Skocz do zawartości

Alpine SWE-1243E + CARPOWER HPB-1502


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam waszystkich !

 

Jak w temacie planuję po sklejać 35 litrów pod Alpine SWE-1243E Głośnik juz kupiłem a teraz rozglądam się za piecem do tego.

Moge okazyjnie kupić od znajomego CARPOWER HPB-1502 (200zł).

Czy po podłączeniu tego wzmaka nie zakopci się z mojej Alpinki ???

Troche się tego obawiam bo moj kolega spalił już na nim Pioneer TS-W307d2 ktory ma 400W rms a Alpinka zaledwie 250W rms.

Z tego co widziałem na pokrętłach to pionek prawdopodobnie został przesterowany bo wszystko chodziło na maxa (zeby ''głośno'' gralo) a o wygrzewaniu głośnika to człowiek nawet nie słyszał :) ale mimo to się obawiam.

Z tego co piszą w specyfikacji to CARPOWER HPB-1502 ma po 250Wrms na jeden kanał a 500Wrms w mostku.

Czy możecie coś doradzić ?? Czy mam jechać na jednym kanale?? Albo jak go ustawić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten glosniczek ma 4 ohmy z tego co pamietam a wzmacniacz ma zekomo 250w przy 2 ohmach a przy 4 ma podajrze zekomo 175w wiec odpada wybitnie, a jak chcesz wsadzic 2 glosniczki to zejdziesz zapewne do 2 ohmow a carpower niestety nie jest od tylu stabilny w mostku :) jak masz w planie podlaczac dwa glosniczki proponowal bym dorzucic pare groszy i kupic cos stabilnego od 2 ohmow:p albo monoblock jak kto woli:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupilem piecyk.

Czytalem na tym forum o nim opinie ze jak sie trafi jakas uzywka w dobrej cenie to '' brać i uciekać'' :D a 200 zł wydaje mi się bardzo dobrą ceną.

Doszedlem do wniosku ze zrobie te 35 litrów pod alpinke a potem szarpne sie na jakiś wiekszy przetwornik a alpina sprzedam razem z domkiem.

Ale to może dopiero na wakacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piecyka to pisałem ze mam od kolegi który wywalil kupe kasy na wzmaka i głośnik a potem tak rozkrecil wszystko na maxa ze Pionek nie dal rady :hyhy: i chyba w tym wielkim szoku sie tego pozbył za 200 zł :padam: a gratis dostalem spalonego pionka ale niewiem czy coś sie da z nim zrobić bo nigdzie niemoge znależć cewki do niego a nawijanie to raczej niezła masakra :hyhy: Robił to ktoś ?? Może jakięś rady ??

Wczoraj troche rozgrzałem Alpinke :?: Pomimo ze dalem na 25% to niemogła ustać w miejscu :przestraszony:a że niema jeszcze swojego domku wiec wsadziłem ja w starą skrzynkę od innego głośnika i tak pukała 4h az aku padł :) Jak narazie sie laduje i wieczorem następna sesja może już troszke mocniej ale caly czas pod prostownikiem wiec może dłużej wytrzyma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...