Skocz do zawartości

Jaki rower ???


italiano1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

On-one bardzo tanio sprzedaje stalowe ramy, taki inbred bardzo popularny i w Polsce, kosztował jako sama rama 99 funtów... Składają na tym turystyczne MTB :) Czyli coś niecoś jaki niby potrzeba. Ten scandal jest z amelinum, które jest sztywniejsze i nie tłumi tak wibracji jak stal, ale pewnie jakies do pół kilo mniej waży :)

On-One bardzo fajny pomysł :) Idąc w tą stronę i przy okazji Szkocji to rowerki marki Genesis... Może na bulwarach nie zrobią furrory jak Specialized ale bardzo nietuzinkowa marka - jak i On-One :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tego Treka zdecydowalem sie po rozmowie ze sprzedawca..Mowil ze to taki rower do jazdy na codzien i jazdy gorskiej..Nawet fajnie mi sie na nim jezdzilo.Popatrze jeszcze za GT.Zostalo juz mi tylko pare lat grania w pilke , dlatego szukam jakiej alternatywy na starosc  :wink: Genesis rowniez ogladalem i powiem Ci ze fajnie to wygladalo , i ta nazwa taka znajoma , bym mial dwa Gienki w bagaju  :hyhy:

 

Trek pewnie kojarzy wam sie z Truck dlatego wszyscy sa przeciwni .. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegos nie rozumiem, mam 2 rowery na Xt i XTR'ze typowe MTB, kiedys duzo jezdzilem na rowerze srednio dziennie 80 - 100km bo trenowalem to wyczynowo i na miasto zdecydowanie lepiej jezdzilo mi sie takim MTB niz jakims trekingiem. Jazda po schodach, murkach, wertepach itp na rowerze miejscim to jak by to powiedziec nieporozumienie. Ja bym wolal kupic MTB i miec komplet kol na miasto jak juz dla kogos problemem jest jezdzic MTB w miescie. Sam jezdzilem na szerokich oponach w miescie bylo ciezko ale o to chodzilo. Nie sadze by italiano potrzebowal roweru w miescie do pracy jako kurier. Jak ja bym mial tak analizowac wszystkie zakupy jak Wy to bym trafil do wariatkowa. Aha mam rowery firmy Focus. W ubieglym roku zrobilem okragle 0 kilometrow na rowerze ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sam jezdzilem na szerokich oponach w miescie bylo ciezko ale o to chodzilo. Nie sadze by italiano potrzebowal roweru w miescie do pracy jako kurier. Jak ja bym mial tak analizowac wszystkie zakupy jak Wy to bym trafil do wariatkowa. Aha mam rowery firmy Focus. W ubieglym roku zrobilem okragle 0 kilometrow na rowerze ;(

 Zgadzam sie z Toba w 100%  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale czego Piotr nie rozumiesz? Ja też bym wolał kupic MTB, jak pisałem w rozmiarze 29", i olać temat. Szerokie opony szerokim oponom nie równe :)

Zdjęcie czegoś, co nie wygląda dla amatora zupełnie ciekawie, a zadziwiło już niejednego "zawodnika" na takim co wygląda:

http://www.forumrowerowe.org/uploads/garage_images/image_url-160945-1358514655.jpg

http://gp1.pinkbike.org/p5pb8252150/p5pb8252150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale czego Piotr nie rozumiesz? Ja też bym wolał kupic MTB, jak pisałem w rozmiarze 29", i olać temat. Szerokie opony szerokim oponom nie równe :)

Zdjęcie czegoś, co nie wygląda dla amatora zupełnie ciekawie, a zadziwiło już niejednego "zawodnika" na takim co wygląda:

http://www.forumrowerowe.org/uploads/garage_images/image_url-160945-1358514655.jpg

http://gp1.pinkbike.org/p5pb8252150/p5pb8252150.jpg

 

a tak z ciekawości - wyjaśnisz amatorowi o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości - wyjaśnisz amatorowi o co chodzi?

Chodzi o to, że na przykładzie tego roweru niektóre nie wyglądają - nie mają kosmicznych napisów, amortyzatora, miliona biegów. Ten ma 9 biegów, sztywny widelec, mechaniczne hamulce... Na pierwszy rzut oka kicha i w dodatku nie jest z włókna węglowego i totalnie żadna marka :) I o matko, stalowa rama :D

A takie sprzęty potrafią jeździć bardzo dobrze. Chyba to miałem na myśli :zdrowko: A generalnie to w odniesieniu do On-One, czy Genesis wkleiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś ludzie jeździli "ukrainami"i jubilatami i jakoś dawali rade a dziś jak nie ma 1000 przełożeń,ramy z karbonu i wogóle technologii kosmicznej to już rower dla masochistów.

