Skocz do zawartości

Moje pierwsze CarAudio.


panda86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałem się przywitać, bo jestem tu nowy, wiec witam serdecznie

 

Panowie, moja przygoda z CA dopiero się zaczyna.. mimo to popełniłem już parę byków, zanim tak naprawdę pomyślałem poważnie o CA, chciałem żeby coś grało.. więc obecnie jest tak:

- przód nic

- tył głośniki pioneera 6996

- skrzynka MacAudio - red sttack

- wzmacniacz 4-kanałowy Crunch

 

Przewody zasilające idą jedną stroną samochodu, a przewody sygnałowe idą 2 stroną. Samochód wygłuszony prócz dachu, tj. drzwi podłoga pod tylnymi siedzeniami, ścianki gdzie siedzenia tylne, podłoga oraz boki bagażnika. Samochód to VW Corrado.

 

A teraz tak.. powoli - w miarę możliwość - chce zbudować coś co będzie mnie satysfakcjonowało.. mam nadzieję że mi w tym pomożecie, jak na razie opieram się na tym co wyczytam w necie, w gazetach jak są testy itp - więc średnio to wygląda.. albo i nie wygląda.

Żeby Wam ułatwić zadanie to może tak, słucham wszystkiego po trochu ale z przewagą:

- Hip-hop

- Techno

- radio :P

 

Budżet.. hmm.. jak na razie nie określam się.. bo sprzęt będę kupował w miarę możliwości - okazyjnie na eBay.de - raz jeden podzespół raz drugi..

 

Obecnie z tego co wydaje się nie najgorsze to jest wzmacniacz i nie dawno zakupione gwizdki: Xetec, T-26 - okazyjnie oczywiście więc się nie zastanawiałem...

 

co chciałem założyć - sugerowałem się testami z gazet, wiec nie bijcie :P

 

- DLS MS6A - pierwsza koncepcja była taka że sam midbas kupie, a gwizdki już mam - ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

- do tego 4 kanałowy wzmacniacz na przód

 

bagażnik to monoblok i głośnik + skrzynia home made... tylko tutaj nie wiem za czym sie rozglądać.. jakie parametry i w ogóle.. podobają mi się w basie 2 rzeczy:

- udeżenia basu tak czuć wnętrzności :D - broń Boże "buczenie"

- jak stoję obok samochodu tak z metr 2 - czuję to co powyżej :D

 

a Teraz prośba do Was drodzy forumowicze, proszę o Wasze odczucia na temat tego co powyżej napisałem.. nie boję sie krytyki - bardzo proszę, może ktoś nawet napisać że nie mam pojęcia o CA - ale chciałbym w takim razie żebyście mi pomogli zdobyć takowe pojęcie wytłumaczyli czym się to je...

 

zaproponowali jakieś zestawy, nie wiem.. inne rozwiązania...

 

z góry dziękuję za odpowiedzi

pozdrawiam panda

 

[ Dodano: 2008-12-18, 15:23 ]

nikt mi nie umie doradzić? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dosc to wszystko haotyczne jest...

Do wymiany masz chyba wszystko...

Po pierwsze nie wiemy co za jednostka tym steruje...

Po drugie system w drzwi i pod wzmacniacz plus ich wygluszenie a w miejsce tylnich głosników ładne maskownice

Po trzecie jesli przód zrobisz rozsadnie to zeby poczuć dobre uderzenie na klacie potrzeba Ci raczej ok 800-1kw mocy z monobloka i jakis dobry sub pod to... No ale to wszystko rozbija sie o kase bo to nie mały wydatek, jest masa subów robiacych chałąs, ale jak ma byc mocno i ładnie to trzeba wydac duzo pieniedzy...

 

[ Dodano: 2008-12-18, 21:32 ]

Swoja droga skad jestes??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchaj, corrado super auto. Z tego co pamietam to z przodu w drzwiach są 13cm wooferki tak wiec czeka cie przerabianie kieszemi pod 16. I zagadzam sie z mastah22, taki sub jest kosztowny i zasilanie do niego też. Powoli zajmij sie przodem. Tak jak pisales poluj na jakies sensowne wooferki i zwrotki do zestawu bo tweetery magą zostać, no chyba że chcesz aktywnie to jaka zwrotke aktiv odpowiednią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można pomodz od tak można tylko doradzić bo wymiana czeka wszystkiego przód wymaga przeróbki czyli dużo pracy przed Tobą. Zestaw dobrerze sie pod cenę bo jest wiele opcji pod różne muzyki w różnych pieniądzach. Zaczynamy od przodu potrzeba wzmacniacza i głośników. No i radio nie określone. Teraz mów ładnie ile masz pieniędzy będziemy montować coś na przód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, jestem ze śląska.

 

Jednostki sterującej nie napisałem.. fakt z jednej strony zapomniałem, a z 2 wiem jakie będą reakcje.. - otóż był Pioneer 9600 ale obecnie radia jako takiego nie posiadam, wyrzuciłem wszystko bo wszystko mi obsługuje Car-Pc - do którego poszukuję jakiejś porządnej karty dźwiękowej.

 

Co do rodzaju muzyki się już określiłem. Jak ktoś uważnie czytał to samochód jest już prawie cały wygłuszony - został dach, chyba że jeszcze jakieś elementy o których nie wiem że się wygłusza.

 

Gienek, tak jak piszesz, chciałem zastosować zwrotnicę aktywną i w ten sposób się uporać z tym problemem. pytanie tylko jakie wooferki, czy te o których myślę a więc DLS'a czy coś innego.. Seryjnie 13" siedzi z przodu, a co przeróbki, nie ma problemu i tak muszę przerabiać boczki bo kieszenie mi przeszkadzają.

 

co do pieniędzy będzie ciężko sie określić - bo tak jak pisałem.. nie chce kupić wszystkiego od razu, tylko co parę miesięcy - wiadomo, w miarę możliwości jak nazbieram kasę. Ale powiedzmy że tak:

- zestaw przód do ok. 1000zł

- wzmacniacz na przód do 1000zł

- monoblock do 1600zł

- odpowiedni głośniczek do tego też ok, 1000zł

 

na prawdę ciężko mi się określić! Nie wiem jaki sprzęt i ile kosztuje - i jak to się ma do moich oczekiwań. Chętnie podjechałbym gdzieś posłuchać tego i owego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panda86, jest jeden niezły sklep we Wrocławiu :niepewny:

 

W tej kasie nawet nie waż się kupować w ciemno, mając taki budżet, robiąc odsłuchy i kupując z głową możesz sobie uskładać naprawdę niezły systemik

 

hmm... no to może być coś tańszego nawet.. ja nie mam doświadczenia wiec nie będę wiedział czy to dobre czy nie.. i jak mi to może zagrać w aucie..

 

najchętniej bym posłuchał u kogoś w samochodzie żeby mieć jakiekolwiek pojecie jak dobrze dobrana instalacja może zagrać bo na dzień dzisiejszy / czy tez moje pierwsze audio to i tak będzie w ciemno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestem po pierwszym mini spocie na temat CarAudio dzieki mastah.

 

Panowie, sprawa nieco poszła do przodu, jak wspomniałem wcześniej kupiłem gwizdki Xetec'a T-26

 

po świętach kupuje cały zestaw Xetec'a czyli

T-26

X2

G6

2x Xetec G12 :]

 

takie pytanie mam.. czy jest możliwość podpięcia tych T-26 które kupiłem osobno? oraz czy ma to jakiś sens? Czy lepiej kompletować drugi zestaw a gwizdki odłożyć na półkę tymczasowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...