Skocz do zawartości

INSTALACJA CAR AUDIO OD ZERA GOLF 5


raven42
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem was prosić o pomoc przy mojej instalacji car audio, a w szczególności jak poprowadzić kable zasilające od akumulatora do samego bagażnika krok po kroku, tak samo z kablami sygnałowymi.

Nie bardzo chcę zmieniać oryginalne radio, tylko nie wiem czy jest tam wyjście na wzmacniacz.

Auto kupiłem parę dni temu. Golf 5 1.9 TDI

Bardzo nie chcę niczego pouszkadzać bo mam wszystko w niemal idealnym stanie.

 

Na przód mam wzmacniacz Mac Audio mpx 4000 czterokanałowy, szkoda tylko ze nie mam głośników w tylnych drzwiach ( przynajmniej narazie http://www.golfv.pl/img/smilies/smile.png ).

 

Do subwoofera mam JBLa GTO 14001 , a subwoofer to Kicker Solo Baric S15L74 15'

 

Powiedzcie mi jak byście zamontowali te dwa wzmacniacze tak aby były widoczne ( do czego byście przykręcili, dodam że jak oba te dwa wzmacniacze są za blisko siebie to generują zakłócenia )

 

Do tego wszystkiego mam akumulator Hollywood Energetic SPV 20 i kondensator Hollywood Energetic 6F.

 

Jak to wszystko zrobić aby miało ręce i nogi? Jak przebić się w gustowny i łatwy sposób przez scianę grodziową do wnętrza samochodu?

Na kablu zasilającym pisze 4 Gauge Power Cable więc jakiej jest grubości? Nie znam sie za bardzo na przekrojach.

 

1 W jaki sposób również podłączyć drugi akumulator? Kiedyś miałem takie podłączenie: Z altka do jednego aku, a potem z aku pod maską pociągnięty plus do aku w bagażniku a minus z karoserii.

2 Czy nie powinienem podłączyć w ten sposób: Z altka do aku i potem z aku pod maską od razu do kondensatora, a następnie plus z altka pociągnąć do drugiego aku a minus do masy i z aku do kondensatora?

Czy przy połączeniu w punkcie drugim nie wyjdzie mi czasami to samo co w punkcie pierwszym, chodzi mi o wyrównywanie napięcia przy zgaszonym silniku między akumulatorami.

 

I jeszcze jedno pytanie: Załóżmy że jeden akumulator jest w pełni naładowany, a drugi nie, odpalam silnik Czy alternator chcąc doładować słabszy akumulator, nie przeładuje mi tego naładowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...