Skocz do zawartości

Polo 6n amatorska wizja grania


inco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Czy wiesz co piszesz?

Korekcja czasowa, jak sama nazwa mówi, jest tylko korekcją. Prawidłowo zrobiona instalacja i aplikacja bez korekcji czasowej powinna mieć skłonności do grania przestrzennego. Skorygowanie czasów jest tylko udoskonaleniem tego w stronę poprawniej rozłożonej sceny.

Zaś ustawienie prawidłowych wartości cięć na zwrotnicy aktywnej, to nie korekcja, lecz warunek konieczny poprawnego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok byłem w garażu i rzeczywiście muszę stwierdzić, że jest nieco kupsko.. poczytałem kilka tematów o aktywce HSK etc z alpina i chłopaki stosowali zupełnie inne cięcia niż ja... troche mam załam ale zobaczymy jak zacznę bawić się po raz enty od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pos pod postem ale cóż - wróciłem właśnie z poprawek strojenia i rzeczywiście jest dużo dużo lepiej.

 

Na tą chwilę zadowolenie jest dużo większe,a cięcia są takie:

Low    -3/ 24dB/Okt / 50Hz

MID L -3/ 18dB/Okt / 50Hz

MID H -3/ 18db/Okt /3.2 kHz

High   -4/ 18dB/Okt / 6.3 kHz

 

Niedługo biorę się za dalsze prace to postaram się wrzucić ogólny look auta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek nie zgrywało mi się totalnie jak cięcie było niżej.. może mam drewniane ucho ale w moim mniemaniu w tej budzie przy tak a nie inaczej wykonanej instalacji to cięcie brzmiało najlepiej. Jeszcze będę kręcił i bawił się zboczami przy niższym cięciu.

 

Kacpinio  :wink2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Takie troche " dziwne " te ciecia jak na 2 way...

 

czemu tak? możesz wyjaśnić pod jakim względem? - pewnie da się coś poprawić. Jestem amatorem i w zasadzie dzięki tematom na forum zmieniło się poprzednie cięcie. Efekt dopiero usyłszałem :D

 

perfectblossom ? nie wiem o co Ci chodzi, Domyślam się tylko, że może o sam fakt stłumienia na radiu? otóż gain mam ustawiony prawie na minimum potem będę niwelował, żeby nie tłumić radiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu tak? możesz wyjaśnić pod jakim względem? - pewnie da się coś poprawić. Jestem amatorem i w zasadzie dzięki tematom na forum zmieniło się poprzednie cięcie. Efekt dopiero usyłszałem :D

 

Pozdrawiam

Przepraszam , nietypowe  :wink:  Ja efektu nie slyszalem i przez neta nie ustawie niestety.. :/  Moze jest git a ja sie czepiam ?? Krec dalej i sluchaj   :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej bo wiadomo dzisiejsze cięcia nie wzięły się z kosmosu :D

 

Co zaobserwowałem - jak ciąłem wf niżej od góry czegoś mi brakowało - hmm nie wiem jak to nazwać ale było za płasko. Co do tweetera tak jak mówiłem to nie koniec walki. Jutro spróbuje nieco go niżej dać ale nie wiem czy to wypali.

 

Na spota będę gotowy jak auto będzie już poskładane i umyte. Czekam jeszcze na dokładkę przedniego zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem bo spędziłem z 3 godziny w aucie...co się okazało wyżej cięty sub już nieprzyjemną buczawe odstawia jak dla mnie :) pozostała dłuższa zabawa czasówką i może coś z tego będzie :) drzwi są zdecydowane źle wytłumione - teraz to już słychać przy niższym cięciu woofera

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi są zdecydowane źle wytłumione - teraz to już słychać przy niższym cięciu woofera

 

Pozdrawiam

O prosze , jest progres  :wink:  Im wiecej brniesz do przodu tym wiecej pojawia sie bledow przy montazu... To dobrze..Twoje wooferki powinny fajnie zagrac ciete 63hz.Czyli popracuj nad drzwiami i sprobuj uciac je nizej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety "drutów" jest pełno ale auto nie było nastawione na audio. Kupa z nim ogólnie roboty więc jest jak jest. Kilka minut spędziłem w garażu po raz kolejny :P nie dajecie mi usnąc więc polazłem. Wklepałem w ipersonalized alpina odległości i ustawiłem dzięki temu czasy. Powiem, że jest miło jest inaczej - jednak odłuchu musi dokonać ktoś kto ma o tym pojęcie i obcuje z czasami etc na codzień.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Up bo ostatnio dałem fuck upa z regulaminem. Dzięki powalla za kubeł zimnej wody na łeb. Auto praktycznie gotowe do sezonu, jeszcze jakieś tam prace kosmetyczne, drobne poprawki i można się cieszyć. Suba tak jak pisaliście dałem na 50 Hz i jest mega znośnie. Bo dłuższych odsłuchach spróbuję jeszcze dodać góry na tw:)

 

Kilka fotek wnętrza oraz auta jak się prezentuje. Była ostatnio profi sesja więc może akurat udało sie ustrzelić jakieś elementy CA

 

 

 
 
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...