Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu czy warto?


wiruq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja kongifuracja to:

głośniki Audiosystem Mx 165plus

maty: silent coat

wzmacniacz: junior 4-300

subwoofer: rocford fosgate r1

wzmacniacz: alpine mvr t505

radio: kenwood ddx3028

 

Czy wymieniając głośniki na DLS r6a i wzmacniacz na xetec gravity 4g-600 polepszy się jakość dźwieku?

Potrzebuję dobrego kicka. Słucham przeważnie trance, electro, ale i też rapu.

Subwoofer na focal a25.

 

A może radio jest nie odpowiednie i poszukać używany alpinek?

 

Oczywiście to moja propozycja, sprzęt może być inny ale cenowo podobny.

 

 

I najważniejsze pytanie czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto, zrobione drzwi ?? 

Ja by zaczął najpierw od podmiany pieca na bardziej mocny, z większym zapasem energetycznym ( nie musisz kupować, najlepiej ugadać się z kimś na spota, lub po przez pw z kimś z forum z Twojej okolicy )

 

Potem dopiero zastanawiał się co dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój pierwszy zestaw, więc nie mam porównania. Wcześniej miałem tylko piecyk crunch gpx 1000.4.

Nie pasuję mi zbytnio granie subwoofera. Który po rozkręceniu go nie jest już taki przyjemny do słuchania.

Czy warto zastanowić się nad tym focalem a25?

 

 

Jeszcze dwa pytanie. Mam jeszcze 2 kanały wolne. Czy warto pobawić się w osobne zasilanie tweeterów i woofer?

Czy jest jakaś różnica jak mam podłączone kable głośnikow od wzmacniacz pod kostkę radia, zamiast bezpośrednio pod głośniki?

Jak się nie myle ten kabel jest cieniutki. Kable mam 2.5mm, a te od kostki sa naprawde cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie pasuję mi zbytnio granie subwoofera. Który po rozkręceniu go nie jest już taki przyjemny do słuchania.

 

A co Ci da wachlowanie sprzętem? Obecny głośnik gra w skrzyni bassreflex?

 

 


Mam jeszcze 2 kanały wolne. Czy warto pobawić się w osobne zasilanie tweeterów i woofer?

 

Jak chcesz rozwiązać podział pasma?

 

 


Czy jest jakaś różnica jak mam podłączone kable głośnikow od wzmacniacz pod kostkę radia, zamiast bezpośrednio pod głośniki?

 

Teoretycznie kilka cm nie zrobi różnicy ale ja zrobiłbym to raz a porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz szalał z głośnością to nic się głośnikom nie stanie. Co do pieca to twój juniorek to bardzo dobry piec ale ma jedną wadę, w niższych rejestrach jest trochę za spokojnie i przez to basu wydaje się być za mało z przodu, na twoim miejscu pokombinował bym ze wzmacniaczem, juniorek według mnie nadaje się świetnie na sekcje wysoko i średnio-tonową, na woofery jeżeli chcesz z nich wyciągnąć trochę basu jest raczej kiepski ale mimo tej wady dalej uważam że to bardzo dobry piecyk, najlepiej było by podpiąć tego xeteca przed kupnem i posłuchać, ale wiem że to może okazać się w praktyce niemożliwe. Decyzja należy do ciebie, sprzęt masz dobry aczkolwiek zawsze może być lepszy :wink: Audiosystemy które posiadasz na przodzie są napewno gorsze od R6A ale z ich wymianą bym się wstrzymał bo napewno można z nich jeszcze coś wydusić bawiąc się naprzykład podłączeniem aktywnym czy też w mostkach :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Audiosystemy które posiadasz na przodzie są napewno gorsze od R6A

 

Po czym wnosisz? Miałeś oba zestawy? Bo jak dla mnie to pierdzielisz głupoty.

 

 

wiruq dobrze masz zrobione drzwi? Nie brzęczą? Obetnij woofery i suba niżej. Do tego oddziel te pasma, żeby nie zachodziły na siebie. Ile masz kasy na inny wzmacniacz? Napewno wybrałoby się coś lepszego od xeteca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przyznaję że nie słyszałem tych audio systemów, słyszałem za to R6A. Po czym wnioskuję że R6A jest lepsze od AS ? Raz, po tym że głośniki które posiada autor tematu to jeżeli dobrze się orientuję najniższy serią zestaw odseparowany od AS-a, dwa słyszałem R6A i szczególnie woofer mnie do siebie przekonał i nie wydaje mi się że cokolwiek nowego kosztującego 400zł za zestaw TW+WF+zwrotki może być równie dobre co R6A.

AS-y z serii MX są już dosyć długo na rynku i wydaje mi się że jeżeli były by równie dobre co uznany zestaw DLS-a kosztujący dwa razy więcej to było by o nich zdecydowanie głośniej w internecie a szczególnie na forum SCA. Taka jest moja opinia na ten temat aczkolwiek mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest moja opinia na ten temat aczkolwiek mogę się mylić.

 

 

Każdy ma prawo do swojej opinii. Natomiast błądzić jest rzeczą ludzką.

 

 

R6A fajnie łupały i się podobało? ;) 

 

 

Proponuję nie wydawać ocen, dopóki nie posłucha się danego sprzętu.

 

Audio System MX 165 - kolejne głośniki, które nie mogą grać, bo są za tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6A fajnie łupały i się podobało? ;)

 

Audio System MX 165 - kolejne głośniki, które nie mogą grać, bo są za tanie.

 

Tak, fajnie "łupały" :wink2:

Nikt nie mówi że MX-y są złe... Skoro są tak dobre to chyba muszę moje rainbowy sprzedać i kupić AS-y skoro są takie cudowne, w dodatku są one w zasadzie za pół darmo jak na sprzęt bijący dwa razy droższą konkurencję :wink: A tak na serio to bardzo chętnie bym ich posłuchał skoro są takie genialne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Trochę obawiam się podłączenia mx pod mostek bo dostaną dwa razy więcej mocy. Próbować?

Czego sie boisz? ja mam 50W glosniki podpiete pod 125W na kanal i nic im nie jest, poprostu nie przeginaj z glosnoscia, zreszta sam uslyszysz kiedy maja dosyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nikt nie mówi że MX-y są złe... Skoro są tak dobre to chyba muszę moje rainbowy sprzedać i kupić AS-y skoro są takie cudowne, w dodatku są one w zasadzie za pół darmo jak na sprzęt bijący dwa razy droższą konkurencję A tak na serio to bardzo chętnie bym ich posłuchał skoro są takie genialne

 

Jeśli nie boisz się pasywki i masz odpowiednio ustrugane drzwi to próbuj. Praktyka jest bezcenna.

 

 

wiruq próbuj. Testuj sprzęt, a nie wachluj klockami. Dowatowany sprzęt potrafi dostać skrzydeł. Postaraj się nie przesadzić, żeby nie poleciały do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował,tym bardziej że jak piszesz: drzwi masz zrobione,więc jeśli jest odpowiednie wygłuszenie samochodu,to nie ma się czego obawiać jeśli podłączysz pod mostek. Znajomy też ma głośniki 50W podpięte pod 125W i nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z braku czasu podłączyłem na chwilę jeden kanał i wydaję się lepiej. Jednak mam problem. W radiu mam 2 wyjscia rca, w tym przypadku będę potrzebował 2 na głośniki  i 1 pod sub. Czy taki rozdzielacz może załatwić sprawę? http://allegro.pl/czincze-z-rozdzielaczem-na-4kanaly-2-rca-na-4-rca-i3034047055.html Czy polecacie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...