Skocz do zawartości

Rozdzielenie kabli zasilających


SeXy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie kabli zasilających, więc tak. Kable od aku idą 20mm2 i później chce podłączyć dwa wzmaki, i teraz nie wiem co wrzucić, czy dać rozdzielacz kabli np. + (plusa) 1 wejście 20mm2 i dwa wyjścia na 20 mm2 do każdego wzmaka po jednym, i tak samo z minusem, czy mogę wrzucić taki rozdzielacz na jedno wejście 20 mm2 a dwa wyjścia po 10 mm2 i oczywiście analogicznie z minusem. Czy jak zastosuje te drugie, że potem kable zmniejszą swój przekrój o połowę, to nie spadnie mi napięcie aż tak żeby coś się działo ze wzmakami. Dodam jeszcze że na końcach tych kabli 20mm2 będzie kond 1 farad i dopiero od niego bym rozdzielał kable. Mam nadzieje że jasno to wytłumaczyłem. Dzięki za odpowiedź :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z regulaminem to chyba powinny byc bezpieczniki dodatkowe

ale ja nie startuje w zawodach CA i uzylem czegos takiego - jakosc bardzo dobra

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...d=&pid=1563

 

a jesli dasz wejscie 20mm2 i wyjscie 2 x 10mm2 mysle ze takze bedzie ok oczywiscie wtedy inny rozdzielacz nie ten ktory podalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie bawiesz sie w bezpieczniki to daj to Stingera czyli 3x20-25m2

obecnie mam tam wpiete 25mm2 - spokojnie daje rade

dobra jakosc no ale cena to juz taka jaka jest teraz

ja kupowlem prawie rok temu 2 x takie rozdzielacze tyle ze poprzednie wydanie takie kanciate za 34.-zł sztuka

 

dokladnie takie jak te - czyli starsze wydanie tyle ze 3x20-25mm2 - teraz ich juz nie ma w ofercie

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...d=&pid=1320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz dać kable wychodzące 10mm2 jak nie są zbyt długie.
te 10tki kable miały by max do 30 cm albo mniej, bo w końcu wychodziły by od konda.
jesli nie bawiesz sie w bezpieczniki to daj to Stingera czyli 3x20-25m2
hmm a co masz na myśli dokładniej? Ja tylko chciałem na plusie dać przy aku (wielkość taka jak suma wszystkich bezpieczników na wzmakach). Dobrze myślę czy jeszcze dac jakieś inne bezpieczniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie możesz dać kable wychodzące 10mm2 jak nie są zbyt długie.

Popieram

 

cooler napisał/a:

jesli nie bawiesz sie w bezpieczniki to daj to Stingera czyli 3x20-25m2

hmm a co masz na myśli dokładniej?

Chodzi o to czy montujesz bezpieczniki na tych krótkich kabelkach pomiędzy rozdzielaczem a wzmacniaczem, jak dla mnie to akurat bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze wiedze kolega ma 3 wzmaki ?

Bi amping na przód jak widać :]

 

Co do kabli to muszę zmienić opis, bo Denon jest na 4x4mm^2 a nie 2x 8 :(

W podpisie mam tylko zasilające :padam:

Głośnikowe troszku mniejsze :D Wysokoton 1,5mm, kick 2,5mm, sub 6mm.

Koniec off topa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj zlacza oczkowe do konda, i na kondensatorze sobie to rozdzielisz, ja bym dal po 16mm2 do wzmakow te krotkie odcinki, przykrecone na konektory oczkowe do kondensatora, najmniej strat najtaniej i bez kombinowania,
No tez tak myślałem, ale to strasznie dużo tych kabli wyjdzie przy kondzie i nie wiem czy mi się wszystkie zmieszczą heh ale spróbujemy zobaczymy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...