Skocz do zawartości

Laminat szklany - obróbka


fanatix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laminat (jakieś 3-4 mm grubości) potrzebuje w nim zrobić kilkanaście dziur w kształcie elipsy 20mm*40mm, muszą być ładnie oszlifowane, na pierwszy ogień poszły kamienie szlifierskie na wiertarke ( najpierw nawierciłem ile się dało) ale to męka, potem takie frezy na wiertarke - też męka(frez za szybko się kończy), myślałem o frezarce górnowrzecionowej, ktoś kombinował takie cuda????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pracy robia elementy do maszym z laminatu szklano epoksydowego (kiedys robili z bawelniano-fenolowego ale od temp sie rozlazil) i plytki na frezach siadaja bardzo szybko!

wiec wcale sie tobie nie dziwie ze ciezko idzie

 

proponuje zrobic szablon z MDFu i uzyc pierscienia kopiujacego

jak bedziesz mial problem ze skalowaniem "ramki" to uzyj freza z lozyskiem 

 

tylko najpierw wytnij wyrzynarka zostawiajac ok 1mm naddatku na frezowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale wyrzynarką, jajko 2 na 4 cm, tych otworów jest prawie 100, nawiercam ile się da, nie rozwierce tego idealnie, bede kombinować, 

Zastanawiam się czy warto kupować frezarke, można by wtedy zastosować jakiś frez diamentowy, albo z węglików spiekanych - może by dały rade.

Zakombinuje coś i zdam relacje, najważniejszy bedzie efekt końcowy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dremelem z węglikiem szlifowałem szkło hartowane i szło.
kompozyt ma to do siebie ze laczac 2 (conajmniej) rozne materialy uzyskujemy zupelnie inne wlasciwosci...

 

skro tego jest az tyle to mam 2 propozycje

1 - daj to na wode. jezeli koszt przekroczy ok 300zl to:

2 - kup frezarke + tanie frezy + szablon wyciety na laserze np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wode mam w pracy, ale będą mi bręczeć do konca życia że kiedyś mi wycieli, 

frezarka to pólbiedy, zamontuje do góry nogami, taki prowizoryczny stól i heja, tylko pytanie ile tych frezów wyjdzie,

http://www.narzedzia-poznan.pl/bosch-osprzet/frezowanie/rotocut/osprzet-do-rotocut/frezy-do-rotocut/frez-b-64-g-do-wycinarki-rotocut-6-35-mm-l-25-mm-g-50-mm_p_10865.html

myślałem o takim frezie, jest do włókna, może dać rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...