Skocz do zawartości

obudowa bass reflex czy zamknięta


1grzecho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jednak niektórzy widzą wyższość jednej z obudowy!
Ponieważ taka akurat im pasuje, do muzyki, zestawu i głośnik odpowiedni do takiej skrzynki.
i do nich to pytanie
Forum jest dla wszystkich , zresztą napisałeś
interesuje mnie wasze zdanie, najlepiej wszystkich!
a Ty zomer1980 jak nie masz zdania to nie zabieraj głosu, ba tylko mącisz!
Nie maci, ma racje.

 

 

 

Jak trafnie zauważył slawa88

To jakbyś porównywał różne dyscypliny sportu
Jeden lubi piłkę nożną, inny siatkówkę, a inny trial rowerowy. I który ze sportów jest lepszy? Tak samo auto, które jest lepsze, terenówka, sportowy wózek, może kombi, albo dostawczak? A to ze kiedyś przeważały na drogach maluchy to znaczyło, że są najlepsze :P

 

 

 

dlatego pytam się was jakie są wasze preferencje? taka niby ankieta. bass reflex czy obudowa zamknięta?
Pytasz o preferencje, ale później
bez uzasadnień prosze! w odpowiedzi tylko obudowa otwarta lub obudowa zamknięta

zobaczymy co przeważy!

Jaki jest cel tej ankiety? Chcesz wiedzieć jakie skrzynki wozimy, bez typu słuchanej muzyki, napędu, reszty systemu a nawet typu auta, nie wspominając już o tym do jakiej skrzynki głośnik został stworzony. Jak już napisałem wcześniej - to jest bynajmniej śmieszne i bezcelowe bez dodatkowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest cel tej ankiety? Chcesz wiedzieć jakie skrzynki wozimy, bez typu słuchanej muzyki, napędu, reszty systemu a nawet typu auta, nie wspominając już o tym do jakiej skrzynki głośnik został stworzony

DOKŁADNIE TAK!!! Sam sobie odpowiedziałeś! Taki jest cel tej ankiety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zomer1980 jak nie masz zdania to nie zabieraj głosu, ba tylko mącisz

1grzecho, jezeli chodzi moje zdanie to uwazam ze lepsza jest obudowa zamknieta. Bardziej precyzyjny, szybszy bass.. Bo słucham Discio.. Ale komus kto słucha czarnej muzy, szybkosc wisi..

co waszym zdaniem lepiej brzmi?

A co LEPIEJ jezdzi? Land Rover czy Lamborgini?

Bez sensu.. Jesli sie pytasz ktora obudowa lepiej brzmi.. Dla mnie lepiej brzmi Closed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to że nie każdy dobrze w zamkniętej gra i to że nawet duży i tak będzie wolny itd itd można wymieniać i wymieniać. Ale głównie dzieli sie na to że duże głośniki i takie co są wolne są do br a szybkie do zamkniętych. Pod uwagę bierzemy też rozmiary i dopiero możemy cokolwiek mówić. Dla mnie np ogólnie nie ma znaczenia bo mogę ogólnie porównać 38cm do 20 wg kierunku tematu. A to sie mija z celem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem za B-R dla subwooferów bo zwiększa efektywność dla określonych częstotliwości (a sub pracuje w wąskim zakresie), natomiast dla nisko-średniotonowych (np. 2 drożne kolumny w domu) to lepsze są kolumny zamknięte, gdyż głośnik przetwarza bardzo szerokie pasmo i średnie tony "wychodząc" z kolumny psują scenę (nieważne czy B-R z przodu czy z tyłu) rozmywając ją.

Ale wszystko zależy od dnia, ja np. ostatnio jeżdżę z zatkanym otworem co w ogóle przy 15" głośniku jest niewskazane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie mam dylemat. Gdybym słuchał tylko trance i house to wiadomo - kloset ale słucham również RnB gdzie jest zejście. Stosunkowo wychodzi 40% house i 60% RaP i w sumie nie wiem czy BR ogarnie także w miarę i nadąży w housie. Tymczasowo jest kloset i jednak brakuje tego zejścia choć z drugiej strony jest precyzyjny i szybki bass.

I tak źle i tak nie dobrze.

Co zatem będzie bardziej ,,uniwersalne"? Nie mogę sprecyzować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz, to chyba będzie najlepsze kompromis bo będzie dość szybko i dość nisko.

Myślałem też o klozecie ale w większej budzie niż 30 litrów aby było troszeczkę niżej.

Konkretnie zastanawiałem się nad Earthquake bądż Power Bass PowerBass S-12

CO do opcji drugiej...

Jakie 10" w BR będzie dość dobre w cenie do 400zł? RE, Power Bass, a może coś od Vegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, tymczasowo mam Hifonicsa Son Of Europa, jednak czekam na DLS'a CA 40. Tymczasowo jest 4-kanałówka. Jednak nastawiam się na kupno drugiego wzmaka pod suba dlatego że szykują się zmiany również na przód - tymczasem skromne PB S6C dlatego też tylko jeden wzmacniacz.

Nastawiajmy się że ten DLS to przejściówka jest, myślę że w czasie miesiąca poskromie się na jakieś mono lub 2-kan. pod mostek w granicach 300 w RMSie i na razie basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...