Skocz do zawartości

Zakup kamery HD/Full HD na własny użytek domowy


Kepke_23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie chcemy razem z żoną zrobić sobie prezencik na nadchodzące święta (znaczy ja bo ona nic nie wie ale kiedyś rozmawialiśmy o tym bo zazwyczaj nie robimy sobie niespodzianek tylko ustalamy co byśmy chcieli wtedy wiemy że to cos nie trafi do komody z nieużywanymi rzeczami) i zakupić jakąś kamerkę na własny użytek jakieś nagrania imprezki, wakacji i takie tam. Przeglądałem trochę tego jest na rynku co byście polecili czy jest np sens kupować full HD czy może HD wystarczy? jakie firmy są dobre ? Mam 3 cyfrówki z Sony i nigdy nie miałem z nimi problemu może i kamerkę też by Sony zakupić ale niekoniecznie. Cena powiedzmy 1500-2000pln jeśli macie jakieś propozycję chętnie poczytam sugestii na temat sprzętu z góry dzięki pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze nowe gopro

jest kozackie:D

 

http://gopro.com/cam...3-black-edition

 

 

przy okazji kozak utworek reklamujacy heheh

 

w grudniu bende mial wiec wrzuce jakies jazdy rsem:D

Bendziesz krencił filmy?

Ja polecam Panasonic HDC SD90 - bardzo dobra kamera, można ją dostać już poniżej 2000zł.

Z tańszych - sam posiadam Samsung HMX-QF20, niedroga (900zł), nieduża, FullHD i ma zajebistą opcję udostępniania nagrań przez WiFi do telewizora czy na kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm a ustawiles yt na hd:D

http://www.youcanwake.com/wp-content/uploads/2012/10/GoPro-Video-NTSC-PAL.jpg

 

cena smieszna jak za taki sprzet black za 500$ na gotowo zal bylo nie brac

Zip napisałem wielkość :) a nie rozdzielczość ! Widziałem w HD ale jak np oglądam 5d mk2 w Hd to urywa jaja plastyką i obrazkiem , zerknij na demówki z YT

 

Cyfrówki hmm powodzenia w łapaniu ostrości w ruchu .............

Jaki w tym problem ?

 

 

Panowie przetestowałem nie jedną kamerkę i nie ma kamery do 5k zł o lepszej jakości obrazka niż małe lustro lub panas GH i nie ma lepszej kamery do 50kzł od FF Canona . Myślicie że dlaczego w wielu produkcjach filmowych używa się właśnie luster FF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gopro znam dobrze brachol ma ale pierwszą serie sam osobiście sobie chcę też zakupić bo będe nagrywał jazdy jak będę śmigał na "dirt bike" bo do tego się nadaje bardzo dobrze. Powiem szczerze że jakość z gopro jest naprawdę dobra brachol nagrywa nią nawet jak na wakacje jedzie i rewelacja tylko ze ja chcę na chwilę obecną taką mniej do sportów ekstremalnych a bardziej do spokojnego nagrywania. Muszę się zastanowić nad tą gopro może warto w nią zainwestować i będzie do wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zip , na lapku dell XPS 17" ( pisałem juz o nim ) Go pro ma fizyczny rozmiar matrycy 5.6mm na 8mm lustro ma 17 na 25 mm co daje prawie 8 razy większą powierzchnie a co za tym idzie wielkość sensora , a co najważniejsze krążek rozproszenia , dzięki któremu separacja planów w Go pro jest nie możliwa :) przerobiłem te kamerki i tak jak pisałem do zabawy w sam raz , fajna sprawa, ale jeśli chcemy coś lepiej to tak jak napisałem wyżej :) .

Matryca ips?

mam 27" do zdjęć na PVA od eizo ale tam nie widać nic lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Dj Darecki dnia 11 listopad 2012 - 19:40 napisał

Cyfrówki hmm powodzenia w łapaniu ostrości w ruchu .............

Jaki w tym problem ?

 

 

Panowie przetestowałem nie jedną kamerkę i nie ma kamery do 5k zł o lepszej jakości obrazka niż małe lustro lub panas GH i nie ma lepszej kamery do 50kzł od FF Canona . Myślicie że dlaczego w wielu produkcjach filmowych używa się właśnie luster FF ?

 

Właśnie obejrzałem sobie film kręcony cyfrówkami reżyser Olivier Stone więc nie jakiś gniot i mogę powiedzieć że łapanie ostrości cyfrówkami to lipa .

Sporo razy ostrość była tam gdzie nie nie powinna , nie wspomnę o głębi ostrości .

Kręcą twarz ostrość na 1 oko drugie rozmyte porażka.

Kamera to kamera...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcą twarz ostrość na 1 oko drugie rozmyte porażka.

Kamera to kamera...........

no toś się popisał teraz ...

Właśnie obejrzałem sobie film kręcony cyfrówkami reżyser Olivier Stone więc nie jakiś gniot i mogę powiedzieć że łapanie ostrości cyfrówkami to lipa .

Sporo razy ostrość była tam gdzie nie nie powinna , nie wspomnę o głębi ostrości .

Proszę Cię :) nie masz pojęcia o kręceniu i uwierz mi jest tam gdzie być powinna to się nazywa separacja planów :) , AF jest dużo szybszy i lepszy niż w kamerach , głębia ostrości uzyskiwana przez aparaty jest niedościgniona przez kamery ( do 50k zł) , dlatego coraz więcej kręci się cyframi lub kamerami zrobionymi na bazie cyfrówek ( a napewno wykorzystujący matrycę i proce do obróbki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywieście że zdecydowanie bardziej lustro ! Mam Nikony D700 i D7000 ( ten drugi bardziej do filmowania) i kamery naramienną Sony HDV-1000P i Canon XL1s ( obie wykorzystujemy do telewizji internetowej, kręcenia klipów i koncertów ) . jakość obrazka i możliwości zdecydowanie są po stronie lustra , kamery mają lepszą ergonomię do kręcenia i są wygodniejsze w długim kręceniu , chyba że dokupisz uchwyt na barowy do lustra i już masz remis :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...