Skocz do zawartości

Yakuza PW1503A


SzniQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na tym forum więc proszę w razie błędów nakierować mnie na dobrą ścieżkę.

Mam problem.

Otóż zakupiłem nową Yakuzę PW1503A (nie AX). Grała już w 4 różnych skrzyniach, ale aktualnie pogrywa w skrzyni szczelinowej.

Ostatnio słuchając muzyki w domu (Gdyż tu mi akuratnie służy) zaciekawił mnie dźwięk wydobywający się z kopułki. Mianowicie było to takie "cykanie" przy większym wychyle membrany.

Lecz po dociśnięciu głośnika w tym miejscu:

http://imageshack.us/photo/my-images/10/dsc07704s.jpg/

przestaje się owy dźwięk wydobywać.

 

Głośnik nie był katowany, delikatnie zagrzałem go w samochodzie pod wzmacniaczem solinga 180 W rms.

 

Czyżby źle wycentrowana kopułka?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy yakuzie to norma , ten typ tam miałem yakuze 1203 ax i miałem tak samo z resztą w którymś z postów na tym forum masz napisane jak ja miałem taki sam problem jak ty :D zgadzam się z kolegą dan124

 

yakuza to sprzęt do falowania blach :D ale niestety nie do jakości , dyskwalifikuje ją duża masa membrany , szanuj ją bo łatwo ją uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to moje jedyne rozwiązanie.

Przymierzam się do Peiying PY-2H30R (500 W RMS @ 4 Ohm na mostku) ale pieniędzy aktualnie brak.

Prócz tego Solinga gra mi jeszcze Technics SU-V60 Ale jakto one bardzo się grzeje.

 

Niestety nie udało mi się uchwycić tego cichutkiego cykania. Ale mogę wrzucić filmik z próby uchwycenia tego dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nic groźnego, skoro słychać ten dźwięk jak tylko delikatnie przesunę membranę - "cyk" i potem cisza, zero tarcia zero czegokolwiek. Ale denerwujące jest jak leci po cichu muzyka, jak jest głośniej to oczywiście tego dźwięku nie słychać.

 

No cóż, pożyjemy zobaczymy.

 

Oraz zastanawia mnie jej moc (skoro to nie jest AX tylko A i różni się przede wszystkim górnym zawieszeniem)

Bo skoro ma tyle mocy co Yakuza 12" wersja AX to 500 W RMS powinna przyjmować, a tu tak jakby ... Chciała wyjść i poskakać obok auta.

Ze względu na wielkość skrzyni taki skok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mój filmik, także nie wiem co tam się dzieje i jak, ale skok głośnik uzyskuje 3 razy większy niż jak ja nim "pykam".

"Niezbyt ambitna jednostka" jako sam głośnik czy wzmacniacz? W sumie nie narzekam pewnie ze względu na to, że przeniosłem się na tą wersję Yakuzy z Alpharda HW-1500.

Może ktoś się nawinie, aby ten głośniczek ze skrzyneczką sprzedać to rozglądnę się za czymś lepszym. Na razie brak funduszy na jakiekolwiek ruchy, niestety. (Życie 17'nasto latka). Teraz celem jest jakiś porządny wzmacniacz, ale na razie zbieram drobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...