Skocz do zawartości

Lutowanie kabli glosnikowych


bassdriver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uzywam czegos takiego http://allegro.pl/lu...1881394508.html (tylko placilem 50 PLN) mistrzostwo swiata. Wszystkie kable 20,35, 50 mm^2 - lutowanie tym palnikiem to czyts przyjemnosc, lekki, bardzo mobilny i nie mialem z nim zadnych problemow.....

Bo to dobra marka jest ;)

 

 

zapytam z ciekawości posiadam palnik teln+propanbutan do cięcia metali. na "małym ogniu" tez zapewne da rade? tylko trzeba uważać zeby nie upłynnić miedzi :zawstydzony:

Chciałbym zobaczyć jak wygląda lutowanie kabla takim palnikiem :D:super: :super: :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przytapia się wam izolacja przy lutowaniu palnikiem ?

 

 

racja jest to jedyny (-). trzeba popróbować i zobaczy, płomien jest punktowy, ale przesadzenie z ilością tlenu i temp. bedzie za wysoka

 

tak jak napisał "szef" gdy zobaczymy ze izolacja płonie to znak ze jest git :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

O kur.... praska do tulejek >50mm za 103 zł !! Chyba wykupię cały kontener ! A ja głupi płacę po 1k za sztukę :(

 

 

Cena niska.. aż za niska.. Ale na parę strzałów może będzie ok.. ciężko powiedzieć. Brałem inne rzeczy od tego Allegrowicza i moge go polecić. Co do samej zaciskarki się nie wypowiem niestety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz kilkanasci kabli 50mm2 zakonektorowałem zaciskajac konektor solidnie na kablu plus lutowanie nad stara gazówka :) i nawet izolacja sie nie topiła

 

Stara duzą kolbówką w mrozy -20stopni w nieogrzewanym garazu udało mi sie 4 przewody 50mm zalutować z tym ze musiałem nieżle kombinowac zeby nagrzac konektor do temperatury topnienia cyny :P

 

Lutownica plus opalarka dobry sposób

 

A ten "gorący kociołek" też :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Siema.Odrazu napisze : Jesli taki temat juz byl to prosze moderatora o jego zamkniecie.Ja takowego nie znalazlem (moze slabo szukalem :wink: ) .A wiec..Posiadam pare kawalkow kabla tzw.grajacego ( czyt.drogiego) z ktorego musze ulepic jeden dlugi kawalek poniewaz przechodze na aktywke.Pytanie brzmi : Czy sa jakies przeciw wskazania ???

 

Proszę ;)

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...