Skocz do zawartości

Axton C500x4 - zestrojenie


miniu211
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie w związku zestrojenia wzmacniacza Axton C500x4, głośniki na przód to sinuslive SL 165W ; swubwoofer Re Audio 10 S4 . Jak to podłączyć ( co pod który kanał itp. ) i jak zestroić ten wzmacniacz, aby uzyskać jak najlepszy rezultat? Za pomoc z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak? Masz 4 kanały 2na przód i 2na tył. Przód podpinasz normalnie lewy i prawy kanał do tego co trzeba a sub w mostek czyli z lewego kanału minus czy plus i odwrotnie z drugiego z tym że nie możesz wybrać który tylko na wzmacniaczu napewno jest jakoś zaznaczone. Miałem axtona kiedyś i pisało tam bridge czy jakoś tak. Wtedy są strzałki do odpowiedniego kanału. I tyle.:hyhy: na radiu jak masz robisz korekcje czasowe i masz wszystko ok.:)

 

[ Dodano: 2008-12-15, 22:07 ]

A wzmacniacz jeszcze ma coś takiego jak lewel i filtry. Więc to pierwsze ustawiasz tak by słuchając na max nie było zniekształcen które słychać samemu. Ustawiasz tak by Tobie sie podobało a filtry dajesz na przód całe pasmo na sub możesz dać np do 300hz to też na słuch jak sie podoba.nieraz dają ludzie na 100i też gra.:P kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full range dajesz na te kanały gdzie są przednie głośniki

 

Wtedy to może pierdzieć i charczeć.

 

miniu211, odetnij sobie przód na tej samej częstotliwości lub minimalnie niższej niż ta którą odetniesz suba :]

 

Pozdr.

 

Tylko jak ma ustawić te przełączniki dla głośników na przód a jak na suba???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axton c502 ma ta sama korekcje co c500. Wiec podlaczam sie do pytania, Obecnie axton zasila mi przód i mam na full range, bo na hipass i kreceniu potencjometrem nie bylo zadnej roznicy...

 

[ Dodano: 2008-12-16, 17:31 ]

Owszem byla ona jak puscilem suba bez zwrotki w full i hipass, wtedy roznice slyszalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisze że full bo nie ma tam na tym odcięcia odcięcie wtedy jak już albo radio albo jak ma dodatkowe filtry częstotliwości. Bo jak dasz inaczej to zagra od dużo wyższych i wtedy jakość przodu będzie też nie taka jak na mój gust. Lepiej jak lekki bass z przodu jest. Coś kosztem czegoś.

 

[ Dodano: 2008-12-16, 17:38 ]

Zresztą daj na full a potem sobie zmien. Nic sie nie spali ani tym podobne. Zobaczysz sam kiedy Ci pasuje.:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...