Skocz do zawartości

Problem z napędem CD po wymianie na drugi zestaw...


sebus00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taką zagwozdkę, posiadam kultowa jednostkę Alpine 9813r, w której to czasami na dołach zarywa utwory, dodam że zawieszenie auta jest trochę sztywne w końcu to Golf III, no i tu sie pojawił drugi problem, gdy wymieniłem ten napęd na inny, który miałem w posiadaniu. Napęd ten zachowuję się dosyć dziwnie, po podłączeniu zasilania coś tam sobie brzęczy, jednak nie można włożyć płyty CD gdyż blokują dwa pionowe bolce na wejściu, dodam że zauważyłem ze napęd ma zwolnionę blokady i całe zawieszenie zachowuje sie jak by miał płytę CD już w środku.

Czy jest jakaś możliwość zresetowania go, odblokowania, czy tez może przyczyna może być któryś z silników, proszę o jakieś sugestie, porady, może ktoś miał podobne problemy.

 

Pozdr Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze podejrzewasz, takie połozenie wskazuje na płyte w srodku... Jesli nie wraca do stanu spoczynku po podłaczeniu do sprawnej jednostki to stawiam na niesprawny naped... Nie potrafisz sobie wizac zasilacza/prostownika do domu, rozebrac i obserwowac co dzieje sie po podłaczeniu zasilania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem zachowanie napędu w aucie na rozebranym radiu, są tam dwa switche, które jak wywnioskowałem są odpowiedzialne za podajnik płyty, jak je pobudzę/załączę coś tam się silnik odzywa ale całą mechanika cisza, dziwne właśnie...a sęk w tym, że obecny napęd działa czyta wszystko ok, problem się pojawia na dziurach, nie jestem pewien czy ten napęd posiada jakąś tam pamięć buforowania, czy jak zauważyłem są tam 3 poduszki, może i olejowa nawet i to jest system antywstrząsowy, a problem leży w zbyt sztywnym aucie ....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...