Skocz do zawartości

Lanzar 12max + Peiying 2h30r - głębszy bas?


piecia508
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dawno mnie nie było na forum ale jak coś mnie ciekawi lub mam problem próbuje rozwiązanie odnaleść właśnie tu :)

Od jakiegoś czasu przestał mi pasować szybki krótki bas teraz bym chciał, miękkszy i głębszy bas i nie mogę sobie odpowiednio ustawić sprzętu. Wiem, że mój sprzęt do cudownych nie należy i niektórzy napiszą to tylko potrafi łupać.Mi wystarczał i chcę go przestawić jeśli się da :) Mam jedno pytanie którę mnię nurtuje. Czy jeśli zmienie skrzynię to coś to poprawi ? Moja aktualna to wiórówka i ktoś ja robił tylko przedtem w niej siedział pioneer. Na forum znalazłęm projekt skrzyni z prostokątnym szczelinowym bas refleksem pod ten głośnik i na tako bym zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxtz dawno temu to tego słuchałeś i byłeś zdziwiony, że tam gra ten wzmacniacz. Byłem raz na rybakach. Ja mam podejrzenia, że ktoś zrobił to skrzynie na oko do pioneera a ja przełożyłem głośniki i pewnie tu jest bład. Słuchałem skrzyni JBL z jakimś dziwnym wzmacniaczem którego nazwy nie pamiętam i ten bas mi bardziej odpowiadał.

 

Wracając do skrzyni to wymiary są następujące:

-podstawa górna 21,5 x 52,5 cm

-podstawa dolna 33 x 52,5 cm

-wysokość 35.5 cm

-bas refleks: długość portu 12.5cm a średnica 6,5cm

 

Niektórzy z was są nastawieni na jakość ja nie jestem aż tak wymagający poprostu czegoś mi brakuje i chce ten bas poprawić a jak się nie uda to kupie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do skrzyni to wymiary są następujące:

-podstawa górna 21,5 x 52,5 cm

-podstawa dolna 33 x 52,5 cm

-wysokość 35.5 cm

-bas refleks: długość portu 12.5cm a średnica 6,5cm

Mam rozumieć znasz wymiary, ale litrażu już nie? hehe :mur1:

 

Zamiast używać 200 znaków napisz w dwóch słowach litraż i strojenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 litrow b-r dla 12"?

nic dziwngo ze ci sie nie podoba

 

zrób 50L @ 35hz i ciesz się zejściem

do tego powinienes latwo znalezc gotowe projekty

 

Mam rozumieć znasz wymiary, ale litrażu już nie? hehe

przeciez takie skomplikowane wzory sa dopiero na studiach :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie wkurzajcie się na mnie :wink2:Tony_tr nie znam się na tym zbytnio więc zmierzyłem pudło i napisałem :wink: Mam wymiary skrzyni z bas refleksem prostokątnym a z okrągłym muszę poszukać(a jeśli ktoś podrzuci jeszcze lepiej). Czy płyte mdf dostanę np. w Nomi OBi wycięto na wymiar ?? Z budową sobie poradzę i dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie policzę obudowe tylko chodzi mi jak dobrać bas refleks na 35Hz jeśli zdecyduję się na tako skrzynie jak mam. Nie każdy

Nie widać jak napis jest podkreślony na czerwono? Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki i pokazują się poprawne opcje słowa...

 

 

Nie widać jak napis jest podkreślony na czerwono? Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki i pokazują się poprawne opcje słowa...

Wiesz nawet firefox nie zaznaczył jak tak bardzo to Ciebie zainteresoweało :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia prosta-buda 50litrów ale ja bym dał ciut wyższe strojenie. Charakterystyka tego suba nie jest taka ciekawa, sam robiłem pare subów pod taką łupankę i najlepsze praca z korzyscią dla ciśnienia i grania to zakres 38-42hz.. Poniżej 38hz spada szybko skuteczność samego subwoofera, dlatego najciekawsze rozwiazanie jeżeli już szukami niskiego zejscia to ustaliłbym dokładnie w 38hz. Nawet jak budując skrzynie samemu, i nie popełnisz dużych błedów to uzyskasz strojenie w zakresie 38-40hz.

Buda 50litrów zakładajac dodatkowe 3litry na głośnik i rure br to długośc portu 25cm..

Wymiary skrzyni to 520 x 400 a góra (400 i 300)

300 to głebokosc góra

400 to głebokośc dół

Daje to nam 50,16;itra pojemnośc netto stosujac Lanzara max 12 i rure fi 100mm i długośc 250mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...