie, czytaj, a właściwie zacznij rozumieć bo na razie czytamy podstawy dziecka 3x3=9 a chcesz iść na Maturę.

 

Dałem ci tyle wskazówek a ty nadal jedziesz z podstawą.. Ech.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze , autor powinien zebrać doświadczenia jeśli nie na zasadzie słuchania to na zasadzie prób i błędów . 

Ja tez kiedyś bylem zdania ,byle by coś do bagaja wsadzić a z przodu to i seria może grać ale powoli człowiek wyrasta z tego i zaczyna słuchać się bardziej doświadczonych ludzi i robić "według sztuki" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...