Skocz do zawartości

2x JBL P1222 + Hifonics Brutus BX1500D - słabo gra


Rapik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pacjent A8 D3, oryginalne nagłośnienie BOSE + adapter ze światłowodu na wyjście liniowe i podpięte pod to 2x JBL P1222 + Hifonics Brutus BX1500D.

Problem jest taki że sprzęt nie gra jak powinien. Niestety ale w temacie CA jestem dość zielony, a i FAQ Nazara nie wiele pomaga w tym wypadku.

 

 

http://konrad.republika.pl/hifon.jpg

 

Subsonic należy ustawić nieco poniżej częstotliwości rezonansowej - czyli jak, bo nie wiem na który parametr patrzeć ?

Bass EQ ustawione na 3/4

Low Pass na około 80Hz

Faza odwrócona czyli ustawione na 180*

Level 3/4

 

No i niestety skrzynia nie robi spustoszenia a jedynie dobrze uzupełnia pasmo - membrany się nawet nie wychylają..

 

W czym może tkwić problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable 35mm2 OFC. Skrzynia przyszła w całości z głośnikami - nie mam pojęcia jakie strojenie. Port szczelinowy. Zdziwienie było kiedy wykręciłem głośniki by sprawdzić jak są podpięte i szok.

Podłączona była tylko jedna cewka z każdego głośnika a w drugiej nie było nic podpięte - ale grało i nie wywalało protecta o dziwo.

Zaraz idę zmienić konfiguracje na 2 ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki przepięte w konfiguracje 2ohm i wreszcie się odezwały :), piec jest w porządku, można podjechać na odsłuch.

Potrzebuje jednak gotówki i póki co jeśli szybciej się nie sprzeda będę je pędził BM'em 990ATX.

Będzie też próba sprzedaży skrzynki wraz z głośnikami, a finanse przeznaczę na rozbudowę przedniej sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...