Skocz do zawartości

System Vibe - za dużo sprzętu. Pomocy


inco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat zakładam ponieważ nie mam za bardzo koncepcji, a znajomy poprosił mnie o spięcie sprzętu w aucie które buduje.

 

Sprzęt który ma skompletowany jest następujący.

 

- Przód - Vibe Space 3d + po dodatkowym wooferze z takiego zestawu w drzwi.

 

- Tył - woofery z zestawu Vibe Space 3d

 

- Subwoofer - Vibe Space 12

 

- Wzmacniacze - Space stereo 4 ch. + Space Bass mono pod suba.

 

Jak wszystko to zobaczyłem i koncepcje sprzedawcy to troszkę zgłupiałem. Nie wiem jak on chciał to spiąć na tych wzmacniaczach i jakiego efektu się spodziewa.

 

Wpadłem na pewien pomysł nie wiem czy jest on dobry szczerze wątpie ale skoro sprzęt już leży postanowiłem zapytać. Jak by zrobić z przodem coś na kształt 3,5?? Woofery spiąć w 2 ohm i zobaczyć jak to zagra? Kwestia tego czy wzmacniacz z dwóch kanałów które są potencjalnie przeznaczone na przód uciągnie to. Domyśliłem się, że pozostałe dwa kanały będą szły na tylne woofery. Czy takie spinanie tego w ogóle ma sens?? Czy będzie po prostu trzeba dokupić jeszcze jedną dwu kanałówkę na tylne drzwi,

 

Ja wiem, że system jest budowany nieco wbrew sztuce - jednak będzie to swoisty demo car który ma zaprezentować jak i co było w nim wykonane. Odbija się to niestety na car audio.

 

Jednostki centralnej jeszcze nie ma wybrajen, właściciel uparł się na 2 din niestety. Czytałem troszke tematów na forum i wychodzi na to , że najlepiej będzie kupić jakiegoś alpina + zewnętrzy proc. Chociaż do końca nie jestem przekonany. Jako, że system przedni z założenia jest pasywny. Tyle woofery prawdopodobnie będą musiały być cięte z wzmacniaczy.

 

Cholernie to wszystko pogmatwane dlatego proszę o pomoc jak to uratować na tyle ile się da.

 

Pozdrawiam serdecznie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...