Skocz do zawartości

Skrzynia BR do Helix P12


corsarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Na wstępie zaznaczam iż jestem w tym temacie zielony :)
Obecnie mam ten głośnik w skrzyni closed i niby jest ok tylko tylko brak mi trochę tzw. kopniaka :)
W moim aucie BMW E46 bass nie ma łatwej drogi z racji świetnie odizolowanej komory bagażnika.
W ostatnich dniach trafiła mi się na podmiankę do mojego głośnika skrzynka o pojemności ( ??? ) z jakiegoś innego głośnika i po podłączeniu zagrało to...o wiele efektywniej, w kabinie bas był o wiele bardziej słyszalny i co ważniejsze bardziej odczuwalny.
Po tym teście już wiem, że che do tego głośnika skrzynie BR i w tym miejscu właśnie prosiłbym Was o pomoc :).
 

Oto wymiary zewnętrzne skrzyni w której odsłuchiwałem:
- ściana dolna (podstawa) - 51 x 33 cm
- ściana czołowa   -            - 51 x 39 cm (max wys. w moim przypadku to 40 cm )
- ściana górna                   - 51 x 23 cm
- rura BR                           - śred. - 10 cm dł.- 12cm

Jak się ona ma do tego co powinno być ? może już jest ok ?
ps najbardziej lubiana częstotliwość to ok 50Hz

Oto link to parametrów głośnika:
http://www.audiotec-fischer.de/products/pdf/doc/P12_manual.pdf

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja jest na stronie jak byk dokładny rysunek jak taką skrzynie wykonać :kwasny: Ta stronka Rockforda też jest git. A o co chodzi z tym tunelem ? co da ta zmiana jego wymiarów ? Dla fi 10cm jaka wypadała by wtedy długość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jest ok tylko tylko brak mi trochę tzw. kopniaka

No ja myślałem że to właśnie w Cl jest kopnięcie

 

A o co chodzi z tym tunelem ? co da ta zmiana jego wymiarów ?

Zmiana wymiarów = zmiana strojenia = inne granie

 

W ostatnich dniach trafiła mi się na podmiankę do mojego głośnika skrzynka o pojemności ( ??? )

Podstawówka się kłania :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

corsarz, dnia 13 Lut 2013 - 16:22, napisał:

W ostatnich dniach trafiła mi się na podmiankę do mojego głośnika skrzynka o pojemności ( ??? )

Podstawówka się kłania :P



Miałem na myśli to, że o nie znanej mi pojemności :) W temacie subwooferów to nawet chyba w podstawówce jeszcze nie jestem, dlatego chyba udam się z tym do jakiejś firmy co robią CA  i niech oni mi wyciosają skrzyneczkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że o nie znanej mi pojemności

Ale potem podałeś wymiary tej skrzyni, no chyba, że ja coś źle zrozumiałem. I nie udawaj się do jakiejś firmy CA tylko uderz do któregoś z użytkowników forum który zajmuję się robieniem skrzyń. Uwierz mi, niektórzy z forum robią skrzynie o wiele lepiej niż nie jeden zakład ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potem podałeś wymiary tej skrzyni, no chyba, że ja coś źle zrozumiałem.

 

Po części dobrze zrozumiałeś, wolałem wrzucić wymiary aby ktoś uprzejmy przeliczył to tak jak trzeba. Podobno odlicza się jakoś pojemność objętość portu BR i zajmowaną przez głośnik ?

Nie wiem jak się to robi porządnie więc wole nie kombinować :)

 

A macie Panowie może namiar na kogoś z forum kto by mi pomógł wykonać ( wykonał ) taką skrzynię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...