Skocz do zawartości

Woofer wysoko w drzwiach. Co z tym zbobic?


coobah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Zaczynam obmyslac plan zagospodarowania nowego pudla rezonansowego. System (teoretycznie) ma opierac sie na 3 drogach z przodu (plus sub).  Jedna z pierwszych kwestii, z ktora mam dylematy sa drzwi.

 

W furtkach tego auta kryje sie kilka problemow, jak np. duza ich objetosc, czy (przede wszystkim) woofer umieszczony wysoko - na wysokosci kolana.

 

Pytaniem jest: Probowac tlumic drzwi i zrobic panel (nie zamkniety) na woofer w fabrycznym miejscu, czy moze w ogole nawet nie zawracac sobie tym glowy i starac sie umiescic woofer duzo nizej (w koncu to 3way) i najlepiej w komorze zamknietej? (Jestem zagorzalym fanem komor, ale w tym przypadku nie bedzie latwo ze wzgledu na brak miejsca, koniecznosc rezygnacji ze "schowkow" i wymog przerabiania/tapicerowania prawie calych boczkow)

post-4443-0-19798800-1361561058_thumb.jpg

post-4443-0-18202700-1361561139_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i starac sie umiescic woofer duzo nizej

Nie wiem jak w 3 way, ale w 2 way mam woofer na wysokości kolan i nie narzekam. Uważam nawet, że woofer na wysokości kolan lepiej słychać (raczej naturalne) niż w kostkach, ale to moje takie spostrzeżenia. Miałem w tym samym aucie raz woofer na dole, a teraz na środku i jest lepiej w drugim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie 2droznym zapewne przydaje sie lepsze "przebicie" srednicy do uszu sluchacza, ale w 3way... Z jednej strony woofery sa "blizej" co daje wieksza roznice odleglosci miedzy sluchaczem, a poszczegolnymi wooferami (l/p). Z drugiej oddalamy sie wooferem od podlogi co redukuje efekt "podbicia basu", ale czy takowy w ogole wystepuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, bo również zastanawiam nad tym rozwiązaniem, gdyż  mam WF wyżej w Lagunie II, jednak kilka systemów widziałem w ten sposób zrobionych, więc pewnie nie jest to najgorsze rozwiązanie, ale w moim jak i kolegów przypadku jest prostrzy sposób montarzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...