Skocz do zawartości

Prośba o pomoc - pierwszy zestaw


LTJ Bukem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum tak więc prosze o wyrozumiałość

 

Prośba o pomoc dotyczy wyboru sprzętu grającego do samochodu. Wzamacniacz który wybrałem jest to model rm-v41 firmy u-dimension i jest on piecem docelowym, ma zasilić zestaw przedni, plus do tego głośnik basowy w skrzyni zamkniętej lub otwartej umiejscowiony w bagażniku.

 

W samochodie został jak na razie wytłumiony dach, podłoga, nadkola tył wraz z bagażnikiem. Użyłem do tego celu mat butylowych z warstwą aluminium GMS06xL na karoserię i na to następnie warstwa pianki GMS022 grubości 10mm. Przewody zostałły wmiarę odizolowane od siebie. Patrząc od bagażnika do przodu samochodu:

po lewj stronie głośnikowe 2x2,5mm2, środkiem przwód ekranowany sygnałowy z dodatkową żyłą sterującą, natomiast prawą strona zasilający 16mm2.

 

Masa ma być podłączona do karoseri lub jeśli będą słyszalne dźwieki silnika w głośnikach to zostanie dołożony przewód masowy od komory silnika do wzacniacza bezpośrednio.

 

Drzwi będą wygłuszane matami GMS06xl na blachę zewnętrzną następnie na to GMS022 grubość10mm, otwory technologiczne w drzwiach cienką blacha aluminiową przynitowaną do drzwi i na to maty GMS06xl. Na tapicerkę zamierzam nakleic GMS022 od strony wewnętrznej. Głośniki na dystansach z mdf

 

Moje pytania sa następujące:

 

Wzmacniacz u-dimension rm-v41 według danych producenta generuje dość znaczną moc 4x75w mocy ciągłej

 

Wypatrzyłem takie zestawy na aukcjach

Wzmacniacz RMV41 + Morel Dotech Ovation 6

  • Rozmiar: 165 mm
  • Moc RMS: 140 W
  • Impedancja: 4 Ohm
  • Skuteczność: 90 dB
  • Pasmo przenoszenia: 40 - 25.000 Hz
  • Głębokość montażowa: 61 mm
  • Częstotliwość podziału: 3,2 kHz

Wzmacniacz RMV41 + głosniki HX-165SQ

  • System: 165mm,
  • Zwrotnica,
  • Moc (RMS/max): 2x100/2x100W,
  • Impedancja: 4 Ohm,
  • skuteczność: 92dB,
  • Głębokość montażu: 67 mm

 

Czy jest to zestaw opłacalny? Czy wzmacniacz bez zmostkowanych kanałów poradzi sobie z takimi głośnikami?

Czy może sobie odpuscić sobie taki zestaw i w zamian kupić tańsze głośnik plus subwofer?

Tylko jakie te Głośniki budżet to 1000pln

 

Muzyka której słucham to: breakbeat drum'n'bass ciężki rock i metal, czasem jazz house jak równiez ambient

 

dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...