Skocz do zawartości

BR do GZNW 15X


mikolaj88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o projekt skrzyni BR. Dodam tylko ze producent podaje wymiary :70 Liter / 2.45 cu.ft.

Rohr / Tube 2 x Ø 10 cm / 4" L= 30 cm / 12" ale nie wiadomo jakie jest strojenie. Słucham głównie czarnego rapu. BR jeden okrągły toczony z MDF z ładnymi rozszerzeniami na początku i końcu portu, coś w tym stylu

 

https://www.youtube.com/watch?v=NYm2EUnFdkI&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 70l/ 2,45cuft to port o powierzchni 255cm3 i długości 56cm(strojenie ok 38HZ) lub 61cm i strojenie ok 36Hz

ewentualnie jak jest miejsce to 110litrów, port o pow. 410cm3 a długości ze strojeniem takie same jw.

albo na 140litrów port o pow 510cm3 i zestroić jeszcze niżej... :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do litrów to pamietaj ze to jest netto, do tego trzeba doliczyć objętość portu i głośnika czyli dojdzie do tego dobre 40litrów. a co do portu to moze wystawac a nawet bedzie musiał wystawac, mozna tez zrobic załamany. oczywiscie mozna mniejsze skrzynki ale według tych wzorow co ci podalem to w takiej skrzyni głosnik zrobi robote...

 

im wieksza skrzynia tym lepiej, im wiekszy port lym lepiej tyle ze musi byc odpowiednio długi, no i oczywiscie wszystko ma swoje granice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli front skrzyni zrobiłbyś z mdf,u 44mm a reszte z 22mm to można pomyśleć nad rozmiarem

900x400x400mm

szczelina by miała 356x75x800mm

uzyskałbyś strojenie 35.76hz a port by miał większą szerokośc 267cm2

Z tego suba można wycisnąc dużo więcej, ale sporo by nas blokowała skrzynia i jej rozmiar-jeśli byś chciał sie pobawić w db drag :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś do dbdragu, terach chodzi mi o skrzynie do słuchania muzy. Nie zrozumiałeś mnie jak pisałem o wymiarach... szerokość max 900mm, długość 500mm a wysokość może być np 600mm więc max objętośc wychodzi około 270l, chcę niskie strojenie np. 36 Hz do czarnej nuty. Skrzynie jakoś upcham do bagaja, bo z tego co wiem to im większa tym lepiej zagra, ale wszystko ma granice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet do niskiego strojenie lubie miec mniejszy litraż. Wtedy nawet taka 15" ma lepszą jak dla mnie dynamikę.

Ten głośnik to ma niezłe dmuchnięcie, jak chcesz mieć pompę to dobrze nie brać aż tak dużego litrażu. Dlatego chce sie dostosować do możliwości.

270litrów to podajesz litraż całe budy brutto.

Odejdą sciany, głośnik, port, przy tych parametrach można dać sporo.

A co powiesz na bude 500x500x850? To taki margines aby nie dać "ciała"

Strojenie z portem 456x100 z długością 700mm. Da ci to jakieś 35,5hz

Jak słuchasz tylko murzynów, możesz zaryzykować takim portem. 

Helona z wiekszym portem strzeliłem i tak szalał, a  ma inne parametry w porównaniu z GZ. Chociaż tu do db dragu dałbym inna zupełnie budę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy uważają, że należy robić przestrzeń od krawędzi rury do tylnej ściany przynajmniej (0,8 ... 1) średnicy rury.

 

 

_

Czy przy odległości magnesu głośnika od tylnej ściany (w przypadku bardzo niskiej zadudowy, oczywiście kosztem zwiększeia szerokości i długości), również należy stosować tego typu zasadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy - czy tylna ściana jest pochylona? 

Miała nie być ale jeśli znacząco brak pochylenia pogorszy granie to mogę wziąć taką koncepcję pod uwagę.

zomer1980 mógłbyś się odnieść do mojego pytania z poniższego wątku ?

http://www.strefacaraudio.pl/topic/12831-audio-system-hx-08-sq-w-br/page-2?p=337455

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina będzie w środku na załamaniu zaokrąglona i tak samo na wyjściu, port będzie zaokrąglony poprzez wielokrotne ponacinanie płyty.

 

Port jak na foto.

 

Widze bardzo dobrą robotę. Przy takiej możliwosci portu takie zastosowanie daje lepsze efekty niż tradycyjne "podszlifowanie" krawędzi Takie samo rozproszeniu na wyjściu polecam i wewnątrz, ale w tym temacie Tobie tego chyba nie trzeba tłumaczyć.

 

Jak bedziesz chciał pobawić sie tylko w 100% db-drag, podrzuce ci inną opcję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...