Skocz do zawartości

u-dimension RM-V41+ Dego PO 650 pora na zmiane, ale na co ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przerzucę je przy okazji jak będę poprawiał wygłuszanie drzwi, tylko obecne temperatury niestety nie sprzyjają takim zabiegom jak również odsłuchom, ok 30 min trzeba rozgrzewać sprzęt zanim zacznie to normalnie grać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po zamianie wooferów na AS poprawiła się średnica i bas przy głośniejszym słuchaniu, ale wydaję mi się że do nich piecyk przydałby się mocniejszy....

Piecyk zdecydowanie mocniejszy by się przydał. Myślałeś o RM-ie w mostakach? Potencjalnie masz sporo więcej do ugrania na mostkach niż tylko wyższą głośność.

 

Przy okazji wyszło że mam dużo do poprawy jeśli chodzi o wygłuszenie drzwi .

Po zapięciu tych  AS-ów większość zdawałoby się dobrze zrobionych drzwi będzie prosić o poprawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk zdecydowanie mocniejszy by się przydał. Myślałeś o RM-ie w mostakach? Potencjalnie masz sporo więcej do ugrania na mostkach niż tylko wyższą głośność.

 

Myślałem, tylko wtedy potrzebny będzie kolejny piecyk żeby napędzić tweetery :)

 

Po zapięciu tych AS-ów większość zdawałoby się dobrze zrobionych drzwi będzie prosić o poprawki :D

 

Oj proszą, i nawet nie sądziłem że aż tak bardzo :) pod Dego aż tak bardzo nie było tego słychać....Już 4 arkusze Dynamaty  czekają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, tylko wtedy potrzebny będzie kolejny piecyk żeby napędzić tweetery :)

 

 

Oj proszą, i nawet nie sądziłem że aż tak bardzo :) pod Dego aż tak bardzo nie było tego słychać....Już 4 arkusze Dynamaty  czekają :D

moze jeszcze sie okaze, ze jednak DEGO Ci bardziej pasuja :) zreszta pradu tez mniej potrzebuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moze jeszcze sie okaze, ze jednak DEGO Ci bardziej pasuja :) zreszta pradu tez mniej potrzebuja


nie wykluczam takiej opcji :) najpierw dopracuję te drzwi, a później posłucham jeszcze raz dego i znów As-ów :) aż zrobię sobie wode z mózgu i polece kupić następne...MP 7.16 już mi się śniły aby spróbować :D
Car-audio to choroba a w "aptece" się słono płaci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślałem, tylko wtedy potrzebny będzie kolejny piecyk żeby napędzić tweetery :)

Zgadza się, masz na forum temat o wzmakach na tweetki, poczytaj i spróbuj coś wybrać. Mostki (dla SP także) plus jakiś maluch na wysokie wydają mi się na chwilę obecną optymalnym rozwiązaniem.

 

pod Dego aż tak bardzo nie było tego słychać....Już 4 arkusze Dynamaty czekają :D

Czekają też następne problemy w kolejce, drzwi masz tak na początek :) bo jakościowe granie i wysokie poziomy głośności potrafią mocno się nie lubić i mocno do głaskania systemu przyłożyć się będziesz musiał.

 

moze jeszcze sie okaze, ze jednak DEGO Ci bardziej pasuja

I do tego mogą okazać się... powiedzmy, że łatwiejsze do ułożenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekają też następne problemy w kolejce, drzwi masz tak na początek :) bo jakościowe granie i wysokie poziomy głośności potrafią mocno się nie lubić i mocno do głaskania systemu przyłożyć się będziesz musiał.

 

Dzięki za słowa otuchy :)

Chciałem uzyskać jakiś kompromis pomiędzy jakością a głośnością, czyli w miarę uniwersalny system. Klocki są już  nie najgorsze więc zostaje tylko poświęcić trochę czasu i zestroić to wszystko optymalnie ( "dogłaskać")

 

Niebawem przepnę RM w mostek a tweetery tymczasowo dam pod starą 2- kanałową Alpine i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak eksperyment się powiedzie to poszukam wtedy jakiegoś jakościowego ( i taniego :) ) piecyka pod tweeterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będą mostki :) W takim razie daj wzmakowi kilka dni na ułożenie się do takiego grania, na początku zwykle jest kupa. Póżniej gainy opanuj, szybkość narastania sygnły na wzmaku spiętym w mostki będzie zdecydowanie większa niż na pojedynczych kanałach. Przez to możesz mieć trochę problemów z poklejeniem tweetków i wooferów więc cierpliwie i do skutku kręć tymi małymi, wrednymi gałkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą mostki, nie poddam się tak łatwo :) Wczoraj trochę zacząłem już kręcić tymi gałeczkami i zauważyłem, że jak słucham dość cicho to woofery praktycznie nie grają dołem pasma  ( HPF OFF ) dopiero po podgłoszeniu ożywają. Dopiero jak przestawiłem gain na wzmaku z godziny 10 na 12 przy równie cichym słuchaniu basu było już zdecydowanie więcej. Czyżby świadczyło to o tym, że nie daje sobie z nimi rady ? W Dego bas "obecny" praktycznie od samego zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świadczy jedynie o tym że próbujesz porównać Dego na pojedynczych kanałch do AS-ów na mostakach. O tym jak, co i kiedy zagrają głośniki zależy głównie od Ciebie.

