Skocz do zawartości

Problem z konstrukcją skrzyni BR do Focala Access 25 A1


sebus00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów z forum, mam nadzieję, że mi tu doradzicie, bo już sam głupieje z czytania i obliczeń skrzyni.

Do tej pory bawiłem sie ciągle w CLOSED, ale zakupiłem taki głośniczek jak FOCALA Access 25 A1, ale ten typ głośnika w CLOSED

się nie sprawdza, więc stoje przed problemem jaka tu skrzynie dobrać, z wyliczeń programu WinISD wychodzi box 20,3L i strojenie 42,94Hz.

Specyfikacja mówi że zakres skrzynek od 20-40L, z czego 25 jest optymalnym rozwiazaniem i taką tez chciałbym stworzyć.

Poniżej link do manuala, czy mam wziaść te wymiary pod uwagę jakie są tu uwzglednione i tak też wykonać, czy jakieś poprawki tu uwzględnić

25L ma skrzynia netto, ale zapewne nie uwzgledniony został glośnik jak i port gdzie odejdzie kolejne 3L pewnie.

(str.5-6)

Proszę o poradę, bo już głupieje z tym BR, kolejny myk to strojenie wymieniony tu port to 8x23(jakoś mało popularny) z kolei z programu wychodzi inny makabra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,ale nie dodałem że skrzynia miała by być ścieta z tyłu, by sie lepiej pasowała z oparciem

w manualu sa wym: szer/wys/głeb.d/głęb.g 390/330/330/210 port 8x23

 

"zomer1980" twoja propozycja ma coś ok 40L brutto z tej propozycji Focala wychodzi 35L Brutto

i zapewne taki port 75/300 bedzie musial byc dluzszy by strojenie było na tym samym poziomie. (dobrze myślę?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pojemosc 40,8l brutto. Odejmij obudowe z mdf,u 18mm, odejmij pojemnosc portu, odejmij głośnik.

Zrobiłem mały czeski bład- gdzieś krzywo patrzyłem. jeżeli chodzi o wymiar-miałem na myśli 300-400-330

port 75 o długości 280. Strojenie wyjdzie 40.22hz

Pojemnosc podaje netto-bo tak idzie podawanie jak producent - 25litrów

 

Ty masz policzone brutto całośc-wyszło ci gdzieś 24,23litra całość z obudową i głośnikiem. Aby ustawić odpowiednie strojenie i pojemnosc to musisz zrobić taką bude ale nie 390mm tylko 450. Wtedy ci sie zrówna litraż netto do 25hz i strojenie w granicach 30,08hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa ze liczymy litraz netto odejmujac tak jak piszesz, to wiem, ale nadal nie mam przekonania

co do stworzenia skrzyni i zestrojenia jej. Mowisz by przedluzyc wymiar szerokosci budy by uzyska 25L juz po odliczeniu glosnika i portu ok ,

tylko ze ten glosnik niestety powinien byc przy tym litrazu strojony w ok 42Hz, dość wysoko, ale podobno z tego głośnika mega zejscia nie bedzie

za to ma być szybki i precyzyjny....

...

 

Dzięki "zomer" za sugestie i podpowiedzi, po analizach i przemyśleniach skrzynia się tworzy :)

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...