Skocz do zawartości

Jak bardzo szkodliwe są 3 omy dla zmostkowanego wzmacniacza?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się co może stać się nieprzyjemnego ze sprzętem w przypadku gdy podłącze do wzmacniacza dwukanałowego, mającego ok. 250 W w mostku dwie kolumny 6 Ohm równolegle. Kolumny mają 100 W RMS jedna. Czy te 3 omy są na tyle niebezpieczne że mogą uszkodzić wzmacniacz czy będzie on się tylko wyłączał a może nic się nie stanie jak nie będzie tak wysilany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłeś dokładnie miernikiem czy wypadkowa rezystancja wynosi 3 ohm?

 

Na głosniku napisane może i jest 6ohm a w rzeczywistości może jest 6.5 ohm albo 5.5 ohm co w połaczeniu dwóch takich głośników równolegle może dać zupełnie inny wynik niz zakładasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zamierzasz pomóc to prosze żebyś się wstrzymał od pisania takich mało przydatnych uwag. To konfiguracja przejściowa, nie jest na stałe. Gdyby pieniądze nie grały roli to na pewno te domwe kolumny nie byłyby w bagazniku.

koniecznie dodaj post w dziale instalacje.Chetnie to zobacze:rolleyes:

 

 

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zamierzasz pomóc to prosze żebyś się wstrzymał od pisania takich mało przydatnych uwag. To konfiguracja przejściowa, nie jest na stałe. Gdyby pieniądze nie grały roli to na pewno te domwe kolumny nie byłyby w bagazniku.

Jakiej pomocy oczekujesz? Czego nie zrozumiales z mojego posta? A moze szukasz potwierdzenia stosownosci Twoich zamiarow i tylko to jestes w stanie zaakceptowac? Jesli tak to po co pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Wasze pytałem o zdanie na temat śmiesznej zabudowy którą zamierzam zrobic, mam świadomoś tego ze nie to nie jest nawet nieprofesjonalne ale az smieszne. Pytanie proste a tyle Wam kłopotu sprawia żeby na nie odpowiedziec. Jakie sa konsekwencje podlaczenia malego oporu do zmostkowanego wzmacniacza a nie co sadzicie bla bla bla... Niewiele oczekuje, tylko odpowiedzi na pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i po 40watt na sztukę. Nie bla bla bla tylko trochę chęci i takie info znajdujesz nawet w google a posty tu są po to abyś zrozumiał ze na forum staramy sie prezentowac i utrzymywac jakiś poziom .

Jakby było mnie stać na to co Ty masz w awatarze też zgrywałbym wielkiego cwaniaka i wymądrzał się jaki to budżetowy sprzęt jest niedobry.

Zaczynam tak, małymi kroczkami domowe kolumny zastąpię czymś co chociaż jest dedykowane do "car audio".

Też chciałbym mieć parę tysięcy w kieszeni i zastanawiać się jaki to zestaw trójdrożny wybrać sobie na przód.. rzeczywistość nie jest taka.

No faktycznie nie zawyżam poziomu forum pisząc o kolumnach domowych w aucie.. no kurde sorry, nie każdego od razu stać na zestaw DLS'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bezpieczniki od czego są? Załóżmy że wzmacniacz zacznie pobierać prąd większy niż producent przewidział to chyba się przepalą nie doprowadzając do uszkodzenia, tak? 

Nie koniecznie, to nie reguła..Moze wywalić protect, to predzej, ale od protectu do uszkodzenia cienka granica. 

 

To w kwesti problemu mostkowania wzmacnaicza, natomiast :

 

 

Jakby było mnie stać na to co Ty masz w awatarze też zgrywałbym wielkiego cwaniaka i wymądrzał się jaki to budżetowy sprzęt jest niedobry.

Podoba Ci sie? Ciesze sie, tak miało być... A miedzy nami to żaden "hajend"... Tylko kwestia chwili popracowania... A wczesniej czytania i poznawania podstaw, oraz stosowania sie do nich...

 

Nie licz ze Ci tutaj bedziemy przyklaskiwac, jestes na forum tematycznym i nie dziw sie ze nie dostajesz braw za takie podejscie...

 

 

 

Na moje, zamiast ładowac kolumny ; człowieku wolał bym jezdzic bez niczego i nie narazac sie na smiesznosc pod marketem otwierajac bagaznik, chociazby dlatego...

 

 

 

 

Też chciałbym mieć parę tysięcy w kieszeni i zastanawiać się jaki to zestaw trójdrożny wybrać sobie na przód.. rzeczywistość nie jest taka.

Nie jesteś sam...Tez bym tak chciał...

 

No faktycznie nie zawyżam poziomu forum pisząc o kolumnach domowych w aucie.. no kurde sorry,

...no niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...