Skocz do zawartości

1 re audio se czy 2 sr ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zakupiłem nowe auto i po kilku godzinach " włożyłem głowę " do bagażnika rozmyślając co i jak tu zrobię :D niestety bagażnik  choć jest nie mały uniemożliwia mi włożenie dużej skrzyni , maks co mogę włożyć to 60-70 litrów i teraz moje pytanie. Słucham głównie czarnej muzy i czasem polski hip hop.


I teraz mam dwie możliwości :

- albo zrobić budę bass refleks dla jednego  RE AUDIO SE 12
-albo pakować dwa RE AUDIO SR 12 ale w CLOSED po 30 litrów na sztukę

moc będzie ta sama , powierzchnia membran dwa razy większa w przypadku sr-ek tyle że closed nie zejdzie tak nisko nie ? co wybrać pod mój gust muzyki ? z góry dziękuje za wasze wypowiedzi i porady , pozdrawiam i Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na twoim miejscu wcisnął bym SE, chyba że chcesz zaryzykować te SR ale słabo je widzę w zamkniętej, dodatkowo w takim aucie.

U mnie była rozwiercona na maxa półka tylna i tak to niewiele pomogło, w końcu wleciał do skrzynki od SXa i teraz pompuje jak należy.

Jeśli słuchasz takiej muzyki to bierz SE, tylko daj mu pole do popisu (wzmacniacz) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli będzie 1 re audio se :) wzmacniacza będę szukał coś koło 1 kw albo wiecej , na razie bedzie jbl 7001 wiem wiem niezbyt sie do niego nadaje :P ale zastanawiam sie nad rockfordem 1000bd ale to spokojnie , wiec re se bede szukał ale to za jakiś czas. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stochus -  w jakiej skrzyni miałeś tego re SE ? bo producent podaje dwie jak sie nie myle 43 i 57l  , lepiej robić większą nie ?

                - drugie pytanie to co zrobiłeś z RF 1000bd ? :PSynDmx - tak widziałem go :) ale to potwór , po co znów mi prawie 3 kw na jednego re se ? :D wiem wiem , fajnie by wyglądał w bagażniku :D

 

Pierw ogarnąć muszę przód , wzmak już jest , a głośniki będą po świętach . Chcę po prostu już wiedzieć co mam robić w przyszłości ;) zawsze lubie mieć już z góry wszystko zaplanowane temu pytam ;)

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 litrów nie starczy dla 2 serek , 70l to maksymalny litraż ale w to trzeba wliczyć objętość głośników i ew. BR , przy dwóch sr-kach sporo wyjdzie więcej. więc dla dwóch 12'stek tylko zostaje closed ;/    a podany przez Ciebie helon lub hcca w czym jest lepszy niż re audio se ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem te głośniki i z większości opisów można wywnioskować że to typowo "ciśnieniówki" zreszta w przypadku hcca 2 kw mocy rms to jak na razie po za moim zasiegiem :P chce tłustego , mocnego basu myślę że ten re se sie nada ,wielu chwali .. ew. w przyszłości zmieni się na SX-a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No wałsnie juz CI kiedys chciałem zwrócic uwage na te closed :D Wrzuc jednego w Br a zagra mocniej niz 2 w cl, jezeli nie ogranicza Cie miejsce naturalnie... Nie straca wyjatkowo duzo na szybkosci a zyskasz nowe doswiadczenie, moze byc bolesne dla ucha ale przyjemne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Se 10 kiedys testowalismy nawet w closed 25l . Dawalismy mu 900w. Kurde jakos mnie nie pasuja zupełnie RE w closed, kilka razy podchodzilem do tematu i zaden które miałem (re/x 8/10/12 ;sr12; se10 12) nie dawały zadnej frajdy w closed. Owszem słyszałem 2x 10se w closed i br pod a6 i ten wzmacnaicz robi z nimi  robote... Tylko ze A6 w pierwszej kolejnosci gra, pozniej wyglada a na koncu trzesie nerkami... I tam mozna było odniesc wrazenie ze jednak nie daja z siebie (cisnieniowo) wszystkiego, tym bardziej ze ja do dzis lubie czasami rozkrecic gałe na jakims czarnuchu a nei lubie zyc w swiadomosci ze cos poza koncem głosnika mnie ogranicza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...