Skocz do zawartości

Internet+telefon ?


blood1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Szukam internetu + telefonu, dziś został u mnie zainstalowany internet + telefon z vectry 40mb/s z modemem wifi :/ wróćiłem do domu po pracy i co się okazało ? Totalna porażka mając laptopa 5cm od modemu wifi nie było większego transfery niz 7 do 18mb/s hahaha porażka totalna nie wspomnę już o tym, że jak poszedłem do kuchni około 3-4m dalej zasięg był na poziomie 1-2 kresek pójście do następnego pomieszczenia po lini prostej od modemy zasięg był zerowy !! Po miłej rozmowie telefonicznej w której Pan z obsługi powiedział mi, że mam sobie kabel podłączyć do laptopa i nie marudzić i, że nie dają gwarancji na sieć wifi i na sieć wifi wpływa wiele czynników jak np telefon czy telwizor itp itd po prostu się rozłączyłem !! Prawda jest taka, że modem z vectry jest beznadziejny ponieważ na drugim mieszkaniu ma zwykły modem bez wifi + router z tp linka i internet jak i zasięg w drugim pokoju jest na najwyższym poziomie (mieszkanie większe, a router w szafce pod telewizorem) tak tutaj jest totalną porażką !! Dla tego pytanie do was jaki polecacie internet stacjonarny z telefonem, który na prawdę będzie się sprawował i nie stracę zasięgu w drugim pomieszczeniu (hahaha) i prędkość łącza będzie taka jaką sobie zamówiłem ? Dla sprostowania wiem ile czynników wpływa na sieć wifi :) Miałem neostrade 10mb/s i po testach wyszło, że 40mb/s z vectry chodzi woniej i gorzej niż z neostrady !!! Najgorsze jest to, że szybszego łącza z neostrady nie mogę sobie zamówić niż 20mb/s ponieważ nie ma jeszcze jakiś kabli czy czegoś tam ? Więc chciałbym wiedzieć co zamówić aby miał to ręce i nogi, nie chcę trafić na kolejnego śmiecia jak vectra chodż na drugim mieszkaniu jestem bardzo zadowolony ale tylko i wyłącznie, że sobie kupiłem porządny router !! Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyniosłem router z drugiego mieszkania ale w dalszym ciągu oproucz zasięgu nie zmieniło się nic, ten router z vectry blokuje tplinka i dalej max routera jest 53mb/stakże lipa z vectry rezygnuję jest dla mnie na tym mieszkaniu totalną porażką :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten modem ma zasięg kilku cm !! Mb/s miało być 40 a jest ledwo 10. Laptop jest nowy, na drugim mieszkaniu mam ful prędkość z vectry a tu nawet trzy czwarte ! Dzwoniąc do nich uzyskałem odpowiedź żebym sobie kabel podłączył haha dobre ! Na kablu jest 40mb/s a przez wifi ledwo ponad 10 stojąc przy modemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 to jest max jaki może być osiągnięty u nich w centrali. Masz około 10mb/s to się ciesz, to i tak sporo. Przeciętnie w moich okolicach to mają od 0,5 do 6 mb/s i to w zależności od pory dnia. Polsat czy plus mają do 150 mb/s a jak ktoś ma połowę tego, to skacze ze szczęścia. 15km od nadajnika polsatu mam max 15mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że dostawca podaje prędkość w megabitach na sekundę (Mb/s), a przeglądarka w czasie pobierania zazwyczaj podaje w megabajtach na sekundę (MB/s). Jeżeli Vectra ma 40Mb/s to pliki będzie ściągać 5MB/s. Pozostaje jeszcze kwestia WiFi. Jeżeli działa w standardzie b/g to nie licz, że osiągniesz więcej niż ok 3MB/s (przy dobrych wiatrach) czyli ok 24Mb/s. Może być, że router działa w b/g/n, a komputer tylko b/g lub na odwrót. W praktyce różnie to jest, możesz sprawdzić odpowiednimi programami jakie jest wokół ciebie obciążenie sieciami WiFi, bo to też ma duży wpływ na prędkość. W ustawieniach routera możesz też sprawdzić w jakim standardzie masz, czasami jest auto i przy dużym obciążeniu przechodzi na b lub g. Sprawdź jeszcze przez kabel i zmierz prędkość na www.speedtest.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przez kabel ma 40 Mb/s (nie mb - metr bieżący, tu jest ważna wielkość liter, żeby uniknąć nieporozumień) to ze strony dostawcy jest wszystko ok. 

Problem w takim razie tkwi w bezprzewodówce. Zeby sprawdzić wejdź w MENADZER URZADZEN >rozwiń KARTY SIECIOWE>dwa razy kliknij w swoją kartę sieciową, wejdź w zakładkę ZAAWANSOWANE i sprawdź czy jest tam coś takiego jak: TRYB 802.11N .

Jak tego nie masz to masz odpowiedź dlaczego masz wolniejszego neta. Jeszcze jest opcja, że masz ten tryb, ale wyłączony, wtedy go włącz. No chyba, że twoj router nie w ogóle nie obsługuje n więc nic więcej nie zrobisz, lub nie używa trybu n bo ma ustawiony tylko tryb b/g. 

Ostatnia opcja to ogromne zagęszczenie sieci w otoczeniu, wtedy pozostaje jedynie router 5 GHz, no i karta.

Jaki masz ten router bo ten link nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale jaki bys chcial transerf na wifi?

 

 

albo nie masz pojecia  o dzialniu i transferach  wifi, albo tak niezdarnie to opisales



a i  modem z vectry nie jest beznadziejny tylko ty nie masz pojecia o poprawnej konfiguracji i ustawieniu  rutera i komputera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...