Skocz do zawartości

Problem z wyjsciem na wzmacniacz Blaupunkt Modena MP54


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Przekopalem praktycznie caly net i pytalem wszystkich ktorzy cos tam wiedza... i nic.

 

Postanowilem napisac do Was.

 

Posiadam radyjko Blaupunkt Modena Mp54 w ilosci sztuk 2.

http://www.bluespot.co.uk/images/stock/300x300/modenamp54.jpg

 

Uwielbiam ten model bo idealnie jak dla mnie komponuje sie z designem wnetrza mojego auta. Nie o tym jednak.

Radio jak wiekszosc blaupunktow za posrednictwem kostki mini iso oferuje wyjscie na wzmacniacz.

Kostke takowa zakupilem.

 

http://www.nexxia.co.uk/pics/PC3-11.jpg

 

 

Wszystko podlaczylem tak jak byc powinno i efekt koncowy. Bez znaczenia jak bardzo podglosze radio skrzynia gra tak samo. Dopiero przy przyciszaniu ponizej 5pkt zaczyna sie wyciszac i robi MUTE. Natomiast podglaszajac radio w pewnym momencie jest tak ze glosniki w aucie zagluszaja skrzynie. Podnoszac gaina na skrzyni narazamy sie na to, ze przy cichym puszczeniu radia skrzynia dudni... NIE TEDY DROGA... (na obydwu radiach jest tak samo wiec usterke wykluczam)

 

Kopalem kopalem i znalazlem cos takiego:

 

http://www.mp3car.com/attachments/car-audio-faq/32224d1154078408-induced-noise-ground-loop-trouble-shooting-guide-blaupunkt3.jpg

 

Zainteresowala mnie oczywiscie kostka A i zlacza 3 i 8. Czy to wlasnie tu mam wpiac wzmaka od skrzyni abym mogl kontrolowac jej glosnosc z poziomu radia? To po co te wyjscia niesterowane..? (dodam ze radio niestety nie posiada z poziomu menu sterowania wzmacniaczem subem itd.)

 

Poza tym.. Do skrzyni mam poprowadzone oczywiscie 2 chinche. Napedza ja Blaupunkt GTA260. Czyli jezeli dobrze rozumiem... z iso wyciagam plus i minus robie z tego 2 x zenskiego chincha zeby znowu wzmacniacz dostawal sygnal na dwoch (bridge). Na jednym bedzie gralo slabo..

 

PS. wykopalem cos takiego ale nawet nie wiem jak w sklepie car audio nazwac ta przejsciowke po numerze nienamierzalna..

 

http://imageshack.us/a/img505/6578/subwoofer7kq.jpg

 

 

 

Z gory bardzo dziekuje za wszelka pomoc! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podnoszac gaina na skrzyni narazamy sie na to, ze przy cichym puszczeniu radia skrzynia dudni...

 

Więc jednak jest jakaś reakcja radia na suba.

 

zapodaj fotkę jak masz podłaczone to przy piecu. Nie zamieniłeś chinchy? front jest pod front a rear pod suba? ( zdarza sie że niektórzy podłaczają np lewe kanały pod rear a prawe pod front)

 

Wdług tego co tu pokazałeś na Rysunku A można zrobić jak mowisz z tym że sygnał na suba rozgałęzić można za pomocą rozgałęznika RCA Y dostepnego na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałeś się z instrukcją? Na szybko przeglądnąłem i chyba jest tam odpowiedź na twoje pytanie 

http://www.blaupunkt.de/fileadmin/user_upload/Service/SERVICEDOKU_ZIEL/BA/GB/7644260310001_BA_GB.pdf instrukcja mp54

 

 

Uwielbiam tego typu odpowiedzi. Rozumiem, ze ciezko byloby napisac o co chodzi Ci konkretnie mowiac ze jest odpowiedz. Od instrukcji zaczalem i nie wydaje mi sie zeby bylo tam to powiedziane, ale moge sie mylic wiec prosze o konkret.

 

 

Więc jednak jest jakaś reakcja radia na suba.

 

zapodaj fotkę jak masz podłaczone to przy piecu. Nie zamieniłeś chinchy? front jest pod front a rear pod suba? ( zdarza sie że niektórzy podłaczają np lewe kanały pod rear a prawe pod front)

 

Wdług tego co tu pokazałeś na Rysunku A można zrobić jak mowisz z tym że sygnał na suba rozgałęzić można za pomocą rozgałęznika RCA Y dostepnego na allegro.

 

 

nie ma sensu robic zdjec specjalnie. Skrzynia przy tym setupie jest juz od dawna w tym aucie. Radio sie zmienilo. We wzmaku mam 4 RCA  2x line in i 2xline out. Polaryzacja kabli sprawdzona i zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sadze ze nie masz czemu sie dziwic... Radio nie ma sterowania subem ani rca, poziomy głosnosci sie zmieniaja...ale nie mozna tego wykorzystywac razem z koncówka radia.

 

Jednym słowem albo rca z mini-Iso i wszystko pod wzmacniacz albo rezygnujesz z tylnych głosników i faderem+gainem wzmacniacza na subie regulujesz poziomy głośności.

 

A kostka i rozpiska gniazda suba jest pewni z innego modelu gdzie jest sterowanie subem.



Jeśli zechcesz ja zastosować o ile wogole bedzie tam sygnał to juz zupełnie niczym go nie wysterujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzis sprobowalem sie wlutowac w kanal sub i ground i defakto mozna sciszac suba ale musi byc rozkrecony na maxa zeby bylo cokolwiek slychac... nie da sie wysterowac.

 

Czy jezeli kupilbym ten konwerter sygnalu glosnikowego na RCA to wyda? Tzn inaczej.. czy z tego da sie dobry dzwiek uzyskac bez strasznych przesterow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok dzis sprobowalem sie wlutowac w kanal sub i ground i defakto mozna sciszac suba ale musi byc rozkrecony na maxa zeby bylo cokolwiek slychac... nie da sie wysterowac.

 

Na twoim miejscu nic bym nie kombinował, chyba że bardzo chcesz coś uwalić w radiu.

Posłuchaj kolegi "mastah22" i wykorzystaj tył jako sterowanie do suba. Cięcia ustawisz sobie na wzmacniaczu, a wzmocnienie będziesz ustawiał poprzez FADER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go użyc do suba, ale sterowania nie bedzie dalej, tyle że bedziesz mógł sobie jakiś jego stały poziom ustalić.

 

 

Wygłuszyłes drzwi (czym?) jeśli podoba Ci sie jak graja  na siłe chcesz pozostawic ten tył to teraz tylko kwestia kilku stówek na jakas uzywana 4ch i zapiecie drzwi pod jeden wzmacniacz  podajac sygnał z rozdzielacza y-line.

 

Zyskasz duzo, i moim zdaniem zyskujac faderem regulacje sub/głosniki zyskasz duzo wiecej niz tym jak chcesz to teraz zrobić.



No i nie ma pewnosci  czy ten konwerter da na tyle mocny sygnał zeby to poustawiać zeby nie pojawiła sie taka kakofonia jaka masz teraz przy Twoich próbach z rca.

 

Kiedyś uzyłem takiego cuda do jakis tam budzetligi i ori radia w mazdzie 6, a ze znałem mozliwosci suba na prawdziwych wyjsciach rca to powiem ,ze konwerter to spoora lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...