Skocz do zawartości

Alpine SWR 1240


lksgrzegorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie szukałem jak sklepac odpowiednią skrzynke pod ten głośnik, ale nie znalazłem. Manual jaki znalazłem dla tego głośnika: http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/galeria/257318/6#zdj8

Problem jest taki że nigdy nie miałem doczynienia z programem który liczy to wszystko. I tu moja prośba, możecie mi podac juz gotowe wymiary dla skrzynek pod br i zamkniętej?? Muzyka jakiej słucha to ogólnie wszystko po torchu, właścicielowi chodzi o dobre zejście. Nie wiem czym bedzie pędził ten głośnik.

Wymiary max jakie moze miec skrzynia  to szer.73cm

                                                                  gł: 65cm

                                                                  wys: 27cm

 

 

auto to honda prelude.  Dla tego tak niska ta skrzynka musi byc. Da się coś zrobic aby sie zmiesciła w samochodzie przy tak małym bagażniku??



pomoże ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieści sie pod warunkiem że litraż nie będzie zbyt wielki.. no i głośnik będzie musiał byc membraną do góry, ze względu na bardzo małą wysokośc bagażnika.

Zrobiłem na szybko symulację w winISD i oto co mi wyszło:

Skrzynka 45l netto, fb= 33 Hz, 

Przykładowe wymiary zewnętrzne skrzynki uwzględniając objętośc portu i głośnika: 53 x 50 x 20 cm 

Port okrągły, średnica 10cm, długośc 41 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje za odpowiedz. Myslałem o mdf22mm czy nie zmieni to zbytnio tych parametrów, które mi podałeś?? Front podwójny. Mógł byś to jakoś w paincie rozrysowa wtedy policze sobie wymiary płyt aby to zbudowac.



Czytajac te wymiary jakie mi podałeś to ja to widze tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/33/budao.png/

Może się myle ale jak to ma tak wygląda to rura od portu nie bedzie czasem wadzic o kosz głośnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może się myle ale jak to ma tak wygląda to rura od portu nie bedzie czasem wadzic o kosz głośnika??

 

Wystarczy że głośnik zamontujesz bliżej krawędzi skrzyni, nie musi on byc na środku. Wtedy będziesz miał odpowiednią ilośc miejsca na port.

 

MDF22mm jak najbardziej pasuje, jednak ten podwójny front jak dla mnie trochę na wyrost. Zwiększy to niepotrzebnie rozmiary całej skrzynki. Moim zdaniem wystarczy front pojedynczy i dobrze byłoby gdybyś dał rozpórkę między frontem i tylną ścianką w celu usztywnienia całej obudowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z przodu od strony głośnika nie możesz dać rurki BR? :rotfl:

Nie moge dac z przadu protu bo jeżeli długośc br ma byc 41cm to mija się to z celem jak skrzynka ma 20cm.

 

 

 

Wystarczy że głośnik zamontujesz bliżej krawędzi skrzyni, nie musi on byc na środku. Wtedy będziesz miał odpowiednią ilośc miejsca na port.

Szkoda że ten port będzie z boku skrzynki, troche to dziwnie bedzie wyglądac. Nie ma może szans aby zrobic skrzynkę zamkniętą?/ Jest taka mozliwosc?? Lub br ale z portem szczelinowym z przodu?? Jeżeli nie to zrobie taką jak wczesniej zrobiłem na rysunku.

 

 

Port okrągły, średnica 10cm, długośc 41 cm

a wogóle to ciężko taka rure na port dostac, jest cholernie długa 41cm??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lksgrzegorz pomysl troche bardziej Piszesz cieżko dostać taka długa rurę, ze za długa na ten wymiar skrzyni A nie mozna jej zrobić z dwoch kawałków plus kolanko 90' ? :)

no tu masz racje można :zawstydzony:  ale jak pisałem wczesniej nigdy nie mialem doczynienia z tym programem i budowa skrzynki. Trza kiedys zacząc. Czyli tak zostaje finalnie budowac??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynka i tak będzie dziwacznie wyglądac ze względu na dziwaczny bagażnik w którym będzie jeździc.:) Port z boku to nic strasznego przecież..:)

 

Oczywiście że można zbudowac do niego skrzynkę zamkniętą.. pewnie będzie miała mniejszy litraż..i głośnik zyska na dynamice.. obawiam się jednak że kosztem zejścia na którym jak mówiłeś ci zależy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jestem otwarty na ta propozycje, mniej rzezby by było ze skrzynką. Jak byście byli tacy mili i pomogli jakie ma ta skrzynka miec wymiary zamknieta. I czy ma ktoś doswiadczenie ile by takowa traciła na zejściu?? Najwyżej sklepie sie dwie i po testach zostanie taka która lepiej zagra dla ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej sklepie sie dwie i po testach zostanie taka która lepiej zagra dla ucha.

 

I to moim zdaniem najlepsza opcja.

Program symulujący zachowanie głośnika nigdy nie będzie w stu procentach miarodajny. 

Producent zaleca skrzynkę zamkniętą o objetości od 20l do 30l netto.

Proponuję sklepac mu 30l i ewentualnie później eksperymentowac ze zmniejszaniem objętości i słuchac jak w danym litrażu głośnik się zachowuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to moim zdaniem najlepsza opcja.

Program symulujący zachowanie głośnika nigdy nie będzie w stu procentach miarodajny. 

Producent zaleca skrzynkę zamkniętą o objetości od 20l do 30l netto.

Proponuję sklepac mu 30l i ewentualnie później eksperymentowac ze zmniejszaniem objętości i słuchac jak w danym litrażu głośnik się zachowuje. 

ok czyli jak obliczyc litraz?? Bo nigdy tego nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...