I z pewnoscia jezdzili na tych rowerach w terenie, po gorach lasach schodach i murach.

Ten rower co byl na zdjeciu nie mowie, ze jest zly ale nie jest to rower dla amatora, zostal tak czy inaczej poskladany w jakims celu.

Jezdzilem m.in. profesjonalnym rowerem kuriera takze bez wodotryskow, cos podobnego do tego na focie, tylko inne kola i kierownica tak jak by w polowie ucieta. Mozna powiedziec idealne do miasta szybkie, do jazdy miedzy samochodami ale amator zabije sie na tym w 1 dniu jazdy w duzmy miescie, a chyba nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Meride One Twenty,, o taka konkretnie http://allegro.pl/rower-merida-one-twenty-500-d-4199-pln-i3071848125.html

 

Przesiadka z Kony Nunu, jak dla mnie bomba, mozna jechac na koniecswiata, Kona byla jedna taka troche Hardcore'owa:) zona ma Meride Elite na Maniotu z przodu i German A, z tylu i juz inaczej sie jezdzi, na ta chwile uwazam One Twenty 500D za najlepszy rowerek jakim smigalem, no hamulce moznaby zmienic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych propozycji jak dla mnie (dla Ciebie) ten Kross jest najfajniejszy.I podzielam uwagi Piotrsaint.On sie zna bo ma nawet w końcówce nicka nazwę grupy shimano ;)

Tak na poważnie to mogłeś też rozglądać się za rowerkiem PO sezonie bo są fajne wyprzedaże jak chcesz kupić gotowca.Za prawie 4tysie to już fajny sprzęt można wyciągnąć.I poczytaj troszkę o temacie żeby Ci nikt kitu nie wcisnął,zawsze więcej wiedzy nie zaszkodzi.Przy wzroście 174 to spokojnie 29''bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poczytać, a pojeździć i zobaczyć to skrajne rodzaje wiedzy

Poczytać warto szczególnie przed zakupem.Wiadomo że i tak będziesz mial milion pytań i przydał by się ktoś kto na nie odpowie ale mimo wszystko warto czytać.

Jazda jak najbardziej ale kto ma pod ręką fajny 29'' :) Prawda jest taka że jak ktoś zna temat to sprawdza nawet ile ważą stery podkładka do nich itp.Perfectblossom -wiesz o co chodzi.Doradzić komuś tak na odległośc ciężko.Warto poświęcić czas żeby oblukać najwięcej opcji żeby wybrać  najkorzystniej -całkiem możliwe że sie zarazisz bo 4tysiące to już taki fajny budżecik.Jeszcze z 2tyś. to i może cos w granicach 11kg by sie udało na fajnych częsciach ;)

To oczywiście taki drobny żarcik bo tak można w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwośc to polecam taki. Jeżdzi bajkowo. Kiedys taki mi zginął :( Nie wiem czy go Batman sobie nie przywłaszczył. Przykre bo cała rodzina pomogla mi go zdobyc. http://www.ebay.de/itm/Einzelstuck-007-BIRIA-probike-TM-Design-Carbon-Unplugged-Sachs-MTB-Montainbike-/171004718480?pt=Sport_Radsport_Fahrr%C3%A4der&hash=item27d0aced90 no i do 4000 jest. GT bardzo fajnie jeżdzą jak też Mongoose. Jeżeli masz zamiar jeżdzic po równym i rzadziej po wertepach to wystarczą Ci jedynie amortyzowane widełki. Nie ma potrzeby aby amortyzowana była też rama. Jeżeli nie zależy Ci aby był on nowy to można kupic wysokiej klasy używkę i oddac ją na pełen przegląd i regulację do serwisu. Wymienic co wypada wymienic i latac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jazdy po miescie chyba wogóle by sie ta Biria nie nadala...

Generalnie w tej cenie praktycznie co kupisz to bedziesz zadowolony Czy to Trek, Giant, Scott itp

Ja bym na twoim miejscu troche z tej kwoty przeznaczył na dodatki (strój, kask, buty)

Myslę że róznic w rowerze jedenj firmy a drugiej zbytnio nie odczujesz (wazne zebys dopasowal do Seibie rozmiar i kształt ramy) ale na pweno odczujesz dobrą bluzę, koszukę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...