Skocz do zawartości

Co wybrać INFINITY REF 1220DE czy JBL GTO1204BP-D ?


dolekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce kupic subwoofer + wzmacniacz no i oczywiscie kondesator i przewody.Chcialbym ,zeby subwoofer byl uniwersalny poniewaz schucham glownie muzyki klubowej(techno) ale rowniez lubie od czasu do czasu posluchac hip-hop.I tu rodzi sie moj problem jakiego subwofera szukac? close,bas-reflex a moze band-pas?

Na Sub-a mam przeznaczone ok 230 funtów albo jakies 1200-1300zl

myslalem o INFINITY REF 1220DE

albo JBL GTO1204BP-D a moze jakis magnat? Nie wiem co bedzie lepsze do tego typu muzyki co slucham(techno,hip-hop) a moze Ktoś moglbys mi cos zaproponowac(chce gotowy subwoofer poniewaz nie znam sie na budowie itp.) no i oczywiscie jakiegos monoblocka który dobrze sobie poradzi z tym subem w przedziale 150 funtów albo jakies 700zl.Chce tez kupic kondesator widziale na allego ze wiekszosc kosztuje od 100-200zl o pojemnosci 1F czy taki bylby dobry?

No i jakiej grubosci powinny byc przewody od akumlatora do wzmacniacz.

Mam nadzieje ze mi pomozesz bo borykam sie z tym problemem od kilku miesiecy.

Z GORY DZIEKUJE!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę kabli masz opisaną tutaj:

DOBÓR KABLI

 

Co do kondensatora to w tej cenie polecam Deitz 1F.

 

Dobrego monobloka za 700 zł ciężko będzie dostać. Może skusisz sie na Boschmann'a PCH-990ATX (wbrew pozorom to dobry piecyk do suba, choć nie monoblock).

 

Co do suba to moje zdanie (jak i chyba wiekszości na tym forum) jest takie, aby skrzynię robić własnoręcznie, a nie kupować gotowca, gdyż wtedy - po pierwsze przepłacasz np. za dodatkowy emblemat firmy na budzie :] , a po drugie jakość takich wynalazków jest dyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techno i hip-hop to różne kierunki, mały BR powinien być ok w techno, mały trochę traci na zejściu w hh, ale nie będzie mulił jak np. duża skrzynia (do hh) przy techno. Zlecenie komuś zrobienia skrzynki pod głośnik kosztuje 200zł i masz takie wymiary jakie pasują do bagaja, np. wysokość, czy głębokość. No i skrzynka zrobiona będzie z 'normalnym' strojeniem. Napisz jeszcze jakie masz auto - sedan, kombi itp. 100zł zamiast na kondensator, dołóż do kabli i kup po prostu grubsze. Wzmak tylko nówka, czy może być używany ?? No i najważniejsze, czy to ma grac z kulturą, czy napier**** :]

 

Jak wygląda reszta sprzętu w aucie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzynki to jak koledzy wyżej pisali polecam "rękodzieło"

Ja na twoim miejscu bym kupił jeden głośnik np. RE Audio SE-12 (900zł) do tego zrobił "przerośniętą" skrzynkę zamkniętą a resztę kasy przeznaczył na wzmacniacz np. CAR-POWER-1/1000D i dobre kabelki i wtedy kondensator będzie zbędny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...