Przede wszystki dak wzmakowi ułożyć się do takiej pracy, zbyt szybko chcesz mieć pozytywne efekty, granie potrafi się całkiem mocno zmienić w ciągu kilku dni. Jak wzmak się ułoży sprawdź czy woofer nadal gra równo i zacznij zabawę z gainem od tweetków, w podobny sposób jak w przypadku wooferów. A w wolnych chwilach pobaw się trochę cięciami i czasami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach zabawy i powiem tak...jest kroczek do przodu :)
RM poszedł w mostek i jest zdecydowanie lepiej. Teraz słychać jak trzyma te HX-y za gębę a głośniki robią z drzwiami co chcą :) trzeba je chyba będzie zalać betonem :) ale spokojnie już niebawem będzie "beton" :) Na wysokotonówki poszła Alpina i jak szybko ją podłączałem to jeszcze szybciej ją wyciągałem, po prostu tragedia !!! szeleściło, syczało, skwierczało tylko nie grało a jakiejkolwiek scenie można było zapomnieć, ale co się dziwić w końcu to total budżetowy model (MRV-T300). Szybko za tel. i dzwonię po znajomych jest MTX 6304, wpinam ustawiam wszystko (gain, cięcia, opóźnienia ) jest dosłownie Ameryka :D Początkowo wydawało się za ostro, jednak jest to wcale nie męczące jak to było  przy oryginalnej zwrotnicy z PO. Góra nabrała szczegółów, przejrzystości, można by powiedzieć powietrza. Scena stała się jakby szersza i bardziej poukładana,w niektórych kawałkach głośniki jakby "znikały z auta" ,zyskała również średnica. Ogólnie bardzo fajnie się to razem zgrało. Na dniach będę miał piecyk precision power i wepne go pod tweetery i zobaczymy czy coś się jeszcze zmieni na +.
Tak na marginesie. Z czystej ciekawości zapodałem jeszcze tego MTX-a pod woofery i też byłem w szoku jak je ogarnął mimo niewielkiej deklarowanej  mocy bo 4 x 37,5 W, w mostku nie pamiętam ile tam było. Wg mnie niewiele ustępował RM-i , świadczy to o tym jak niesamowicie wydajne są te piecyki zza oceanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że mostki zagrały,  ok. Fakt, że stare MTX-y dobrze się sprawiają na tweetkach sprawdziłem dość gruntownie, z resztą nie tylko ja. Te nowsze serie jakoś do mnie nie przemawiają ale z tego co piszesz wynika, że też mogą być warte zainteresowania. MTX 6304 jest zdaje się którymś tam następcą modelu 4320  http://amp-performance.de/130-MTX-Thunder-4320.html więc jakoś specjalnie się nie dziwię Twoim odczuciom względem jego wydajności. Już od jakiegoś czasu na alle wisi stary thunder 240,  na Twoje tweetki właśnie byłby dobry, tyle że cena mało zachęcająca jest, ma jakieś 50-60W na kanał.

Skoro masz w ręku 6304, to spróbuj jeszcze jednej opcji. Zapnij woofery na RM-a w mostakach a MTX-em zasil tweetki i suba. AS-y  mocno jadą dołem i jeśli użyjesz suba jako typowego uzupełniacza woofera, to są spore szanse, że mocy z mostaka wystarczy do jego napędzenia.

A Xetec...  Absolutnie go nie przekreślam i na dodatek pewnie go lubisz... Po prostu sprawdź każdą dostępną opcję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas będę miał tego MTX-a u siebie, więc tak jak mówisz sprawdzę go w każdej konfiguracji. Nie wiem czy on jest taki znowu super, narazie nie słyszałem innego, lepszego do którego mógłbym się odnieść. Napewno jest bardziej chłodny na górze od RM-a ale nie za ostry tylko jak by to nazwać...chirurgiczny. W domowym audio mam CD z lampowym stopniem wyjściowym dlatego wiem co to znaczy ciepełko i milusio na górze :) Dla kogoś osłuchanego z wieloma wzmakami może on być po prostu przeciętny. Mniejsza o to mi się on bardzo spodobał i wskazał tak jakby odpowiedni kierunek i jeżeli te starsze MTX-y potrafią zagrać jeszcze lepiej to napewno pójdę w  tę stronę. Dziś będę miał jeszcze do dyspozycji następnego "amerykańca" mianowicie PRECISION POWER SEDONA 460 i ciekawe co on pokaże :) czy będzie to kierunek podobny do MTX-a ? w końcu to prawie ta sama szkoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...